| IoanaXxxxx a întrebat:

Vreau sa cant la chitara! imi doresc din suflet...
Totusi muzica la chiatara are notele diferite de muzica care o faci la scoala?
Tin sa spun c anul prea ma impac cu muzica la scoala si asa dar credeti ca voi reusi sa invat sa cant la chitara daca nu prea pot la scoala si asa?
chiar vreau. e greu?big grin

2 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Am eu o colegă care de un an şi ceva ia cursuri de chitară. Mi'a spus că se merită dacă'ţi place şi ai răbdare. Adică, trebuie decât să înveţi ce notă reprezintă fiecare coardă, şi alte chestii de genul. Dup îşi va veni foarte uşor să cânţi la ea.happy
Succes!

| corolav a răspuns:

Toate notele muyicale s]nt acelea; i de c]teva sute de ani, fie pentru piesele vocale fie pentru instrumente.
Caută-ţi o metodă de ghitară şi încearcă.