| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Imi doresc enorm sa pot sa cant la chitara. e posibil si fara sa invat despre note, diez, arpegiu etc? adica doar prin exersare... mi-e greu sa invat toata teoria aia, vreau direct practic. nu vreau sa ma lansez in muzica, doar sa ma relaxez cu putina muzica cantata chiar de mine.

3 răspunsuri:
| Pulpițele a răspuns:

La chitara îi primul rind ar trebui sa inveti acordurile ca fara alea chiar nu poti canta. Restul ar trebui sa el stii obligatoriu daca ai vrea sa canti la pian.

| LexieD a răspuns:

Nu poti invata sa canti la un instrument fara sa inveti notele si teoria.Nu se poate invata sa canti la chitara doar prin exersare.
Deci gandeste-te:Ori inveti teoria, ori nu inveti la chitarawinking

| hgfdu a răspuns:

@OdetteOddii,ba da, chiar poti, draga(la chitara cel putin)Invatand acordurile de baza poti canta mai apoi o groaza de melodii.
@razvanbfmvbig grina-mi un PM cu id-ul tau si te ajut cu placere.