| GabrielaIoana a întrebat:

Vreau sa citesc! Satula de problemele cotidiene, de stiri in care se spune doar de crime, inselaciuni, divorturi si de emisiuni in care se promoveaza prostia am inceput sa citesc pentru a nu-mi umple capul cu tampenii si a-mi dezvolta gandirea.Am 17 ani si mi-as dori sa ma ajutati sa gasesc niste cartii interesante de citit.(fara cartii cu vampiri, vrajitoare si prostii din astea)Astept propuneri, dau funda!

Răspuns Câştigător
| サクラ a răspuns:

Hey, ma bucur ca mai sunt persoane care s-au saturat de lumea in care traiesc si vor sa cunoasca si alta lume prin intermediul romanelor.
Iti recomand sa citesti Pe aripile vantului de M. Mitchell, cartile lui M. Drumes, Maitreyi de M. Eliade si versiunea ei Dragostea nu moare, cartile lui Alexandre Dumas:Laleaua neagra(saptamana trecuta am citit-o), Contele de Monte Cristo. Spor la citit.

| サクラ a răspuns (pentru サクラ):

Multumes pentru funda.Mai poti incerca sa citesti si Cel mai iubit dintre pamanteni de M.Preda, este un roman destul de frumos.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer si eu sunt satula de astea. Daca ai urmarit ceva seriale care ti-au placut, cauta fan-ficuri pe net. O sa-ti placa.

| Nikoleee a răspuns:

Daca iti plac cartile istorice, Karl May are o colectie impresionanta. Daca preferi in schimb romanele de dragoste iti pot recomanda Sandra Brown, are niste carti superbe. Si eu am aceiasi varsta iar Sandra Brown va reusi sa-ti ridice moralul daca stii sa ii apreciezi cartile happy Iar daca, cauti ceva actiune poti cauta vestitele carti cu Sherlock Holmes. Un clasic superb happy Sper ca ti-am fost de ajutor :*