| CrazyPittica a întrebat:

Vreau sa cumpar un telefon:Lg optimus l3, ericsson xperia sau iphone 3gs? Ce sa aleg?

17 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

IPhone alege dar poate gasesti iPhone 4 pentru ca suporta ultimul firmare si anume IOS V 6.1.

| CrazyPittica explică (pentru neluL):

Dar nu prea am un buget colosal! Pentru 3 sau 3gs am dar 4 este scump, chiar daca il iau la mana a 2a!(800-900 lei)

| CrazyPittica explică (pentru neluL):

Pe mine ma intereseaza internetul si camera buna in special la telefon!

| neluL a răspuns (pentru CrazyPittica):

DA! Daca te intereseaza internetul si camera alegi iPhone, deocamdata e singurul telefon care nu se viruseaza, ai multe aplicatii FREE in App Store.

| CrazyPittica explică (pentru neluL):

Camera cati mega pixeli are? La un 3gs!

| CrazyPittica explică:

Alta varianta ar fi un Samsung ace plus s 7500 dar nu stiu ce sa aleg!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

N-ai spus ce model de Sony Ericsson Xperia preferi - sunt mai multe modele :
http://en.wikipedia.org/wiki/Sony_Ericsson_Xperia

Apoi, am observat că ai precizat ulterior şi un Samsung Galaxy Ace Plus S7500!

Dintre toate acestea ( excluzând Sony Ericsson Xperia, pentru că NU ştiu modelul exact ), cel mai PERFORMANT este Samsung Galaxy Ace Plus S7500!

Vezi COMPARAŢIA şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/compare.php?ids=2055,151,2030

Deci, îţi recomand să cumperi Samsung Galaxy Ace Plus S7500!

Toate cele bune.

| CrazyPittica explică (pentru bursuc001):

Xperia S

| bursuc001 a răspuns (pentru CrazyPittica):

"Oferta" este bună ( poate PREA bună, ceea ce îmi dă de gândit ), telefonul este BUN - vezi specificaţiile la linkul :
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_miro-4831.php

Un Xperia Miro este între 800-1000 lei, deci e cam ieftin, poate fi codat sau poate are alte probleme...

Totuşi, dacă vrei să-ţi cumperi un telefon second să fi atentă să aibă următoarele : actele ORIGINALE ( factura + bonul fiscal + garanţia ) cu care a fost cumpărat, să NU fie CODAT pe o anumită reţea, să NU fie blocat/codat pe o anumită cartelă, etc.

Deci, e OBLIGATORIE probarea mai multor cartele ( Orange, Vodafone, Cosmote ), pentru ca să fi sigură că NU este blocat/codat!

Telefoanele de pe astfel de site-uri ( gen acesta precizat de tine, sau ocazii.ro, ori altele ) pe care NU le poţi proba, NU sunt de recomandat!

Eu zic să iei un telefon din magazin, chiar dacă-l comanzi online, dar să fie NOU!

| IssabellaLoLa a răspuns:

Categoria potrivita big grin

| CrazyPittica explică (pentru IssabellaLoLa):

Ohhh! Scuze categoria!

| gklmdsflngklsdng a răspuns:

Iphone 3gs :*

funda puppy dog eyes?

| CrazyPittica explică (pentru gklmdsflngklsdng):

De ce sa aleg IPhone? Vreau sa stiu ce avantaje am daca aleg IPhone.

| gklmdsflngklsdng a răspuns (pentru CrazyPittica):

LPhone este cel mai performant din care le-ai zis.big grin

| gklmdsflngklsdng a răspuns:

Iphone 3gs

| gklmdsflngklsdng a răspuns:

iphone 3gs :*

fundahee hee?