| want2bMajestic a întrebat:

Vreau sa fiu cocalarlaughingrolling on the floorlaughingce trebuie sa fac ca sa am un succes desavarsitwhistlingtongue
cea mai originala idee primeste funditabatting eyelashes

36 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Sa asculti manelelaughing

| OanaG a răspuns:

Pune-ti la gat niste lanturi de alea care au cainiilaughing

Si un lacat, ia-ti ochelari roz, un tricou alb cu o pereche de heans roz laughingrolling on the floor Cocalar rulzzzzzz

| gigiro a răspuns:

Cocalar cred ca esti, daca vrei sa fii si mai mare, inspira-te din viata unora celebri. Doamne-ajuta ca nu trebuie sa faci scoli inalte pentru o asa...Chiar asa, ce este? Meserie-nu, arta-nu, atitudine?

| Marii a răspuns:

Uita-te pe youtube la "atlas de mitocanie urbana" - poate inveti cate ceva. happy

| c0rn3l1uss a răspuns:

Imi poti da mie fundita.

Eu o accept cu mare drag.
Ar fi un gest foarte manelistic daca mi-ai da mie fundita.

| Klara a răspuns:

Sa-ti indrepti carliontii. thinking

| rrarres a răspuns:

Deci in trimul rand ca sa devii cocalar trebuie sa :asculti manele, sa mergi cu ochelari de soare pe potop, sa ai Jip cum zic cocalari sa iti iei haine de rrom si pantofi cu 5 numere mai mari decat marimea ta! Succes!laughing

| AvalohAlyn a răspuns:

Sa te iei de oameni fara sa iti faca nimic, sa ai mereu in telefon manele si la asculti, sa ai lant la gat, cercel in ureche(daca esti baiat), sa te crezi cel mai tare si sa castigi dispretul celor din jur.Nu iti recomand sa fii.laughing

| Anduciu a răspuns:

Pai...
Sa incepem de sus in jos:sa-ti faci freza lama de topor, sufite blonde, sa iti faci perciunii ascutiti, sa-ti ridic manecile de la tricouri ca sa ti se vada "muschii"(daca e cald afara poti sa renunti la tricou). Sa porti camasi cu guletul ridicat, primii 3 nasturi descheiati, sa ai un pandantiv sau o cruce imensa la gat.Cumpara-ti cateva curele cu catarame mari, pe care sa le scoti la vedere, sa ai pantaloni luciosi, super-mulati si adidasi pe care sa scrie numele unei firme renumite cu auriu.
Atitudinea:vesnic plictisit, fluieri dupa fete("bunaciuni")...
Mersul:stai cocosat, arunca-ti membrele in sila
Daca ai curaj, asculta manele la maxim pe telefon. Daca nu, asculti house la maxim si manele la castihappy
Umple-ti telefonul cu poze semi-obscene.
Semneaza-te cu "$","@".
Gaseste-ti un nickname care sa inceapa cu "Thalent"
Scrie in valuri pe mess(mai ales statusurile). ex:$uNt Pl! cT! s! t R@u
Scuipa in mijlocul drumului...
Fa pe inabordabilul...
Cam atat, sper sa te ajut sa devii un cocalar de exceptie.

| want2bMajestic explică:

Cate opinii, darlaughing cam toate au aceleasi trasaturilaughingrelax...nu sunt eu bun in d'ale cocalarilorlaughing ce sa fac acum? fundita e una? sa o impart?laughing)

| Angiutssa a răspuns:

rolling on the floor
m-ai dat gatalaughing
pai...trebuie neaparat sa ai:
-adidasi albi cu liniute aurii
-blugi luciosi
-tricouri mulate, cu brendu', ca sa fi bos da bos
-un lantsau nu ar strica... da' trebuie sa fi atent sa luceascahappy
-mult gel de par. daca n-ai gel e buna si spuma, ca e criza...
-geaca de aia neagra cu puf maro la gluga(de preferat si aia lucioasa, cu niste zorzonele aurii)
-hanorac cu 30. 000 de modele idioate
-bluza/tricou/camasa roz/mov
-un ceas mare-mare-mare cu auriu(potrivit cu 10 minute in urma, e la moda sa intarzii)
-numele depe TPU trebuie schimbat...sa fie : curly d@ bo$(cu un singur "s", e mai shukar)
-o atitudine de totata panarama, ca altfel nu stiu cum sa zic, sa mergi cracanat si cu pantalonii in vine
-manele la macsim, p@ $i$tem turb@t
-vocabular vast, care sa includa termenii "panarama","buleala","caterinca","shukar","jmeker"

Mult succes!>big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Angiutssa):

Deci lasa vrajeala k ai skr numai bazakoni.Deki lumea care kiteste aici poate t j krede, pur j simplu ma regasesc yn ktv dn vrajelile astea ale tale...Numai vrajeli, pur j simplu ras...

| just|breathe a răspuns:

Sa iti faci poze cu ochelari de soare, sa te mangai pe burta...sa fredonezi manele, sa pronunti fregvent cuvantul palalila, care nu stiu ce inseamna, dar pe care l-am auzit la "prea luminatii"mei colegi, iubitori de manele...

Cocalarii sunt la toate drumurile, iar pe baietii inteligenti trebuie sa ii cauti cu lumanarea...straight face

| Andromedda a răspuns:

1. porti ochelari de soare noaptea
2.asculta manele pe telefon in timp ce mergi pe strada
3.sa iti pui poze cu tine pe hi5 acoperit de bani de la metropoly
4.sa iti cumperi tricouri mulate D&G, Gucci, Armani etc.
5.sa iti faci poze indecente langa teracota si sa ti le pui pe hi5
6.sa iti tunezi dacia
7.sa te tuzi cu model
8. sa iti faci poze pe veceu.
Nu prea am concurenta cu raspunsurile de mai sus;))
Mai multe informatii gasesti pe:
www.cocalari.com

| xuanbou a răspuns:

Pai. in primul rand sa iti pui lantul de aur de boss la gat, mai intai iti iei o pereche de casti din alea ultima fita, dai drumul la manele maxim, dupa care iti pui un dinte de aur sa straluceasca si iti schimbi limbaju' in unul ca : ce faci ba, mancati-as.

| romanionu a răspuns:

Copiaza-i pe altii...
Imbracate in culori si haine de pitziponci
Asculta manele
Iati o masina si puneti presuri in ea
Si nu vei reusi daca nu iti scrii pe freza numele tau sau a unei "celebritati de-a voastra" laughinglaughing

| fluturasul a răspuns:

Sunte cateva aspecte: trebuie sa porti ochelri de soare tot timpul mai ales in club, sa ai o freza de aia asimetrica parca tunsa de un frizer orb in prima lui zi de munca, sa ai multe tricouri da-le cu scris lucios ca care cei care trec pe langa tine sa nu aiba timp sa terimne de citit ce e scris pe ele( de preferinta roz, mov puternic, rosu aprins etc) sa aculti manele tare incat sa ii faci si paia din jur sa asculte numai muzica ta. Cu siguranta mai sunt dar nu le stiu, nu sunt cunoscatoare in domeniu.

| e m i l y a răspuns:

Chiar vrei asta? cre'ca iti bati joc de noirolling on the floor

oricum...tre' sa porti ochelari mari fie ca e soare sau nu, pantofi luciosi, tricouri albe mulate sau camasi mov, sa ai parul dat cu gel sa folosesti cuvantul "palalila" cat de des potilaughing))))))

| e m i l y a răspuns:

De ce nu vad niciun raspuns castigator? laughing)

| mariapow a răspuns:

Aoleuuuu. tu vei sa fi cocalar?straight face

| alexaalexandra a răspuns:

Pailaughing
sa porti ochelari mari si negri neaparat.
sa te incalti cu pantofi luciosi.haine de cocalari
sa ai lanturi la gat
sa ai freza jmekera laughing) (ca sa vorbesc pe limba cocalarilor) : adica. creasta, sa te vopsesti ceva sa-ti faci suvite. mai stiu eu.
din astia vad in fiecare zi pe strada.
winking daca te faci asa. o sa fii cocalar 100%winking

| vlad93fcv a răspuns:

1.Sa ai "freaza" mancati.as. geluita. sukara. creasta in general si cateva suvite galben-papadie
2.Sa ai musai camasa D&G, curea Harmani sau din acea cu ditamai $ -ul jeansi si pantofi lacuiti!
3.Telefon sukar (Guta rington soto altfel degeaba ai telefon)
4.Sa fi smecher! Sa vb cu ceilalti cu "bre"!
5.Lantz la gat... da lantz taticu' cat 2 "deşte"!
6. Ochelari de soare. vara/iarna ziua/seara!
7. Poze pe "haincinci" cu tine vb la telefon, tinand un cutit de bucatarie in mana si bani la vedere!

| RainDrop a răspuns:

Sa ai lanturi la gat, sa te iei de oricine, sa asculti manele, sa ai pantofi luciosi, sa iti dai parul cu gel, sa ai cosuri, etc. e mai bine rocker laughing

| iuliancico a răspuns:

Absolut nimic! Ti-e de-ajuns dorinta!

| dtte a răspuns:

Sa scuipi seminte pe strada, sa asculti manele pe telefon fara a utiliza castile(in metrou, ratb), sa nu-ti lipseasca lantucurile si inelele(da' din alea maaaari, sa le admiram cu totii), sa bei bere la coltu' blocului si sa ragai(neaparat), sa te pupi cu "tovarasii"cand va intalniti(ca-n Occident), sa mergi in club si sa incerci sa te zbengui pe muzica house desi tu esti fan dedicat Guta si Salam, sa fluieri dupa reprezentantele sexului frumos si mai ales sa folosesti "hei gagica"(mai mult cand nu esti singur, altfel nu ai ce demonstra, stii tu, efect de turma), sa te uiti mereu in oglinda si sa te intrebi de ce esti atat de frumos si ai fost pedepsit sa vii intr-o lume plina de urati(noi, astia mai normali), sa-ti faci poze, noaptea, cu ochelarii la ochi(esti sensibil la intuneric)! Sau poti fi un cocalar mai smecher, iti iei un Bemveu, sa duca, dom'ne, treci pe culoarea rosie mereu ca doar esti un om ocupat si nu ai timp, mergi pe linia de tramvai! Si cand in sfarsit ai rabdare sa stai la semafor, trebuie sa claxonezi toate pustoaicele de liceu, ca alea iti plac tie si reciproc! Mai turezi si motorul pana te aud toti vecinii de-acolo, de la Cuca Macaii, asa e "fesan"! Si cred ca ar mai fi multe de adaugat dar sper ca in principiu, ti-am fost de un real ajutor!

| ?i d??? ariiiipi! a răspuns:

Hmmm... ochelari de musca par cu creasta si MULT gel thinking manele toata ziua la maxim sa auda tot poporu pe strada telefoane gen bling-bling si sa le ti la vedere sa vad romania ca ai firme gen nike si puma armani sau ceva de genu in EXCES si sa te dai mare cu ele chesti mulate neaparatlaughing sa te duci prin Bamboo sa-ti iei o pitzipoanca de companie si cam atatlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja ai un succes desavarsit, daca-ti schimbi si vocabularul si avatarul, poti sa incepi sa ne trimiti manele si bancuri cu pirande.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai multe reguli pe care le-am observat la multi cocalari de succes. Deci, ca sa fii un cocalar VIP urmeaza urmatoarele sfaturi:

-vara cand mergi pe strada, poarta papuci cu sosete(daca nu gasesti d-aia cu plastic intre degete, sunt buni si gumarii), asta ca sa fii sigur ca daca se face frig, ramai cel mai smecher dintre toti ceilalti. De asemenea, daca ploua…se uda sosetele…nu tu…

-poarta ochelari de soare in metrou. E cool. Esti cool. Uneori lumina din metrou deranjeaza foarte tare…

-cand vorbesti cu o domnisoara, ai grija sa ai la indemana un cornet cu seminte ( de preferabil d-alea pestrite, ca au mieji mai mari.Deci esti miez). In timp ce vrei sa-i faci avansuri domnisoarei, scuipa cateva coji…asa…de efect…sa pari interesant si preocupat de ce iti spune si ea…

-saluta-ti toate cunostintele care nu te cunosc, dar pe care le cunosti tu…p-alea mai bazate…dar ai grija sa fie lume in jurul tau, sa afle cu cine umbli, cat de periculos esti…

-vorbeste tare in mijloacele de transport in comun…spune lumii ce ai de spus…cu cat mai multe cuvinte vulgare, cu atat mai bine. Fa-te auzit! E timpul sa te remarci!

-fa-ti multe poze in chiloti in oglinda. Trebuie sa aflam ca ti-ai lucrat muschii, iar fetele inteligente admira o asa imagine pe Hi5, Netlog, Facebook sau "PiCz0″(care btw, nici nu stiu daca mai exista…dracii sa-l ia!)…

-cand ramai fara prietena, da dreacu’ un mass cu "sunt liber, in sfarsit! care se combina cu mine?". Si nu uita sa trimiti mass-ul acesta si fostei tale prietene care ti-a dat papucii…

-cand iti iei un mobil, fa-l sa sune! stai in tramvai si arata-le tovarasilor ce melodii cul ai tu pe el. E de admirat sa si fredonezi manelele…multora chiar le place. Cateodata vei avea o mare satisfactie cand vei observa pe ceilalti cocalari din capatul tramvaiului cum dau din picioare pe ritm. Iar daca esti pe drum, de ce sa nu asculte si altii? Ca lumea e trista! Muzica ii inveseleste pe toti! Da volumul la maxim si asculta mandru, dar incordat, ca sa-ti dea un aer de nepasare a ceea ce gandesc cei gelosi despre tine…

-daca esti student care sta in camin, pisa-te pe capacele de la wc…(‘tu-va muma-n cur, ca acum mi-am adus aminte de voi)

-lasa-ti plete sa fii dur si interesant. Sa te intrebe lumea daca esti rocker. Poarta tricouri cu trupele tale preferate. Iar atunci cand te intreb ce muzica asculti, sa-mi spui: "Guano Apes, OCS, Green Day si System of a Down." Sa te intreb de SOAD si sa nu spui ca nu ai auzit de asa ceva. Iar cand te intreb ce melodii asculti tu de la System of a down sa-mi spui ca Chop Suey…

-daca nu vrei sa fii dur, ci doar trendy, ia-ti o pereche de blugi mai stransi pe corp, de un albastru normal, nici inchis, nici deschis. Sufleca-ti blugii pana la genunchi, sa nu calci pe ei sa se toceasca. Poarta maiou negru cu multe scrisuri aurii, iar cand ti-e cald, ridica-l pe burta sa vada toti ce investitii ai facut. E dovada ca esti instarit. Adauga si sosete negre la pantofii rosii-sport si esti cel mai tare!

-imparte-ti femeia pe care o iubesti cu cel mai bun prieten. Lumea o sa afle, iar tu esti nonconformist.

-cand vrei sa vada lumea cat de important esti, suna la relatii clienti si injura robotul ca "de ce nu mi-ai adus banii pana acum, ‘tus mortii tai!?"

-baga la cap ca cele mai tari curele sunt alea "D&G" care au cataramele cat bucata de gresie…

-lasa-ti perciunii lungi, curbeaza-ti-i spre nas si fa-ti creasta cu gel. Strutii sunt frumosi!

-lasa-ti chica la spate, oxigeneaza-ti-o, iar in rest tunde-te BROS smug

-da-te mare in public cat te tine o partida si cum face "aia" cand intra 30 cm in ea…

-fa-ti poze cu sticlele de vin de la revelion sau cu teancu’ de bani – rata la masina lu’ tactu’!

…e de ajuns atat! Sunt mult mai multe chestii pe care le poti face, dar acestea iti vor aduce audienta mare la OTV…deci G0 4 it!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii prost. Ceea ce esti, deci ai rezolvat problema.