| Pyty a întrebat:

Vreau sa fiu vedeta. Ce as putea face ca sa devin cantareata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un studio in craiova daca vrei ai putea inregistra cateva piese si ai putea face si un clip. nu te speria preturile nu sunt ca in alta parte de ordinul zecilor de mi de euro. 100 euro 1 piesa si 500 un videoclip. alte studiouri cer 3000 pentru un videoclip si 400 pentru o piesa. daca esti interesata ma poti contacta la id-ul rec_raiova_ionut sau la numarul 0761296815. valabil pentru toti ce vor inregistrari.

128 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pyty trebuie mai intai sa ai voce, ureche muzicala pentru ca nu oricine are succes sa fie cantaret foarte rar, sunt de abia selectati cei care vin la televizor sa.si indeplineasca sansa asta. uite si eu imi doresc din inima sa devin, si sper sa fie asa, aia e ca nu prea gasesc o cheie asa spre ceea ce vreau sa ma orientez intelegi? deci trebuie sa ai pe cineva care sa aiba cunostinte cu care se ocupa de asa cevahappy sau daca inscrie. te pe site. uri care le acorda oamenilor de a.si indeplini o dorinta, de exemplu: la dansez pentru tine daca vrei sa intri in grupul dansatorilor de la aceea emisiunea romanii au talent insa acum deja s.au facut selectarile, ai ocazia ca la anul sa te duci la preselectii dar doar daca vrei sa fii de acord sa stay ore in sir pana sa canti acolo sau altceva ce doresti tu sa factongue este usor daca stai putin pe ganduri si cauti ce iti doresti, s.ar putea indeplinihappy App ai luat id`ul de la baiatul de mai jos cel cu anonim? daca da te rog sa`mi raspunzi ca si eu imi doresc sa devin ceea ce imi propunlove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ma intreb si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a fii vedeta trebuie sa muncesti, nu gluma.Doar talent la ceva sa ai si dupa ce va fi descoperit, toate dorintele ti se vor implini de catre fanii tai sau alte persoane. brinzea ana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa devii vedeta trebuie sa te decizi bine ce iti place sa faci si sa incepi sa te perfectionezi. Tu cum crezi ca Miley, Justin sau Demi sunt asa de populari.Prin munca multa zi de zi. Brinzea ana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Pyty eu sunt cantareata in Drobeta Turnu Severin cant la orice ocazie muzica house, pop si usoara in general. Urmeaza anul asta sa cant in Resita si asa mai departe. Eu te sfatuiesc ca mai intai sa incerci sa devi cantaret in judetul tau sau orasul tau si apoi sa iti faci un album provizoriu si apoi rezultatele vor veni de la sine. Eu sunt din Drobeta Turnu Severin si uite de acolo am reusit sa cant si acum am certitudinea ca voi deveni cantareata. :* iti urez succes! :*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu.Sa stiti ca am doar 10 ani dar cant superb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba sau fa ai inebunit nu a murit miley

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe pas cu pas sa te remarci prin simple cintari in cor sau solo la diferite festivaluri sfi incetul cu incetishorul ve atinge virfful succesului cel mult dorit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai talent:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti compune un cantec si sa-l treci pe cd dupa care ilpui in vanzare.sa stii ca si eu am o voce exceptionala, sima fac cantareata, dar ca hobiu.ca selena gomez.am12 ani sisunt fana ei nr. 1.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa canti si pune pe cine va sa te asculte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu esti cumva vedeta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu daca sti sa canti, canta baga pe youtube arata-le prietenilor si spune-le sa arate celorlalti pe care ii cunosc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa stii sa canti si sa dansezi si sa fii tupeista ca altfel nu ajungi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmeaza-ti visul si vei ajunge cantareata. Poate ca familia nu te sustine dar incearca si vei reusi! Si eu as vrea si familia mea nu ma sustine dar voi reusi. Te PWP si noroc

| Ioana_Sabina_1990 a răspuns:

O vedeta(ex.:Ariana Grande; Jessy J; Rita Ora...etc.)trebuie sa munceasca mult pentru a ajunge undeva sus.Pentru inceput ar trebui sa iei niste cursuri de canto. Apoi, sa te inscri la diferite concursuri(X Factor, Vocea Romaniei...etc.).Daca vreo casa de productii te observa,iti poate acorda o melodie,care,cu putin noroc,se va auzi si pe radio. Apoi vine si videoclipul, iar atunci poti spune, ca ai inceput o cariera de artist.
Iar vorba mea, pe care sa n-o uiti este:,, Lupta pana cand semnatura ta va deveni autograf!"-Sper ca ti-am fost de folos....BAFTA!

| Alina_3759 a răspuns:

Pai, angajeaza un profesor de canto, incepe sa repeti si succes in continuare!

| adiww a răspuns:

Daca ai un microfon, inregistreaza un cantec oridinal scris de tine si pusteazal pe youtube

| EmoSceneGirl a răspuns:

Pai asta nu este foarte usor.depinde de ambitie.trebie sa faci ore de canto, sa participi la multe concursuri si festivaluri, sa participi la concursuri de astea mari ca de exemplu romani au talent sau Xfactor.dar daca faci ore de conto cu o profesoara, sa nu iti faci grisi, daca ai ambitie atunci o sa fi o mare vedeta dar pentru asta trebuie timp, poate chiar 10 ani, depinde, dar asta stie numai o profesoara de canto.

| vlad_3433 a răspuns:

Pai, poti sa te duci la casa pionerilor e in lucacesti intreabai pe parinti tai pe ce strada e si acolo te invata la chitara la voce si daca urmezi sa canti vei fi o vedeta uimitoare

| vlad_3433 a răspuns:

Pai te poti duce la casa pionerilor in lucacesti sau intreabai pe parinti tai sau poti sa cauti pe net pe ce strada este casa pionerilor si poti sa devi o cantareata uimitoare.

| utzupintilie a răspuns:

Incepi sa canti pe strada. Stai undeva in centru orasului tau si bagi un solo acolo

| Daniela_9473 a răspuns:

Multe vedete au devenit celebre prin youtube

| kittycouture a răspuns:

Si eu as vrea sa fiu cantareata, desi am putina voce tot nu cred ca o sa fiu vedetasad.

| florina_2974 a răspuns:

Draga pyty nu stiu ce ca si eu vreau acelasi lucru insa nu cu bani prea multi ca nu imi prea pot permite nici eu caci eu am numai un parinte si este barbat si lucreaza de dim ana seara pentru 8 milioane si mai am si un frate si nu prea am posibilitati sa plaesc doar ca sunt foatrte sigura ca cei care ar fi profesorii nostri isau ceva de genu ar lua f multi bani pe videourile ffacute de noi caci, cantam bine asa zc eu:*

| Irina_Gheorghiuc_1990 a răspuns:

Si eu

| Ale_Ralu_2002 a răspuns:

Pai si eu compun melodii si vreau sa devin cantareata dar mai am o prietena si ea a spus ca am voce sa cant opereta si asta e adevarat. dar nimeni nu ma crede si se rad /dar asta-i visul meu

| crisza a răspuns:

Si eu vreau acelasi lucru si sunt disperata help si pentru mine

| iuanamaria a răspuns:

Nu stiu ce sa fac ca sa fiu cantareata

| nicoleta_9092 a răspuns:

Pai mergi la palatul copiilor