| Roxanna12345 a întrebat:

Vreau sa imi fac card sa imi pun alocatia pe el si sa o strang pana termin Liceul. Imi poate spune cineva care sunt etapele si ce imi trebuie ca sa imi fac un card?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mergi la o banca, impreuna cu un parinte, ambii sa aveti actele de identitate si iti va face un card de debit. Apoi solicitati Agentiei pentru Plati si Inspectie Sociala din udetul tau sa-ti puna alocatia pe card, comunicand unitatea bancara si codul IBAN al contului de card.

| christall a răspuns:

Te duci cu buletinul la banca si iti fac card.