| Misspink12 a întrebat:

Vreau sa imi vopsesc biciclete intr-o alta culoare cu ce vopsea as putea so vopsesc adica nu culoare ci sprei sau vopsea ?

Răspuns Câştigător
| Jameson a răspuns:

Imi dai funda? plz

7 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Cu spray dar sa ai grija la detalii sa pui banda sa iasa bine.

| Misspink12 explică (pentru Jameson):

Mersi! dar tu ai incercat si cat a tinut culoarea sau e permanenta?

| Jameson a răspuns (pentru Misspink12):

Nu am incercat eu. un prieten a incercat are patima cu vopsitu cu tuburi de spray. Daca e un spray ca lumea si o faci bine tine culoarea.

| Misspink12 explică (pentru Jameson):

Ok mersi de ajutor

| Jameson a răspuns (pentru Misspink12):

Imi dai funda? plz

| luciansimion a răspuns:

Salut.

Pentru varianta în care vopsești cu șpary-ul îți recomand să urmezi următorii pași:

Pregatești cadrul: încerci sâ dai jos de pe el cam tot ce poți. Roți, aripi, ghidon, etc. Unele piese se demontează cu scule speciale, pe care dacă nu le ai, le lași pe bicicleta, dar încerci să le maschezi cu niste bandă. După aceea poti să dai cu smirghel fin de 600 pe tot cadrul pentru a face vopseaua existentă mată și pentru a ajuta vopseaua nouă sa adere.
Vopsești cu șparyul de la o distanță de cel putin 20-25cm pentru a nu forma picături. Poți să dai în două straturi: primul doar acoperă usor vopseaua veche, iar la 10min mai dai unul în care ai grijă să acopere peste tot.
Folosește un lac protector. Acesta se gasește la spary și costa în jur de 20 lei, dar iți protejează vopseaua pe care ai dat-o. În general vopseaua la spray se zgaraie foarte usor. De aceea, daca folosesti lac, iți protejează vopseaua, plus că îi da un luciu.

Dacă mai ai nevoie de sfaturi, ne găsești pe www.facebook.com/bitacolor. Noi vopsim și înfrumusețăm biciclete. Desigur, prin altă metodă.

Salut.

Lucian

| Misspink12 explică (pentru luciansimion):

Multumes Lucian credeam ca e mai simplu dar vad ca nu este de loc cred ca il pun pe altcineva sa faca asta cine sa pricepe... oricum multumesc incodata!

| dubioss a răspuns (pentru Misspink12):

Te pot ajuta cu vopsitul bicicletei noi vopsim biciclete ieftin ce culori doreste clientul eventual si fosforescente, la cerere putem pune si beculete de diferite culori pentru noapte care sa lumineze rotile.
Pretul: Depinde de bicicleta si cate culori doreste.
Trei culori normale : 70 lei
Doua culori normale + 1 fosforescenta 80 lei
Total fosforescenta, cu beculete, si abtipilduri skullcandy, colors shop ollie gang si h2o. 150 LEI! (in toate preturile intra si lacuirea ei )

Contact : y00alin_7@yahoo.com