| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa învăț limba rusă, fiindcă imi doresc sa plec în moscova peste ceva timp! Cât e de dificil de învățat? Cat timp dureaza sa o înteleg?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde varsta care o ai. E grea pentru ca are litere ciudate si limba e data peste cap tip extraterestra

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este mai dificil ca altă limbă. Caută - învață limba rusă- pe Google, sunt cursuri gratuite.

| Catrice a răspuns:

Daca reușești cu gramatica, e ușoară.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu am învățat rusa la școală clasele 5-12 dar habar nu mai am. Profa de la liceu făcuse facultatea la Moscova si avea pretenții mari. Macar ca eram i eleva de 9 si 10, la rusa aveam doar media 7. E greu de scris cu semnele "moale" si "tare", la fel si greu de pronunțat cat si gramatica.