| Gaby_5114 a întrebat:

Vreau sa invat limba spaniola dar fara profesor:s.Cum as putea?

10 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Bună,
Găsești la librărie o carte care se numește "Spaniola fără profesor", mai poți lua și 2 dicționare Spaniol-Român și Român-Spaniol. Sunt și cursuri pe Internet...de 20 și ceva de zile, o oră pe zi, cam așa...
Spor, zi faină!

| Vyktor_6375 a răspuns:

Salut Gaby! Păi o limbă străină în general o înveți uitându-te la un canal în acea limbă, filme sau orice cu subtitrare în română, de asemenea sunt pe internet soundtrackuri de învățat limba spaniolă. Se zice că și în somn le înveți. Cărțile pe care eu ți le recomand ar fi cele din Editura Larousse, Niculescu, Învață Spaniola fără profesor(sunt cam scumpe totuși). Acuma depinde cât de mult ești dispusă să dedici pentru învățatul limbii spaniole. Părerea mea este că o combinație dintre cele 3 sunt suficiente.

| Aniiia a răspuns:

Te uiti la telenovele!hee heelaughing

| Biia_1274 a răspuns:

Te poti uita la filme in aceasta limba,cu un dictionar, o carte de lb spaniola, eu una am invatat din filme si daca ma mai interesa ceva cautam intr-un dictionar sau pe net.Bafta :*

| andreea171998 a răspuns:

Exista o carte,, Spaniola fara profesor'' cum exista si engleza fara profesor.

| BrunetzykaTha a răspuns:

Du-te la o librarie si cere o carte cum s ainveti limba spaniola fara profesorbig grin.e imposibil s anul aiba. sper sa-ti fie de ajutor
funda?batting eyelashes

| Elly2763 a răspuns:

Poti sa iti cumperi o carte de limba spaniola si sa inveti singura!
Scrieti regurile de citire cuvinte pe un caiet ca si cum tu ai fi profesorulwinking
Sper ca te-am ajutat :*
Funda?batting eyelashes

| alexa_3257 a răspuns:

Deci ca sa inveti psniola doar uitandu-te la tv si citind spaniola fara profesor sau alte carti nu o sa inveti spaniola chiar asa repede precum crezi tu.cel l-ai repede ai invata spaniola doar daca o sa intri in contact cu ceva spanioli.intradevar spaniola nu e o limba grea dar singura nu ai sa reusesti prea repede.

| iulia999 a răspuns:

Http://www.scribd.com/doc/4101894/Invatati-Limba-Spaniola-fara-profesor este un site cu o carte online este ceva gen carte de romana pentru clasa a 5 a din primele pagini please intra si spunem cu ti se pare.

| maria_4948 a răspuns:

Buna. eu de vreo 2 ani ma uit la telenovele si fara sa vreau am invatat spaniola
e foarte usoara si o intelegi perfect daca esti atent.
nu iti trebuie profesor ca sa dai bani sau.
pur si simplu uitate la ceva interesant in spaniola
ca nici de la citit nu iti dai seama asa bine pentru ca nu stii km sa pronunti
mai bine te uiti la telenovele!