| divinuu a întrebat:

Vreau sa invat tiganeste:XAdor lb asta.cine poate sa ma invete mai bine? Stiu cat de cat. dar nu vreau rasp de gen."Invata alta limba ca asta nu o sa te ajute cu nimic etc". O invat pentru ca imi place, nu neaparat ca imi va ajuta in viatatongue.:XPlease daca e lasati un id aici sau in privatkisskiss

12 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

In folclorul popular, se zice ca daca vrei sa inveti frantuzeste, culca-te cu un francez! Culcatul nu se refera la o noapte, adica sa convietuiesti cu el! Asa ca, poti si tu sa faci asta cu un ...rrom!

| traficanta a răspuns:

Sokeres? laughing

| nobody_9468 a răspuns:

Uhh...si eu aveam asta in cap o vreme, insa mi-a iesitlaughing.
E foarte greu, mai ales ca difera cuvintele.Ma refer ca pe google nu gasesti traducerea corectastraight face. Cel mai bine este sa vorbesti cu un rrom sa te invetebig grin.Cand invat eu, te anunt si pe tinewinking.

Bafta.

| divinuu explică:

Hombre nu mai face reprosuri de genul asta la adresa mea.Nu ma cunosti, nu ai de unde sa stii daca ma voi lasa de scoala sau nu. Te asigur ca nu se va intampla asta, fac de 5 ani cursuri la institutul francez si am de gand sa intru la liceul militarwinking. Dinainte sa se intample ce s-a intamplat imi placea tiganeasca si m-am distantat de acele persoane.Fii sigur ca nu sunt cine stie ce copila fara minte, fara un scop in viatawinking

| malaua a răspuns:

Glumesti, nu?

| Hombre a răspuns:

Nu te-ai invatat minte prin ceai trecut cu prietena ta acum vrei sa te tiganesti de tot.Iti place pe dracu limba lor te-ai imbarligat cu tiganii si la anii pe care ii ai nimic nu intelegi si ti-ai asigurat viitor stralucit o sa lasi si scoala si o sa fie vai de capul tau. Trezestete pana nu e prea tarziu.

| loredana2012 a răspuns:

Haoles Baoles! Si eu care ma omor cu engleza, franceza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna:* uite aici niste cuvinte : http://www.lacaterinca.com/2008/10/12/update-cuvinte-in-tigaeste/
Fundita:*?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosete-ti energia in lucruri mai pragmatice nu fi proasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pot invata eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe id: teinvatiganeste

| RoGf_Fanik_1983 a răspuns:

Depinde ce tiganeasca vrei sa inveti sunt fel si fel de dialecte tiganesti! sunt multe natii de rromi gen: ursari,lingurari, cutitari, castalii, caldarari, spoitori etc... greu sa inveti tiganeste si chiar daca convetuiesti cu unul! eu convietuiesc cu mai multi in in cativa ani am invatat doar cuvinte de baza! iti recomand sa te uiti la filmul : gadjo dillo (e un inceput) succes!