| Sheridanx a întrebat:

Vreau sa ma angajez pe timpul verii. Pot face asta avand in vedere ca nu am implinit inca 16 ani? Si daca da. unde ma pot anhaja in Petrosani sau pe langa Petrosani (Vulcan, Lupeni...)?

2 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Stai acasa pe fundul tau pentru ca dupa ce vei termina liceul vei avea toata viata la dispozitie sa lucrezi. Acum daca te duci sa te angajezi toti isi vor bate joc de tine. Vei munci ca o sclava pentru niste maruntis. Daca ma crezi bine daca nu mergi si incearca sa lucrezi si la sfarsitul vacantei sa imi zici daca am avut dreptate sau nu.

| ikram a răspuns:

Pai cati ani? Daca ai 15 ani, te-ai putea angaja dar numai cu incuviintare de la ambii parinti. (asta este cazul in care te angajeza cu CIM si asta se intampla mai rar).
Locuri in care te poti angaja... cauta si tu pe net pe site-urile de job-uri.
Oricum in perioada asta cei care mai angajeaza nu o fac cu CIM sau care fac CIM vor persoane cu experienta, e greu pentru o persoana care a terminat facultatea sa ase angajeze dapa-i pentru un copil.
Poti sa incerci la impartit fluturase.