| coopilluu a întrebat:

Vreau sa ma apuc de citit, dar mi se pare plictisitor si niciodata nu pot sa citesc mai mult de 10 pagini... Cum sa fac ca sa devina mai interesant cititul?

Răspuns Câştigător
| anonimaa a răspuns:

Hey.
aici e vorba si de ce carti citesti. daca sunt carti plictisitoare logik ca nu vei putea citi mai mult de 10 pagini desi eu nu as putea nici 2.
incearca ceva mai captivant. carti pentru adolescenti. eu una le ador si citesc cate una pe zi.
acu'... te poti duce in Diverta si acolo gasesti super carti. si nu uita sa-ti iei si banii cu tine!
bafta la citit!
xoxo

4 răspunsuri:
| Mik3 a răspuns:

Numai u iti poti impune asta, nu cred ca exista ceva care sa te stimuleze sa citesti, cititul nu-i ca mancareawinking

| Bubbles a răspuns:

Du-te la biblioteca si spune-i bibliotecarei ce fael de carti iti plac adica de actiune cele cu descrieri... asa daca o sa gasesti o carte care iti place inseamna ca o sa vrei sa citesti din ea mult

| chocolattee a răspuns:

Incearca o carte scrisa de Agatha Christie, e foarte captivanta, cauta : Zece negrii mititei, o sa o adori, crede-ma love struck eu nu citesc decat carti de-ale ei, intr-o zi gat o carte de 400 de paginibig grin pur si simplu nu ma pot opriiblushing

| greenapple a răspuns:

Citeste si tu o carte interesanta care sa iti atraga atentie!
Ceva care sa ti se potriveasca tie!