| Anonim1045 a întrebat:

Vreau sa ma apuc din nou de jogging. Puteti sa mi dati niste sfaturi si cam in cat timp pot slabi?

Răspuns Câştigător
| lala178 a răspuns:

Eu am inceput un program de alergare in care cresc progresiv numarul minutelor de alergat:
Alerg de 4 ori pe saptamana:luni, miercuri, joi si sambata.
In prima saptamana am alergat 2 minute si am mers 4 minute, si tot asa de 5 ori, deci 30 de minute in total.
In a 2 saptamani alergare 3 minute si mers 3 minute, la fel de 5 ori, deci tot 30 de minute.
In a 3 saptamana alergare 4 minute si mers 2. 5 minute, in total 32. 5 minute...
Daca inca te mai tii de treaba poti creste numarul minutelor in fiecare saptamana si scurteaza numarul de minute merse.

Am redus si mancare, ma dau si cu crema anticelulitica si chiar nu se mai vad gropitele atunci cand merg, pot sa ma imbrac cu pantaloni scurti\:d/

3 răspunsuri:
| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Ce e ala un jogging?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand depinde de cat de mult timp faci jogging si mai ales trebuie sa tii si un anumit regim daca tot vrei sa slabesti ca degeaba faci sport daca te indopi toata ziua cu mancare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca alergi cam 2 km in fiecare zi poti slabi pana la 5kg
sper ca ti-am fost de ajutor!