| lover123 a întrebat:

Vreau sa ma epilez pe picioare am incercat cu, crema dar nu imi place si as vrea sa raman tot la big dar ce sa fac cu ce sa dau inainte sa nu ma mai irit? fundahappy

Răspuns Câştigător
| AndreeaaD a răspuns:

Nu stiu ce poti folosi ca sa nu te mai iriti dar iti recomand sa renunti la big pentru ca daca continui asa parul o sa iti creasca foarte des si lung si mai tarziu iti va fi greu sa te faci mereu si mereu cu big.Eu cand ma fac cu big a doua zi e la loc parul. Dupa parerea mea cele mai bune metode de epilat sunt aparatul si ceara.E adevarat ca sunt cam dureroase dar rezultatul conteaza.
E adevarat ca si epilarea cu laser e foarte buna si e de lunga durata dar este si foarte costisitoare si uneori poate face rau.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat cu spuma Veet si sa iti iei parul cu un big gillette venus?

| zDenYz a răspuns:

Ca sa fii sigura ca nu mai ai probleme cu parul in anumite zone, recomand epilarea de lunga durata. Fie cu laser sau cu epilarea cu lumina intens pulsata, sa nu-ti imaginezi ca firele de par nu vor mai creste niciodata.
Termenul de "epilare definitiva" este fortat, cel corect fiind "epilare de lunga durata" si asta deoarece dupa o perioada mai lunga sau mai scurta de timp (care in functie de persoana poate sa varieze de la cateva luni, la cativa ani) firele de par vor aparea din nou. Funda?>