| inger-ranit a întrebat:

Vreau sa ma inaltz, prietenul meu are 14 ani si are 1.64...eu am 13 ani si am 1.53.cum pot sa ma inaltz? si mai e si problema cu cosuri :-d.cine imi poate da sfaturi?

Răspuns Câştigător
| ._6225 a răspuns:

Pai, oricum te vei mai inalta, ca esti la o varsta in care te dezvolti. Sau daca doresti sa te inalti mai repede poti practica sport. Tenis de camp, baschet, inot, etc.Problema cu cosurile se poate rezolva cel mai simplu cu ajutorul unui dermatolog. E o solutie sigura. Sau poti incerca skinoren, zineryt (in cazul in care ai cosuri multe), produsele de la vichy de asemenea sunt foarte bune...

3 răspunsuri:
| Casiana a răspuns:

La 13 ma rugam sa imi ia mama o papusa daca sunt cuminte, nu aveam prietenthinking Cat despre cosuri, eu recomand sa te speli de 3 ori pe zi cu PROTEX...

Ceauuu!

| kinley a răspuns:

Nu trebuie sa ti faci griji de la 13 ani de chestia asta. esti in crestere. Probleme sa ti faci cand ajungi gen la 17 ani cu 1. 56 laughing))

| bittersweet a răspuns:

De inaltat o sa te tot inalti pana pe la 18-20 de ani. Dar daca vrei sa ajuti si mai mult procesul asta, poti face inot sau volei (eu astea le'am facut, si am 1. 75 big grin).
Cat despre cosuri, cred ca mai bine ar fi sa te duci la dermatolog, sa iti spuna el ce este potrivit pentru tine si tipul tau de ten. Nu de alta, dar ce imi face mie/altora bine, nu inseamna ca sunt bune si pentru tine... si poti sa ajungi sa le faci si mai rau.