| Creepygirl2002 a întrebat:

Vreau sa ma sinucid.Imi puteti spune si mie niste metode rapide? Fara bataie de joc sau raspunsuri de genu viata e frumoasa,o sa ajungi in iad, altii chiar au probleme si asa.VA ROG

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cauza cosurilor vrei sa faci asta?

| milan9 a răspuns:

În general, astfel de manifestări de "nelinişte", de "dezorientare" sunt stări foarte vulnerabile, şi indiferent de originea lor, trebuie să vezi în ele şi ocazia unei alte "aşezări" a "lucrurilor" esenţiale din viaţă, a priorităţilor, a valorilor, modul în care te raportezi la ceilalţi, modul în care te raportezi la Dumnezeu, aşteptările pe care le ai de la tine...
Într-o astfel de situaţie de lipsire de sens sau de dificultati este esenţial să cauţi sprijin moral. Nu sta aşa. Nu trebuie să îngădui nici o şansă pentru vreun gând al sinuciderii, nici în fanteziile şi nici în glumele tale.

Trebuie să fugi de un astfel de „început" de gândire, ca de sinuciderea însăşi, pentru că fiecare „început" de gând este ca o „toartă" pentru stări de mai târziu.

Stările de depresie sunt inevitabile în viaţa oricărui om, dar ele se primesc cu maturitate, demnitate, curaj şi înţelepciune (fiecare astfel de stare vrea să ne avertizeze şi să ne repare lipsuri)!
Este vital să ceri şi sfatul unui duhovnic, al unui preot cu experienţă, de exemplu, dar într-un moment liniştit în care să aibă timp să-ţi asculte şi să-ţi înţeleagă bine dificultăţile afective.

Şi trebuie să te mulţumeşti cu paşii mici dar siguri şi definitivi, ai aflării răspunsurilor, la întrebări esenţiale ale vieţii... happy

| peperonies a răspuns:

Ai nevoie de o coarda de pian, super glue si un scaun.
iti faci un streang din coarda de pian, te sui pe scaun, iti pui streangul de gat si iti lipesti mainile cu super glue de urechi. cand te arunci de pe scaun coarda de pian o sa iti reteze capul si cine intra in camera dupa o sa aiba impresia ca ti-ai smuls capul cu mainile.

| Nitroblast a răspuns:

Habar nu ai ce vrei. Atata iti spun. Nu a zis nimeni ca viata e doar frumoasa, dar daca nu o infrunti si abandonezi "cursa", pierzi totul. Si cu ajunsul in iad, nu ajungi acolo. Sinucigasii ajung mai jos de iad, un loc ce se cheama gheena. O sa stai acolo vesnic chinuita intr-un regret PERMANENT ce nu mai poate fi indreptat, fiindca ti-ai luat singura darul cel mai de pret, viata.

| vanilla80 a răspuns:

Eu unul nu încurajez asta, dar fiecare este pe treaba lui. happy
Caută vena principală din spatele piciorului aproape de genunchi, odată ce o tai pe aia într-un minut te golești de sânge și ai crepat. „Creepygirl2002" eu cred că ești o domnișoară care e tristă din simplul fapt că nu are și ea relații la vârsta asta ca ceilalți copii proști care nu mai sunt virgini de la 10 ani. Vorbește cu părinții tăi, psiholog.

| Clockwork a răspuns:

Ai 14 ani, ce te-a parasit iubitul de 21 de ani sau ce? Iad? in iad macar existi, persoanele care se sinucid raman aici pe pamant, inlantuite. CHIAR vrei sa iti vezi persoanele iubite in suferinta? Vrei sa le vezi murind si mergand mai departe fara tine?

| Creierash a răspuns:

Mai lasa dracu depresia si pune mana pe o doza de bere sa vezi cum iti vine chefu de viata si ideile.

| Logic101 a răspuns:

Eu iti dau doar una: Moarte prin electrocutare( aici ai nevoie de 1 bucata cada, cativa metri cubi de apa de la robinet, 1 borcan de sare pentru a asigura electroliza apei, 1 priza, 1 feon) Acestea sunt incredientele

Mod de preparare: umpli cada cu apa, torni sarea, o amesteci, bagi feonul in priza, te bagi in cada, si tii feonul in mana. De aici oricine se descurca( mai putin o persoana cu mainile amputate )

Nu iti sugerez sa te sinucizi si nu sunt responsabil daca alegi sa-ti iei viata folosind metoda descrisa mai sus!

| Paul567 a răspuns:

Depind de ce metoda preferi :sa te spanzuri, sa ti tai venele, de dai cu benzina si sa-ti dai foc- te arunci, it-i tai venele, sa iei 50 de pastile de o data, sa iei supradoza de droguri recomand spays regret daca nu am scris numele drogului gresit;
P.S. I-ti recomand sa te inspiri din melodia lui Ombladon -Metode clasice de sinucidere.
nu ti spun ca nu e bine pentru ca stiu ca oricum nu mai asculta e alegerea ta.

| cross134 a răspuns:

Sari de la etajul 10