| AlexSala a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc verde'n cap. Cand le'am spus parintilor mi'au zis ca ne certam urat de tot ( n'ar fi o problema, mereu ma cert cu ei ), bla bla, nici nu ma intereseaza motivu' pentru care " nu ma lasa ". Sa risc? S'au sa'ncerc sa'i conving, cum as putea?

2 răspunsuri:
| G a răspuns:

Eu zic sa ii intrebi de ce nu te lasa, sa le spui motivele tale pentru care vrei sa te vopsesti, zi-le ca parul creste si ca vopseaua va iesi mai devreme sau mai tarziu, sau fa-te cu nuantator care se duce dupa un numar de spalari. eventual sa te gandesti ce compromisuri ai putea face ca sa accepte. fa-te util pe acasa, ofera-te sa-i ajuti, fa-i multumiti intr-un fel sau altul, si vor vedea ca nu esti chiar bun de nimic si ca meriti sa te lase sa te vopsesti.

| ForgottenNobody a răspuns:

Ia-ti mai intai un spray verde care se duce de la prima spalare si da-te cu el in cap. Vezi cum reactioneaza atunci.