| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa merg la majoratul prietenului cel mai bun iar părinții mă amenință că cheamă poliția dacă mă duc, eu am 17 ani, ce să fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

@ David666
Ieri te plangeai de parinti, azi te plangi iar, dar in realitate esti cun copil cu probleme de comportament, incapabil sa asculte si sa-ti respecti parintii, care inca au putere asupra ta, pana cand deveni major (adica pana implinesti 18 ani).

Au dreptate si bietii parinti, ca nu se poate discuta cu tine ca un om normal, odata ce vrei sa treci peste ei si sa faci ce vrei tu, cand ti se spune ca nu ai voie.

probabil vor chema Politia si daca te prind acolo cu alcoolul in bot, il baga in puscarie pe amicul major care ti-a oferit alcool, fiindca tu esti inca minor.

| sierra1 a răspuns:

"merg la majoratul prietenului cel mai bun iar părinții mă amenință că cheamă poliția"

tu acum, ești cumva arestat?

| dullcat a răspuns:

Respecta decizia parintilor, vor mai fi ocazii sa petreceti impreuna.