| ciara111 a întrebat:

Vreau sa morcryingcrying! nu mai am nici un motiv sa treaiesc, parinti mei se poarta foarte urat cu mine, nu intereseaza de mine, ma jignesc tot timpul, nu ma mai iubeste nimeni, toata lumea vrea doar sa ma raneasca, sa ma faca sa sufar, si chiar nu stiu ce am facut sa merit una ca asta, chiar simt ca cedez psihic, va rog ajutati-ma cum sa ies din asta

Răspuns Câştigător
| iHeartKpop a răspuns:

Welcome to the club! Nimeni n-are cum sa te ajute.Fa ce am facut eu: prefate intr-un cub de gheata si construieste un zid in jurul tau.
Cum sa devii un cub de gheata:
1. Sa nu-ti mai PESE de ce zic altii.
2. Chiar daca nu esti cea mai buna, gandeste ca esti.
3. La foc nu raspunzi cu foc, la foc raspunzi cu apa.Asa ca atunci cand cineva de jigneste tranteste-i o privire de genu: ***-did-you-just-TALK-to-me?
4. Atunci cand parintii tai se poarta urat cu tine pai... ameninta-i ca suni la protectia copilului pentru abuz
Dupa ce ai completat step-ul ala, vei continua la step two:
Construieste un zid in jurul tau.
Practic, nu mai raspunzi cand te striga cineva si stai toata ziua facand ce-ti place. Daca-ti place sa desenezi, ia un creion si-o foaie/caiet si deseneaza, daca-ti place sa alergi, iesi din casa fara sa ceri voie si alearga pana ai vreo 5 caini in spatele tau.Cand simti ca cedezi psihic macar cedeaza all-out: arunca, tipa, injura, etc.
Iar eu acum tocmai ti-am zis ce ar face orice idiot (PS: I lied, nu am facut ce am scris mai sus). Aminteste-ti ca MEREU e cineva care te iubeste numai ca tu esti prea ranita si furioasa ca sa-l/o vezi. Daca vrei, poti sa vorbesti cu mine si voi incerca sa te ajut cat de mult pot big grin.
Cred ca tot ce ai nevoie e de cineva cu care sa vorbesti.Si eu am fost (si mai sunt un pic) ca tine dar ma refac pe zi ce trece cu toate ca unele lucruri nu se vor schimba niciodata.Lumea-i rea si se va face si mai rea pe zi ce trece iar cei un pic mai slabi vor avea de suferit din cauza lor.
Daca vrei sa vorbim da-mi un PM sau mesaj sau cum le ziceti aici.

4 răspunsuri:
| cosmin444 a răspuns:

Ceea ce vrei tu sa faci nu iti va rezolva problema, doar o sa-i faca pe cei din jurul tau sa sufere, daca vrei sa vorbim mai mult despre problema ta iti dau id-ul pe mesaj.sa accepti cererea de prietenie.chiar vreau sa te ajuthappy

| ZoOzOLe a răspuns:

Sper ca glumestii, ai toata viata in fata de ce sa cedez pentru chestile astea, chiar daca tu crezii ca nu te iubesc de fapt nu este asa estii copilul lor te dadeau daca nu te doareau...eu zic sa te mai linistestii si sa te gandestii ca altii sunt in situatii mai grele si nici macar nu se gandesc sa-si puna capat zilelor!

| thegame9 a răspuns:

Mie imi pasa de tine.winking (Chiar daca parintii tai se comporta urat cu tine eu sunt sigur ca in sufletul lor chiar te iubesc )

| dgfdsgjgsjrsdfjksdhf a răspuns:

Te rog nu mai fi trista, nu mai pune totul la suflet sunt sigura ca parintii tai te iubesc.ai incredere in Dumnezeu si totul va fi bine.Succes!