| Tyna2016 a întrebat:

Vreau sa mor! Simt sa sunt in plus in vt multora! Nu mai gasesc nici-un senes! Am momente in care sunt trista altele vesela. Tot ce vr e sa dorm sa uit de lumea asta! O perioada atat de mult dormeam incat visul era fealitatea si realitatea un vis pentru mine. seara ma gandesc ca vreau sa mor, sa nu mai fiu, sa nu mai vad, sa nu mai aud, sa nu mai simt nimic iar a doua zi am alta parere si sunt mai puternica s-o duc mai departe ca nu are rost sa mor /sa sufar din cauza unora ci sa-mi traiesc viata sa fiu fericita, sa am o cariera sa nu depind de nimeni sa fiu pe propriile puteri, apoi sa am o familie care sa ma iubeasca asa cum sunt! Nimeni nu e perfect!

Răspuns Câştigător
| tzuria79 a răspuns:

Normanl fata ca nimeni nu este perfect, exista persoane care se cred perfecte, exista ce-i care stiu realitatea, adica, ca toti intr-o zi vom ajunge intr-un sicriu, dar pana atunci, viata trebuie traita, nu supravietuita. Si eu aveam ganduri ca ale tale, pe la 25- 30 de ani, familia mea nu ma intelegea, prietenii deloc chiar, pana mi-am dat seama ca ei aveau o problema, si nu eu. N-as zice, dar uneori lu-am un cutit, si me gandeam cum acest obiect mic si asutit, te poate omora. Daca vrei sa te faci bine, du-te la un psiholog, de preferat de acelasi sex cu tine, te va face sa vezi viata diferit, si nu asa cruda cum este, te va face sa fii pozitiva, si sa nu mai schimbii de umor asa repede. Eu asta am facut, si astazi, 7 ani de cand am combatuto, si 12 de cand o aveam, a ramas doar ca o experienta urata din viata. Sper sa-ti fie de ajutor draga mea!

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Elantrys a răspuns:

Cu totii avem pasarele de genu.
Mai tarziu, cand o sa.ti amintesti de asta, o sa razi si o sa spui ce minte de copil aveai.