| Elisabeta22 a întrebat:

Vreau sa particip la balul bobocilor ca organizator / voluntar și am nevoie de sfaturi, detalii cei care stiu despre ce e vorba.
Ce aptitudini îmi trebuie ca sa fiu organizator?
Eu n-am avut balul bobocilor și habar n-am cum sa fac ))))

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este bine sa lasi pe cei de anul trecut sa se ocupe de organizare, ca tu esti mult prea mica si nu ai habar de ce se intampla in scoala respectiva.

| dullcat a răspuns:

Vorbeste cu elevii mai mari care au organizat editiile anterioare. Daca te inscrii in echipa, stai linistita, nu-i ca si cum tu faci totul de capul tau.Fiecare se ocupa de o anumita sarcina.

| Elisabeta22 explică (pentru dullcat):

Pai de asta am întrebe aici ca n am pe cine și majoritatea spun ca nu merita dar as încerca dar nimeni pe care ii cunosc nu vor și ar fi ciudat sa ma duc neștiind pe nimeni ))

| dullcat a răspuns (pentru Elisabeta22):

Pai ai putea merge intr-o clasa de a X-a, intr-o pauza, sa intrebi.In rest, mna, poti cauta articole despre ce presupune, sa afli asa in mare.

https://www.andreicenusa.ro/cum-se-organizeaza-balul-bobocilor/

| dullcat a răspuns:

Https://jurnalmm.ro/......fii-atent/

Ai putea si sa vizionezi evenimentul inregistrat de la alte licee din anii trecuti, poate iti vin idei.Gasesti cate vrei pe yotube etc.