| A_3636 a întrebat:

Vreau sa plec de acasa sunt minora... ce imi poate face politia?:-s chiar nu mai vreau sa stau cu ai mei.

6 răspunsuri:
| MyFirstLove a răspuns:

Scuze ca-ti spun da pe asta chiar ai gandito. Tu vrei sa pleci de acasa te-ai gandit unde vrei sta, te-ai gandit unde o mananci unde o sa faci un dus cald, sigur nu. Acuma te-o taiat cheful de plecat de acasa daca te mai fura cineva de pe drum si te duc pe dincolo ca sa scoata bani. ar mai fi multe de scris dar eu spun sa te gandesti la toate variantele inainte sa faci aceasta pot sa spun prostie... mai ales daca esti singura la parinti pai vestea ca ai plecat de acasa ar fi dezastru pentru ei... Of Of te rog sa te gandesti mai bine.

| NIGhTmArE187 a răspuns:

Politia nu are ce sa-ti faca tie, doar sa te caute si sa te aduca inapoi la ai tai, dar parintii tai vor avea probleme fiindca siau neglijat fiica si vor fi consecinte neplacute.eu zic sati scoti prostiile astea din cap,probabil ca te-ai certat un pic cu ai tai si acum faci pe victima si vrei sa te razbuni pe ei, sau poate nu teor fi lasat sa iesi cu vreun iubit sau cu prietenele pe undeva, si acum suferi.credema ca te vor gasi si dupa vei suporta niste consecinte pentru fapta ta,dar si ei,deci vei face tuturor un MARE dezavantaj, inclusiv tie. timpul le rezolva pe toate si daca fugi nu ai sa repari situatia din familia ta, o vei face mai rea.parerea mea e sa stai la locul tau si sa vb cu ai tai.

| 亚历山 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ramai acas. daca vrei poti veni la minelaughing daca vrei sfaturi iti las id meu de mess [alex.byebye@yahoo.com]

| xDivineAngel a răspuns:

Buna A! Politia nu iti poate face nimic dar le poate face parintilor tai necazuri! Daca pleci de acasa unde vei sta? ce o sa manaci? unde o sa dormi? Daca te duci si dormi pe jos poate o sa te intalnesti cu un caine vagabont te poate distruge.Su in timpul nopti te poti intalni cu niste persoane care iti pot face mult rau.O sa regreti ca ai plecat de acasa:-s.Imagineazate noape pe strada stand linistita pe pamantul cel rece pe la spate te ia un strain o sa te trezesti a doua zi facand bani pentru el te-ai gandit la varianta asta? Ai grija ce faci.Dar mai bine RAMAI ACASA NU STI CE TE ASTEAPTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai intai gandeste-te nu face asa ceva stiu ca poate nu te intelegi cu ei mai bine astepti pana implinesti 18 ani cauti un sot iubitor si atunci poti sa leci dar pana atunci nu pleca de acasa imipare rau pentru ce ti se intampla si politia iti poate face multe te poate duce la scoala de corectie e un fel de inchisoare mai bine stai acasa sunt multi copii care au fugit de acasa si acum le pare rau pentru ce au facut mai bine acasa decat pe strazi pfffff. sper ca te-am ajutat. Mult noroc!

| Claudia1397 a răspuns:

Din cate am inteles eu daca ai 16 ani si pleci la cineva de buna voie, politia nu iti poate face nimic! trebuie sa dai o declaratie cum ca stai de buna voie! cred ca vor veni sa vada daca ai conditii! dar inainte sa pleci de acasa trebuie sa te gandesti daca chiar e ceea ce iti doresti! daca ai la cine sa te duci! adica la cineva de incredere! daca vei avea un viitor asigurat! sper ca ti-am fost de ajutor! Mult succes in a alege ceea ce e mai bine pentru tine si pentru viitorul tau :*