| Alecssa a întrebat:

Vreau sa pun o melodie intr-o prezentare power point, doar ca slide. urile sunt foarte multe si nu ajunge melodia. Cum sa dau sa se repete ea, fara sa pun eu pe mai multe slide. uri? Nu merge cu "sa se repete de mai multe ori, pentru ca se repeda doar pe slide. ul pe care este pus.

1 răspuns:
| Deniss30 a răspuns:

Dai click pe diapozitivul in care doresti sa inserezi melodia apoi intri in meniul Insert->Movies and Sounds apoi alegi optiunea Sound from File… si iti alegi melodia. Dupa ce ai ales melodia intri in meniul Custom Animation (Animaţie particularizată).În panoul de activitate Custom Animation (Animaţie particularizată) unde o sa apara melodia faci dublu click pe ea si iti va aparea o fereastra "redare sunet".Din aceasta fereastra alegi nr. de diapozitive din oprire redare.Tot din aceasta fereastra alegi optiunea ''durata'' si pui la repetare optiunea ''pana la finalul diapozitivului(adica se repeta melodia pana la finalul prezentarii). Sper ca ai inteles.Succes!