| ClaraLove a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Am facut o prezentare power point si i-am pus sunet, o melodie, am transformat-o in wav din mp3(nu pot sa o trimit nici cand e wav, nici mp3) si nu pot sa o trimit prin yahoo mail. Prezentarea e asa cum vreau eu, melodia merge cursiv pe toate slide-urile dar nu pot sa o trimit. De ce? Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Banuiesc ca ai salvat prezentarea ca format ppt. Pe mail nu poate fi trimis un fisier daca marimea acestuia depaseste dimensiunea maxima permisa de furnizorul de mail. De exemplu, pe Yahoo, din cate imi amintesc, nu poate fi trimis un fisier mai mare de 25 mb. Alte adrese de mail permit expedierea de fisiere mai mari de aceasta valoare. Verifica dimensiunea prezentarii tale! Solutii: ai putea sa pui prezentarea intr-o arhiva rar sau zip, pe care s-o imparti in bucati cu dimeniunea permisa sau sa pui intregul document pe un site care gazduieste fisiere online, de unde il poti copia pe orice sistem conectat la internet, accesand linkul creat.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Poti să folosesti www.wetransfer.ro
Incarci fisierul in site-ul de mai sus, scrii expeditorul (adică tu) si destinatarul, si site-ul va trimite un link expeditorului de unde va putea descarca ce ai încărcat tu.
Link-ul nu va mai fi valabil după zece zile.