| Cookiee9712 a întrebat:

Vreau sa scap de cosuri! cum procedez?

Răspuns Câştigător
| PenséeArtistiqueღ a răspuns:

Buna! Eu sunt adepta tratamentelor naturiste.
Iti recomand sa incerci masca faciala cu miere,o spun din proprie experienta. Aplica mierea pe fata ca si cum te-ai da cu crema, masand usor, iar dupa 8-10 min. clateste-te foarte bine cu apa calda. Mierea este potrivita inclusiv pentru tenul sensibil si in plus are proprietati antibacteriene.
Alte variante ar fi :aplica pulpa unei rosii proaspete deasupra zonelor afectate de acnee si pastreaz-o acolo 30 de minute, apoi clateste cu apa calda.
Amestecata cu apa, coaja de portocala iti curata fata de cosuri.
Poti aplica pe fata ceai verde.
Nu uita sa consumi multa apa pentru hidratare!
Si nu te ingrijora, daca esti in perioada adolescentei, acneea este perfect normala.
Succes!

4 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Am o prietenă care a suferit de acnee şi am întrebat-o cum a scăpat de această problemă. Mi-a răspuns că s-a dat cu cremă de gălbenele în zona unde erau coşurile, se spăla zilnic pe faţă, consuma 2 litri de apă şi nu mânca deloc ciocolată şi alte dulciuri. Seara spărgea un ou îl separă de lichidu ăla alb, apoi după ce îl bătea punea pe faţă până dimineaţă. Dimineaţă se spăla cu apa călduţă să i se ia toată masca de la ou. Sper că ţi-am fost de ajutor! Încă ceva. nu stoarce nimic! Dacă nu funcţionează metoda asta încearcă cu Zynerit sau îl laşi în pace că, cu timpul o să treacă.

| nesuferit a răspuns:

Ceai din fructul interzis

| T4ny4 a răspuns:

Incearca masti cu argila.Argila o gasesti sub forma de praf la farmaciile SensiBlu sau naturiste.Instructiunile le gasesti pe plic. Difera in functie de tipul de ten.Pt tenul gras se amesteca cu suc de lamaie, portocala.Pt acnee cu apa de la robinet, pentru ten uscat cu lapte sau smantana.E f eficienta.

| T4ny4 a răspuns:

A,ar mai fi si cartofii. Taie felii de cartofi si le aplici pe fata. Tine-le minim 10 minute.Amidonul din cartof ti le va usca.