| Clara120 a întrebat:

Vreau sa va cer niste sfaturi.Nu mai stiu ce sa fac. Cred ca m-am indragostit, asta este frumos, dar m-am indragostit de persoana nepotrivita.Acum un an la noi in clasa a venit un baiat.Deci vreau sa va zic ca la inceput nu-l suportam si tot ma intrebam "De ce naiba a trebuit sa se mute la noi", dar acum...acum e altfel.Nu stiu ce e cu mine. Dintr-o data a inceput sa mi se para frumos. Vreau sa zic ca el nici nu ma baga in seama.Anul trecut putin imi pasa, dar acum ma doare nespus de mult ca nu ma baga in seama! Prietena mea l-a intrebat de ce fata ii place din clasa, si a zis "De nici una.Nu prea ma intereseaza fetele din clasa asta". Dupa aceea l-a intrebat ce crede despre mine, si mi-a zis ca a spus "Nu.Nimic.Nu pot sa zic nimic", iar dupa aceea a mai zis"De ce? A zis ceva de mine?" si a afisat un zambet de cuceritor pe fata.La inceput am zis ca m-am indragostit de persoana nepotrivita.De ce? Acest baiat sta cu niste baieti nu chiar placuti mie.Sta cu, sau mai bine spus in gasca lui se vorbeste numai despre fete goale, se injura, etc.Chiar ieri am fost in excursie, iar baiatul respectiv a stat in spate de tot cu "gasca sa". Un prieten de-al lui a cumparat o lumanare groasa de la biserica, iar in autocar le-o arata oamenilor pe geam, sub forma...cred ca stiti la ce ma refer.La chestia asta a luat parte si baiatul de care imi place mie.Tot asa, intr-o zi F(baiatul respectiv) a fost prins ca se uita pe telefon la poze cu femei goale!crying La clasa pararela este o curva(ma scuzati de expresie, dar desi are iubit se da la toti baietii), care se da la toti baietii din clasa noastra. Tipa nu este chiar frumoasa, dar se ingrijeste si are in avantaj corpul sau. Mi-e frica sa nu se dea si la F.In clasa la noi mai sunt 3 "specimine"la fel ca fata din clasa pararela, care comunica ff mult cu F.Si cand zic fff mult inseamna ff mult.Deci nu este zi in care sa nu vb cu una dintre ele.Acum catva timp am fost indragostita de un baiat, care din pacate si-a batut joc de mine si am suferit fff mult.Nu as mai vrea sa sufar din nou.Eu sunt o fata mai timida, nu sunt ca "specimenele"din scoala noastra.Eu nu vin machiata la scoala, si nici nu vin imbracata indecent.Va rog ajutati-ma! Il iubesc nespus de mult, dar nu stiu cum sa fac sa-i atrag atentia, ceva. Din ce mi-a spus prietena mea ca i-a zis, cred ca nu ii sunt indiferenta. Daca ar fi sa fim impreuna, n-as vrea sa-si bata joc de mine.Ca din ce face el(se uita la poze cu femei goale)reiese ca nu prea vrea sa aiba o relatie serioasa.Nu stiu ce sa fac.Chiar nu stiu!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Poate nici nu e vorba de dragoste aici. Poate simti doar o simpla atractie fizica, si nu neaparat sentimentala. Din moment ce el nu te baga in seama, as zice ca ii cam este indiferenta. Acum, asta nu se poate stii 100%. Daca zici ca esti o fata mai timida, banuiesc a n-ai avea curajul sa-l intrebi [desi ar fi cea mai buna cale]. Totusi, ai putea sa rogi aceea prietena sa spuna chipurile "accidental" sa-ti dau un exemplu:
Ati putea sta una langa alta va prefaceti ca vorbiti si cand se apropie el ea sa zica o replica ironica de genul:
"ooo uite cine se apropie" si daca se uita la voi tu ii dai un cot [ei] si te arati foarte enervata si deranjata de gestul ei. Atunci, daca nu este un baiat prea prost [desi banuiesc ca nu este] isi va da seama de sensul acelei miscari. Daca nu, adica nu reactioneaza in niciun fel, inseamna ca nu simte niciun fel de atractie pentru tine, ca nu poate avea o relatie serioasa si ar fi cazul sa-l uiti. Incet incet, incercand sa eviti pe cat se poate contactul vizual, vei reusii, crede-ma.
Sper ca te-am ajutat catusi de putin! O zi buna si mult succes iti doresc!

10 răspunsuri:
| DraPraaHaarp a răspuns:

:@Andreea esti o proasta, nu gandesti. tu nici nu stii cum te cheama bine si crezi ca iubesti? u inocento habar nu ai ce e aia dragoste, smiorcaito, sa suferi si tu din dragoste si apoi comenteaza, doamne cate prostii ai scrislaughingsi in intrebare si in raspunsurile alea., si te rog nu indrazni sa comentezila mine si sa ma injuri ca mai ai mult de mancat pana ajungi la mine.

| Clara120 explică:

Vai...Sa stii ca raspunsul tau este cel mai bun din lume:d.Auzi draga? N-ai ce face? Am un sfat pentru tine:nu mai intra pe paginile altora sa dai raspunsuri nefolositoare laughing

| Clara120 explică:

Ce oameni tampiti...

| Clara120 explică:

Si mai stii ceva? Nu-mi spune tu mie ca nu-l iubesc ca n-am vb fata-n fata cu el.Clar? Nu stii nimic despre viata mea ca sa-ti permiti sa comentezilaughing

| Clara120 explică:

Da,sunt semi-tampita:d.Ai vreo problema? Vrei sa fi si tu?:d Dar chiar am o intrebare:de ce spui tu ca eu nu stiu ce e aia dragoste? Macar sti cine sunt, de unde sunt, cati ani am? Chiar nu inteleg de ce spui ce spui avand in vedere faptul ca nu sti nimic despre mine.Ca acum si eu as putea comenta despre tine, dar nu vreau ca nu te cunosclaughingEsti cea mai retardata si cretina persoana pe care am cunoscut-o vreodata pe TPUlaughing

| Clara120 explică:

Si nu-mi place deloc ca vorbesti despre mine de parca m-ai cunoastelaughingHai sa ma apuc si eu sa insir cuvinte despre tine, ca din raspunsurile tale reiese ca esti cea mai penibila persoana.Sa vedem daca tie iti convine.Si nu mai inteleg ceva:de ce ai dat raspuns la aceasta intrebare? Sau de ce ai citit-o?laughingSau puteai s-o citesti si sa nu raspunzi, daca nu-ti convinelaughingParca TPU nu e un site unde sa ne zicem prosti si alte chestii.Este sa ne ajutam. Daca nu-ti convenea puteai foarte simplu sa nu raspunzi si sa duci sageata pe patratelul rosu marcat cu "x".laughingHai ca esti chiar amuzanta.Nici eu nu ma mai obosesc sa scriu ca scriu degeabalaughing

| Clara120 explică:

Eu cred ca esti in zilele alea si ai chef de ceartalaughingIa sa vedem noi cat de civilizata esti.Sa vedem ce raspuns imi dai. Sper ca nu o sa fie cu injuraturi, ca atunci chiar imi dai de inteles ca nu esti deloc civilizatalaughing

| FreelancerTony a răspuns:

Cati ani ai draguta? Tipul asta e un baiat smecheras care se da la toate pentru ca isi permite, are incredere in el.

O curva nu e o fata care vorbeste cu mai multi baieti, e una care face sex cu multi baieti. Orisicat, eu unul, ca si baiat nu m-as putea vedea langa o fata care-mi interzice sa conversez cu altele.

Daca zici ca e persoana nepotrivita atunci este cazul sa te indepartezi incet-incet de el si uita-te dupa altcineva. O sa treaca atractia destul de repede.

Dupa modul in care redactezi nu pari a avea nici macar buletin, deci o sa scapi usor de atractia fata de el. Nu mai spune ca-l iubesti cand tu nici macar n-ai vorbit cu el fata in fata.

Daca vrei sa vezi ce inseamna dragoste uita-te la parintii tai.

| FreelancerTony a răspuns:

Pana la urma ma bucur ca nu ai inteles nimic din ce-am zis, nu meriti sa fii ajutata. Si daca tot tii sus si tare regulile comunitatii TPU, tin sa te anunt ca ai ucis limba romana folosind cuvinte de tipul "fff mult".

Plus de asta, vad ca nu stii ce inseamna sa scrii lizibil/citet. Ai auzit de paragrafe? Nu cred.

Ai un report pentru injurii, ca alta data sa te asiguri ca ai ceva de spus inainte sa tocesti tastatura degeaba.

Numai bine.

| maria_7712 a răspuns:

Pai eu stiu ce simti u pentru ca si eu am am zis ca nu imi place un baiati din scoala mea si dupa aia... poffff am inceput sa il iubesc apoi l-am vazut in drum ce mergeam inspre casa l-am vazut sarutnduse cu o fata de la mine din cls.Am plans 3 zile si am stat inchisa an camera 6 zile apoi am inceput sa al uit asa ca ati spun sa al uiti.Si iti mai dau un sfat :NU iubi pe cineva anainte sa al cumosti cu adevarat te pup:*:*happy si sper sa al uiti.Ps asta ramane intre noi ca cu adevarat baieti sunt niste gelosi si ei te iubesc numai pe dinafara dar prin nauntru? nu te iubeste pa si asculta de toate sfaturile cale ti le dau toti doar pentru tine! pa pa:*:*:*:*happy sa al uiti plzhappy:*:*: