| TpU_7915 a întrebat:

Vreau sa va intreb pe voi:

Ar fi CooL fara ScoAla?

Răspuns Câştigător
| Andreea_8884 a răspuns:

Daa

6 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Nu prea. Daca nu ar fi scoala am fi cam multi analfabeti si am merge inapoi in loc sa evoluam.

| MaryaSiAtÂt a răspuns:

Buna.Pentru mine una nu ar fi,mie imi place la scoala,poate cateodata e prea mult stres dar,cum e si proverbul''n-ai carte, n-ai parte''. Paste fericit, multa sanatate si fericire tie si celor dragi.

| Dianné a răspuns:

Sincer, nu. Ar fii bine pentru un moment, dar dupa aceea te plictisesti. Daca nu am mai avea scoala, am pierde multe elemente de care avem nevoie in viata. Nu este de ajuns opt clase sau mai putine. Nu sunt de acord cu afirmatiile pe care le fac tiganii si alti oameni, cum ca nu ii lasa pe copii la scoala. Multi au scuza aceea iritanta, ieftina: " nu am bani ". Exista cai, de a castiga bani, si sa aiba intreaga familie tot ce le trebuie. Unii nu merg la scoala pentru a invata, merg pentru a fuma, pentru prieteni, etc. Eu sunt de amandoua partile, cu prietenii si invatatura, fumatul mi se pare un lucru aiurea de la varste asa fragede: 8-18 ani. Deci in concluzie, nu ar fi "cool" fara scoala.

| callmebeautiful a răspuns:

Desigur ca ai avea foarte mult timp liber dar nu ai avea ce sa faci cu el ca nu ai carte? deci nu prea

| Nocturne0 a răspuns:

Chiar daca sunt satul de scoala, pot spune ce e bine la scoala si nu pentru a invata ci pentru prietenii de acolo
daca nu mergeam la scoala nu aveam ocazia sa imi fac prietenii pe care ii am si, chiar daca nu credeti, probabil nu mai traiam.

asta e parerea mea, Paste Fericit, ceaw wave

| ElisaMonica a răspuns:

Nicidecum.Ar fi de-a dreptul groaznic.Si cu scoala exista multi, multi analfabeti.Nu vreau sa-mi imaginez ce ar fi fara scoala,sincer. Multi considera ca scoala e plictisitoare, oribila, insa pana la urma viitorul e in mainile lor.Nu inteleg de ce se sinchisesc sa puna mana pe carte.In concluzie, nu ar fi deloc cool fara scoala.