| ForteGames a întrebat:

Vreau sa vad cati dintre voi stiti care este cea mai vanduta si citita carte din lume! Si care este aceaasta? Aproximativ cat costa, si de ce ea a fost, este si va fi cea mai vanduta si cea mai citita carte din lume!?! happyhappyhappy

4 răspunsuri:
| Klara a răspuns:

Cea mai citita carte in mod clar este Biblia, apoi Coranul si cartile religioase iudaice.
Dar, de exemplu in perioada celui de-ai 2-lea razboi mondial a fost Mein Kampf.
La inceputul secolului XX era in voga Charles Dickens (Great Expectations).
Acum vreo 10 ani era Harry Potter, acum Twilight.
Si...sa nu uitam si de cartile lui Coehlo, in special Alchimistul.

| believe a răspuns:

Cea mai vinduta si cea mai citita nu e Harry Potter la sigur, ci.BIBLIA,iar in privinta pretului, chiar nu stiu

| MariuZ a răspuns:

Cea mai vanduta si mai citita carte din lume e Biblia. Nu costa mult si, daca ai noroc, o poti primit gratis happy
PS: Nu sunt extrem de religios, e chiar adevarul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea la cea mai vanduta carte din lume trebuie sa faci si o precizare.Pt.ca exista carti:literare, cronicare, religioase, politice, stiintifice si de aventura plus basmele si cartile de lucru.
Dupa mine din cele spuse cred ca remediile medicinale sunt cautate eventual cartile de literatura pentru.scoala.
Cu certitudine nu putem stii insa, deoarece sunt convins ca nici macar oamenii la cel mai inalt rang nu stiu acest lucru.
Aceasta e parerea mea.