| LoveForShania a întrebat:

Vreau sa vad diseara un film horror genial , care sa ma sperie cat de cat, pentru ca pana acum nu am gasit decat "The ring" ca avand povestea mai infricosatoare.
Pe urmatoarele le-am vazut :
The ring
Drag me to hell
Haute tension
Stay alive
The others
Masacrul din texas
Saw
The exorcist
The exorcism of emily rose
American Psycho
The human centipede

Altele batting eyelashes ? Funda.

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Ti-as recomanda Autopsia. Este vorba de un grup carora li se strica masina in mijlocul soselei, iar singura cladire din zona este un spital, in care se hotarasc sa intre pentru cateva ingrijiri si pentru a suna dupa ajutor. Insa acolo se petrec alte lucruri. Este sangeros si este cu crime, deci banuiesc ca ar fi ceea ce cauti. Iti recomand sa te uiti happy.

| LoveForShania explică (pentru thegatekeeper):

Mersi mult :*
Asta e genu` de filme horror care imi plac.
Nu d'alea cu fantome si spiritelaughing

| thegatekeeper a răspuns (pentru LoveForShania):

Cu multa placere happy. Si eu le prefer pe acestea mai mult, insa imi plac si cele cu spirite laughing.

| LoveForShania explică (pentru thegatekeeper):

Pai mie imi plac cele gen Masacrul din texas,securea sau altele.
Adolescenti care se pierd si ajung undeva ciudatlaughing
Intr'adevar,imi plac si cele cu spirite,dar sa fie o poveste interesanta.
Dar in general, astea imi plac, cu psihopati ucigasi care te tin in suspanslaughing
Dar problema e ca nu gasesc filmul asta.
Autopsia se numeste?

| thegatekeeper a răspuns (pentru LoveForShania):

Masacrul din Texas este unul dintre preferatele mele (varianta originala, cea veche). Da, "Autopsia". Si in engleza are acelasi nume: "The Autopsy".

13 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Filme bune horror The unborn, 30 days of night, Mirrors 1, 2 si the exorcism of emely rose e bun incearca mirrors sau the unborn mie mi-au placut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hellraiser e prea de tot cred ca nu o sa rezisti pana la final te avertizez

| LoveForShania explică (pentru anonim_4396):

Da, mersi mult, uite un film ca asta as vrea sa vad diseara happy
Ma refer la faptul ca nu e cu spirite, fantome sau alte chestii d'astealaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveForShania):

Ma bucur ca ti-a fost de folos raspunsul meu funda?

| Maria428 a răspuns:

Poii :
28 days later
Camera 1408
Husk ( e superbb )
The eye
The unborn
Messengers 2: The Scarecrow
Train
The Uninvited
Resident Evil: Apocalypse
Quarantine
Prom night
Ultima casa pe stanga
Chucky
A Lonely Place to Die
Dead Snow
Night Of The Demons
My blody valentine
The Grudge: Old Lady in White
The Last Resort
The Legend Of Bloody Mary
The Messengers
The Omen
Trick’r Treat

Astea sunt superbe! love struck
Funda? puppy dog eyes

| LoveForShania explică (pentru Maria428):

Heii.
Mersi muult pentru raspuns :*:*
E normal ca nu le pot vedea pe toate acum,dar vreau sa te rog ceva happy
Daca ai putea sa`mi spui niste filme horror din cate mi-ai scris tu acolo, sa fie gen The ring sau Orfana, adica d'astea cu crime,cu psihopati criminali,nu d'alea gen The exorcist, cu demoni sau spirite.
Intr'adevar, si the ring e putin sadic, dar are o poveste mai speciala.
In general, mie imi plac horror'urile cu psihopati nebuni,criminali,mistere ciudatelaughing, nu cu spirite, case bantuite, demoni,diferiti nebuni facuti pe calculator sau d'astea chiar sadice gen tarata in iad, tipa aia cadea in ''iad''.
Chiar nu le vad rostul. laughing
Vreau sa vad un film de'asta cu un criminal in serie, un psihopat ucigas sau un mister ciudat.
Sper ca ai inteles ce vreau sa spun!
Pentru ca sincer, am vazut the exorcist, cu fata aia posedata de satana, si chiar nu`mi plac.
Ma refer la faptul ca intr'adevar,te sperie calumea, dar la un moment dat ma plictiseste, doar pentru faptul ca e vorba de satana [ lucru ireal ]. laughing
Deci, sper ca ai inteles la ce m-am referit.
O poveste sadica, fara mult prea multe efecte d'alea si chestii paranormalelaughing
Mersi mult:*

| Maria428 a răspuns (pentru LoveForShania):

Okiie :
-Husk
-The eye
-Ultima casa pe stanga
-The unborn

Astea sunt filmele care le-ai putea vedeawinking
Sper sa iti placa... happy

| Maria428 a răspuns (pentru Maria428):

Sa iti spun si despre ce e vorba ca sa nu te uiti degeaba daca nu iti plac :

- Husk :
Aici 5 tinerei isi iau o scurta vacanta pentru a se retrage la cabana unuia dintre ei. Grupul celor 5, care este format din 3 baieti singurei si cuplul de indragostiti, Brian si Natalie, acesti se indreapta linistiti spre cabana, cand, in mijlocul pustietatii peste masina lor cad inexplicabil ciori moarte, ceea ce duce la avarierea masinii. Nemaiputand sa porneasca masina, pe deasupra observand si lipsa prietenului lor Johnny, acestia se hotarasc in porneasca in cautarea vreunei ferme prin apropiere, ei observa la cateva sute de metri de locul accidentului o casa, in mijlocul unui lan de porumb, lan pazit de o sperietoare de ciori, nestiind ca de fapt sperietoarea are alte planuri pentru ei. In casa, intr-o camera de la etaj, ei il gasesc pe Johnny, ajuns un fel de zombie, comandat de sperietoare. Fara sa-si dea seama, rand pe rand, ei sunt atrasi in lanul de porumb de langa casa si acaparati de sperietoare. Va mai putea scapa cineva de acolo?

-The eye
Sydney Wells e o violonista talentata si de succes ce este fara vedere inca din copilarie cand a avut un accident tragic. Dupa ce trece printr-un dublu transplant de cornee, tanara artista isi recapata vederea.

Insa fericirea ei va fi de scurta durata deoarece imagini confuze si inspaimantatoare incep sa o bantuie. Sunt acest aparitii un efect al recentei operatii, un produs al imaginatiei tinerei sau ceva ingrozitor de real? In timp ce familia sa incepe sa-i puna la indoiala stabilitatea psihica, Sydney devine sigura de faptul ca persoana anonima de la care a primit ochii i-a lasat si o mostenire mai putin placuta si anume o lume ingrozitoare pe care doar ea o poate vedea.

-Ultima casa pe stanga
Remake al horror-ului omonim din anul 1972, filmul "The last house on the left" urmareste doua adolescente pe nume Mari si Paige, care sunt rapite, violate, maltratate si terorizate de catre un evadat din inchisoare pe nume Krug si de catre banda de infractori violenti a acestuia, chiar in noaptea in care ajunsesera la casa izolata de vacanta a sotilor Emma si John Collingwood, parinti lui Mari. Ranita prin impuscare si aflata in stare de soc, dar reusind sa scape cu fuga din ghearele agresorilor, Mari Collingwood isi da seama ca singura ei sansa de supravietuire este aceea de a gasi drumul spre locuinta parintilor ei.
In timp ce cauta adapost pentru a nu fi capturati de catre autoritatile politienesti, sadicul Krug si partenerii lui se refugiaza fara sa stie chiar in casa sotilor Collingwood, care, gasind-o pe fiica lor Mari si afland intreaga poveste a chinurilor greu de imaginat pe care le-a indurat aceasta din partea atacatorilor, perfecteaza un plan de razbunare cumplit impotriva nedoritilor oaspeti.

-The unborn
"The Unborn" este un thriller supranatural a carui eroina este tanara in varsta de 19 ani Casey Beldon, care lupta impotriva unui spirit malefic ce pune incet-incet stapanire pe trupul si pe mintea sa. Casey si-a urat dintotdeauna mama naturala deoarece a parasit-o atunci cand era copil, dar in momentul in care incep sa se intample evenimente stranii si inexplicabile, fata intelege adevaratul motiv pentru care mama ei a plecat de langa ea.
Chinuita de cosmaruri ingrozitoare in timpul noptii si torturata de o fantoma in orele de nesomn, tanara trebuie sa ii ceara ajutorul specialistului in stiinte oculte Sendak, singurul care are puterea de a opri raul sa se produca si care o poate lamuri cu privire la existenta unor spirite nelinistite, care nu au fost primite in Rai si care sunt prinse in capcana intre doua lumi. Sprijinita moral de catre cea mai buna prietena a sa Romy si de catre iubitul ei Mark Hardigan, dar mai cu seama ghidata si consiliata prin acest labirint de superstitii si forte supranaturale de catre Sendak, Casey Beldon descopera ca este haituita de un dybbuk, adica un spirit malefic in folclorul iudaic, care fusese in trecut un copil evreu omorat in lagarul de prizonieri de la Auschwitz.

Sper ca acum am putut sa te ajut.;*

| WithoutFeelings a răspuns:

Pai ce zici The Mirror, The thing...sunt mai multe, dar The mirror chiar merita vazut.