| Andreutzaaandreea a întrebat:

Vreau si eu cateva argumente pentru importanta protejarii mediului.

Răspuns Câştigător
| daniellllaaaa a răspuns:

Copacii de ex fac parte din mediul inconjurator. Ei trebuie ingrijiti deoarece ne dau aer sa respiram. Aerul nu trebuie poluat, astfel neglijam natura acesta trebuie mentinut cat mai curat! Astfel ne putem imbolnavii usor. De asemenea nu trebuie sa aruncam gunoaie pe jos! Funda? plzzz

2 răspunsuri:
| Hikari a răspuns:

Buna.
Noi trebuie sa protejam natura deoarece fara aceasta viata nu ar fi posibila. Dupa cate vedem in zilele de azi sunt foarte putini oameni care le pasa de natura si de frumusetea acesteia. Daca nu vom proteja mediul vom ajunge intr-o situatie foarte dificila. Una in care nu vom mai fii la fel de sanatosi si vom trai intr-un loc poluat iar tot ce este legat de natura va disparea incetul cu incetul.

| crispink10 a răspuns:

Padurea trebuie deci protejata pentru as putea manifesta si dezvolta rolurile sale benefice. Zonele defrisate pana in prezent sunt atat de mari incat ar trebui sute de ani de recuperare naturala pentru a reface vegetatia originala. Numeroase organizatii nationale si internationale au fost infiintate pentru a se ocupa in special cu schimbarea si conservarea padurilor.