| NUUSTIU a întrebat:

Ce parere aveti despre importanta protejarii animalelor?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte de importanţă trebuie să dăm undă verde educaţiei umane privind convieţuirea cu animalele de casă, locul celor sălbatice, etc.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Nu exista asa ceva in Romania.De la an la an ne dispar specii de animale si mai ales de pesti.Vin experti de sute de km deprtare ca sa ne protejeze noua animalele.Mai mare rusinearaised eyebrows

| lyrics a răspuns:

Este f importanta.
toti zic ca iubesc animalele dar nu misca nimeni un deget.
ar trebui sa se puna accent pe politia animalelor si in Romania.
poate ar mai ridica prestigiul, ca si asa e o tara de rahat.
mi-am propus ca atunci cand voi fi mai mare voi face un adapost pentru animale.
dar pana at oamenii care sunt la putere ar trebui sa ia o decizie si in privinta asta.
sunt multe animale care merita sa fie ingrijite mult mai bine ca unii romani care fura, omoara si ne fac de rusine.

| foxi a răspuns:

Sunt necesare protectiile de acest gen!

| virusake a răspuns:

Patetica treaba.
Unii exagereaza prea tare cu tot felul de prostii.

Era intr-un timp cretinitatea aia cu "politia animalelor".
Va dati seama unul care sa fie condamnat de aia, sa ajunga dupa gratii si sa il intrebe restul puscariasilor "de ce ai ajus aici?" si raspunsul "am lovit o pisica". rolling on the floor
Hai frate. Asta e un mod de a le lua ochii romanilor de la adevaratele probleme. tongue

| EmotionalKoma a răspuns:

Eu cred ca este ff important si ar trebui sa fie si in Romania cum este in amercica, am vazut pe animal planet aspca sau ceva de genu'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca si la noi in tara ar trebui s existe o organizatie care s protejeze animalele, s le ia dupa strada si s le gaseasca stapani, s le ingrijeasca, etc.

| oana_5424 a răspuns:

Pai sunt un rol important in ecosistemul nostru... fac parte din fauna noastra si sunt foarte importante de aceea trebuie protejate