| eusunteusituestitu20 a întrebat:

Vreau si eu cateva mesaje frumoase de Craciun:* Dau fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Biia14 a răspuns:

Buna! Uite aici cateva mesaje frumoase pentru tine:
1. Fie ca sarbatoarea Craciunului sa va aduca tot ce-i mai bun pe lume, multa iubire, fericire, sanatate si bani! Craciun Fericit!

2. Mos Craciun bate la usa, scoate mana din manusa si va da din palma lui cele mai frumoase daruri, langa brad si langa foc sa va umple de noroc. Craciun Fericit!

3. La prag iti vin din nou colindatori si iti canta cu leru-i ler si Domnu’ din cer. Astazi s-a nascut Hristos! Craciun fericit si pace!

4. De Craciun deschidem usa pentru oaspeti dragi si inima pentru speranta, bucurie si lumina. Sa fim mai buni si sa privim inainte cu incredere, stiind ca daca avem credinta, drumul din fata noastra va fi presarat cu impliniri! Craciun Fericit!

5. In aceasta zi de sarbatoare, iubirea divina coboara printre noi ca o ninsoare naiva aducand cu ea bucuria Nasterii Mantuitorului. Craciun Fericit!

6. Ridica-ti fruntea sus CRESTINE/ Azi catre RASARIT/ Si-n casa CANDELA SA ARDA/ Caci DOMNUL NOSTRU S-A NASCUT! Craciun Fericit!

7. Craciun fericit cu impliniri si bucurii alaturi de cei dragi, iar Mosul sa va gaseasca cu masa plina de bucate si cu sufletul curat!

8. Astazi e Craciunul, hai sa uitam de griji, suparari, sa iertam si sa ne iubim mai mult. Craciun Fericit!

9. Anul acesta de Craciun, sa gasiti pe fiecare ramura a bradului implinirea dorintelor si cheia succeselor viitoare, iar MOS CRACIUN sa va aduca sacul plin! Craciun Fericit!

10. Fie ca Nasterea Domnului sa va lumineaze sufletele, casa si sa aveti parte de sanatate, belsug si fericire! Iti urez Craciun Fericit tie si familiei tale!

11. Aceasta e o noapte speciala, in care poti intalni o persoana speciala! Este vorba despre copilul care ai fost. Uita pentru o noapte grijile si retraieste miracolul noptii de Craciun!

12. In noaptea sfanta de Craciun lasa deoparte grijile si supararile. Deschide-ti inima si primeste un strop din binecuvantarea care se revarsa peste lume in aceasta noapte!

13. Craciun cat mai luminos, vis de iarna calduros, liniste langa cei dragi, veste buna dinspre magi!

14. Fie ca sarbatorile de iarna sa va aduca bucuria Craciunului prin speranta, spiritul Craciunului prin pace, emotia Craciunului prin dragoste.

15. Fie ca aroma de brad, portocala, colindele, cozonacul cald si mirosul de iarna sa va umple inimile de bucurie si sufletele de liniste! Craciun Fericit!

16. Frumusetea sarbatorilor de iarna sa va gaseasca in case alaturi de cei dragi. Aceasta sarbatoare sa va aduca multa sanatate, fericire si implinirea tuturor dorintelor!

17. Sa vina Craciunul si toti clopoteii din brad sa-ti cante colindul magic care sa poarte cu el increderea, puterea, speranta, de care ai atata nevoie! La multi ani!

18. Bucuria Craciunului sa salasluiasca vesnic in inima ta luminandu-ti sufletul! Sa fii vesel/a si iubit/a si sa te bucuri de cadouri frumoase. CRACIUN FERICIT!

19. Fie ca sarbatorile de anul acesta sa va umple sufletul de bucurie, incredere, speranta si iubire, iar Mosul sa va aduca cele mai dorite si neasteptate cadouri voua si celor apropiati.

20. Frumusetea iernii cu dulcele ecou al colindelor si cu imaginea celor dragi in suflet sa va aduca implinire, iubire si fericire. Sarbatori fericite!

21. In ziua de Craciun cand te indopi cu porc si sarmale si n-ai timp nici sa suspini…eu am sa-ti aduc aminte ca nu e bine sa consumi excesiv sare, zahar si grasimi!

22. Sarbatori fericite si un brad cat mai frumos! Sa vina Mos Craciun cu un Ferrari si sa plece pe jos!

23. E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afara, prin zapada Mosul zboara? Ni se trage de la vin! big grin

24. Urarile mele de Craciun sunt incarcate de bucurie, zapada si un An Nou fericit si din cand in cand sa faci apel la ratiune sau macar sa-i dai un bip!

25. Un batranel cu chipul drag, va veni la voi in prag, sa nu-l goniti e Mos Craciun, si v-aduce un an mai bun!

26. Pe la colturi unii spun, ca exista Mos Craciun, ca i-ati scris si c-o sa vina, sa va aduca in pumni lumina! Langa brad si langa foc, sa va aduca mult noroc!

27. Miros de brad, parfum de flori, bat in ferestre uratori, clipesc pe cer mii de culori, fiti fericiti de sarbatori, acum si in anii urmatori!

28. Fie ca Pruncul nascut in ieslea din Bethleem sa va umple casele si vietile cu bucurie, sanatate si multa intelepciune pentru anul care vine! LA MULTI ANI!

29. Bogatie cata vreti, Sanatate pentru toti, Iar la anul care vine, Sa va fie si mai bine! Craciun Fericit!

30. Se spune ca in seara de Craciun, la fiecare clinchet de clopotel o dorinta se indeplineste! Sarbatori cu sufletul plin de dorinte, in clinchet de clopotei! Craciun Fericit!

Sper ca te-am putut ajuta! Sarbatori fericite si un an plin de succese! Funda puppy dog eyes

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mesajele cele mai frumose vin din adâncul sufletului pentru cei dragi.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| đɾεαmεɾ a răspuns:

"Mos Craciun bate la usa,
Scoate mana din manusa
Si va da din palma lui,
Darurile cerului,
Langa brad si langa foc
Sa va umple de noroc!
Craciun fericit!"

"Sarbatorile cand vin,
Sa va fie cosul plin,
Sa aveti pe saturate,
Casa plina, sanatate,
Punga sa geama de bani,
Mult noroc si La multi ani!"

"Bradul e impodobit,
Mosul inca n-a sosit,
Incepeti sa colindati,
Si pe el sa-l asteptati.
Va veni la fiecare,
Cu cadouri si-o urare:
Un Craciun plin de iubire,
Sanatate, fericire,
Mult noroc si impliniri
Si ani plini de bucurii!"

"Acum cand timpul sta sa-si imparta trupul intre vechi si nou,
Cand colindul isi pregateste cu emotie armoniile,
Cand magii strabat distantele pentru clipa cea de taina,
Acum, dupa Sfanta porunca a datinii strabune,
Iti incredintez gandurile frumoase de calde urari de fericire,
Sanatate, belsug si impliniri!
Un Craciun frumos alaturi de cei dragi!"

Sarbatori fericite cu bucurii si impliniri alaturi de cei dragi! Sa va gaseasca Mosul cu masa bogata si sufletul curat!

De sfintele Sarbatori sa deschidem usa pentru oaspeti dragi si inima pentru speranta, bucurie si lumina. Sa fim mai buni si sa privim inainte cu incredere stiind ca daca avem credinta drumul din fata noastra va fi presarat cu impliniri!

Fie ca Nasterea Domnului sa va lumineze sufletele si casa, sa aveti parte de sanatare, belsug si fericire!

Inconjoara-te de familie si prieteni, bucura-te de glasurile colindatorilor si de dansul fulgilor de nea. Astfel, spiritul Craciunului te va insoti tot anul si dragostea pe care o daruiesti celorlalti ti se va intoarce inzecit. Sarbatori Fericite!
Minunatele nopti ale Craciunului, colindelor si datinilor stramosesti sa va gaseasca la ceas de bucurie alaturi de oaspetii cei dragi. Va doresc tot binele, gandurile bune si curate sa va insoteasca pretutindeni, fericirea si succesul sa va fie mereu alaturi!

Din lumina Sarbatoririi Nasterii Domnului si din speranta ce insoteste Noul An, ganduri bune si urari de sanatate, impliniri si bucurii tuturor!

E vremea colindelor, vremea bucuriei, cand minunea nasterii Mintuitorului cuprinde sufletele si le innobileaza. Fie ca Magia Sarbatorilor de iarna, cu zvon de cintece si clopotei, sa aduca fericire, sanatate si bunastare in caminul tau. Sarbatori fericite!

La pragu-ti vin din nou colinde sa iti cant cu leru-i ler si domn din cer... Astazi Hristos s-a nascut. Craciun si pace!

Lumina sfanta venita in Ajun sa va aduca in suflet un vesni Craciun. Sarbatori de vis alaturi de cei dragi!

De sfintele Sarbatori sa deschidem usa pentru oaspeti dragi, si inima pentru speranta bucurie si lumina. Sa fim mai buni si sa privim inainte cu incredere, stiind ca daca avem credinta, drumul din fata noastra va fi presarat cu impliniri.

Fie ca spiritul bland al Sfintelor Sarbatori sa ninga asupra voastra doar bucurie si senin, prosperitate, veselie si sanatate in anul ce vine! Sarbatori Fericite!

Pe vremuri oamenii aveau cruce de lemn si inima de aur. Acum au cruce de aur si inimă de lemn.Fie ca sfanta sarbatoare sa readuca aurul in sufletele noastre. Sa aveti parte numai de lumina in inima si gand. Sarbatori fericite.

Minunatele nopti ale Craciunului, colindelor si datinilor stramosesti sa va gaseasca la ceas de bucurie alaturi de oaspetii cei dragi. Va doresc tot binele, gandurile bune si curate sa va insoteasca pretutindeni, fericirea si succesul sa va fie mereu alaturi!

Iubirea divina coboara printre noi, ca o ninsoare naiva aducand cu ea bucuria Nasterii Mantuitorului.

Fie ca Pruncul nascut in ieslea din Bethleem sa va umple casele si vietile cu bucurie, sanatate si multa intelepciune pentru anul care vine. LA MULTI ANI!

Ridica-ti fruntea ta CRESTINE
Azi catre RASARIT,
Si-n casa CANDELA SA ARDA
Caci DOMNUL NOSTRU S-A NASCUT!

Daca nu iti plac poti cauta tu altele..insa eu sper ca te-am ajutat! ..Sarbatori fericite!