| RaMoNa_6241 a întrebat:

Vreau si eu centru de mesaje de la Nokia 6300 dau funda:8

4 răspunsuri:
| RaMoNa_6241 explică:

Sunt pe cosmote si nu mai pot da sms am centru de sms sters

| ღBrunette a răspuns (pentru RaMoNa_6241):

Încearcă: Meniu / Mesagerie / Setări mesaje / Mesaje text / Centru mesaje / COSMO SMSC. Acolo trebuie să pui numărul 0766000510 şi să dai "Memorare", iar apoi, sub COSMO SMSC trebuie să ai "Centru mesaje". Acolo pune numărul 0749728649. Dacă nu poţi rezolva, atunci sună la 1234 şi vorbeşte cu un operator. El o să îţi dea toate informaţiile necesare. happy

| Liviucu a răspuns (pentru ღBrunette):

Pai da normal, mda, sa sune domnule la Cosmoteu', ca doar va da peste acelasi operator dragut peste care si tu ai dat... frustrated

| evilmust a răspuns:

Centrul de mesaje nu e in functie de telefon, ci de operator. Asadar, in ce retea esti si daca folosesti prepay sau postpaid.