| ralyca99 a întrebat:

Vreau si eu niste curiozitati gen stiati ca? dar sa fie interesante. CELE MAI INTERESANTE FUNDA

Răspuns Câştigător
| abbby a răspuns:

STIATI CA...

Pe parcursul unei vieti de 70 de ani, inima unui om bate de 3 miliarde de ori.

Nou-nascutul, dupa cateva zile de la nastere, isi va recunoaste mama dupa miros.

Greutatea medie a creierului unui barbat este de 1350 grame, iar la femei de 1200 grame.

Pestii nu au pleoape, ei dorm cu ochii deschisi.

Un crocodil nu poate scoate limba.

Porcii nu sunt capabili fizic sa priveasca cerul.

Sobolanii se inmultesc atat de repede incat in 18 luni, un cuplu de
sobolani poate avea mai mult de un milion de descendenti.

Leonardo Da Vinci a inventat foarfeca?

Multi hamsteri clipesc doar cu un ochi pe rand?

Nici un cuvant din limba engleza nu rimeaza cu "month" (luna)

Bebelusii se nasc fara oasele genunchilor care apar abia la varsta de 2-6 ani.

Einstein nu a putut vorbi fluent pana la varsta de noua ani.

O persoana rade in medie de circa 15 ori pe zi.

Pinguinii pot sari la o inaltime de pana la 1, 8 metri.

O femeie din Arabia Saudita poate obtine un divort daca sotul ei nu ii ofera cafea.

Fiecare persoana are cate o amprenta unica a limbii.

Crocodilul nou-nascut e de trei ori mai mare decat oul din care abia a iesit;

Oamenii si delfinii sunt singurele specii care fac sex de placere;

Un om face intr-un an aproximativ 2, 5 milioane de pasi.

Brazilia este singura tara care a jucat in fiecare Cupa Mondiala;

Nimeni nu stie unde este ingropat Mozart;

70% din oameni se tem mai mult de paianjeni decit de moarte;

Inima unui arici bate de aproximativ 300 de ori pe minut;

Steaua de mare nu are creier.

Vacile nu au dinti superiori.

3 răspunsuri:
| RoXxy a răspuns:

Doamne...nu va inteleg pe unii chiar deloc. Uita-te si u la ceva documentare.citeste carti.sau cel mai simplu:cauta pe google!

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Stiai ca? demi lovato numai joaca in Sonny si steluta ei norocoasa deoarece a avut dependenta de droguri si a stat 3 saptamani in spital si s`a ingrasat 15 kg.lol

| ralyca99 explică:

Roxxy nici eu nu inteleg unii oameni care dau raspunsuri nefolositoare...