| valy a întrebat:

Vreau si eu niste exemple de texte in stil beletristic,,, va roog

14 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Orice text literar este redactat in stil beletristic. Roman, nuvela, schita, toate sunt in acest stil. Stilul beletristic este stilul literar.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu exista stil beletristic.
Beletristica este un termen generic pentru operele de fictiune, in orice stil ar fi ele scrise.
Termenul de "beletristica" este preluat din biblioteconomie.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa nu existe stilul beletristic. pff cea mai mare prostie. Stilul beletristic este stilul fictional. Si exemplu de text. toate cartile pe care tu le citesti sunt in acest stilwinking

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amintiri in dialog-matei ion vianu calinescu big grin

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cautati singurrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| MrLary a răspuns:

Neguri albe, str
ă
lucite Na
ş
te luna argintie, Ea le scoate peste ape, Le întinde pe câmpie; S-adun flori în
ş
ez
ă
toare De painjen tort s
ă
rump
ă
,
Ş
i anin
ă
-n haina nop

ii Boabe mari de piatr
ă
scump
ă