| SmilerXd a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de viata, de iubire, de prietenie adevarata, citate, maxime. Dar din-alea serioase, nu orice tampenii de pitipoance. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| LittleBugsBunny a răspuns:

-Oameni,in diferite momente ale vietii obisnuiesc sa puncteze momentul prin unele remarci, potrivite momentului! Sa vedem unele maxime celebre, rostite de oameni mai mult sau mai putin, cunoscuti!

>"Nu sunt destept, dar cand privesc in jur prind curaj."-I.Creanga.
-"Le sunt recunoscător tuturor celor care m-au refuzat în viață. Datorită lor am reușit pe cont propriu."-Albert Einstein.
-"Nu râdeți de proști, fiindcă își vor închipui că au umor."-Montesquieo.
-"Doar două lucruri sunt infinite: Universul și prostia umană, și nu sunt sigur în legatură cu Universul."-Albert Eistein.
-"Potrivit unor cercetări recente, femeile spun că se simt mai confortabil dacă se dezbracă în fața unui bărbat, decât dacă ar face-o în fața unei femei. Aceasta din cauză că femeile sunt foarte critice, în timp ce bărbații sunt doar recunoscători."-Robert de Niro.
-"Educația este ca erecția. Dacă o ai se vede."-Proverb african.
-„Nu am dat greș. Pur și simplu am descoperit 10, 000 de idei care nu funcționează."-Thomas Eddison.
-„N-am anunțat poliția că mi-a disparut cartea de credit, fiindcă indiferent cine a furat-o cheltuieste mai puțin decât nevastă-mea."-Ilie Nastase.
-„Când ai un ciocan în mână toate lucrurile ți se par cuie."-Subsemnatul.

-,, Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri." - Aristotel...
-,, Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali." - F. Dostoievski...
-"Pacea este virtutea civilizatiei, razboiul este crima sa." - Victor Hugo...
-,, Toti oamenii se aseamana prin cuvinte, numai faptele ii deosebesc." - Moliere...
-"Arta e lunga, viata e scurta." - Hipocrat...
-"Ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata." - Octavian Paler...
-,, Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata." – Octavian Paler...
-Trupul omenesc este frumos numai in masura in care oglindeste sufletul." - Constantin Brancusi...
-Frumusete. Puterea cu care o femeie farmeca un iubit si infricoseaza un sot - Ambrose Pierce...

Barbatii au descoperit focul, dar femeile au descoperit cum sa se joace cu el. - Sarah Jessica Parker

O zi in care nu ai ris, este o zi pierduta.
Charlie Chaplin

Pe o placa de ceramica de acum 800 de ani din toledo scrie:
Societatea este asa:Saracul muceste,Bogatul il exploateaza,militarul ii apara pe cei doi, contribuabilul plateste pentru toti trei, lenesul se odihneste pentru toti patru, betivul bea pentru toti 5, bancherul ii jumuleste pe toti 6, avocatul ii minte pe toti 7, medicul ii omoara pe toti 8, groparul ii ingroapa pe toti 9, politicianul traieste pe spinarea celor 10

Intelepciunea nu apare cand spunem lucruri mari, ci cand le intelegem lucrurile marunte

Fericirea o face pe femeie frumoasa si dragostea o face fericita. Iubirea este adevaratul fard al femeii-Charles Budelaire