| ♥✖nYkO✖♥ a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri frumoase dar triste.sadde despartirecrying:-

Răspuns Câştigător
| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Uite cateva:
1. - Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!
2. Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.
3. E prea tarziu acum, prea tarziu pentru regrete Din tot ce-a fost frumos au ramas acele momente.
4. -Ochii care te priveau candva cu atata dragoste, acum plang si se uita in alta parte
5. Plang de durere … sunt singura si trista si te vreau inapoi … intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc …crying
6. Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang … nu mai pot … te iubesc si te vreau inapoi …
7. Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte
8. Vezi tu….nu pot sa te uit…fiindca te iubesc prea mult…insa tie ti-e usor…. mie insa imi vine sa mor…
9. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept. vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu.
10. Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez.
11. De ce să mă înec în lacrimi şi să nu dau aceast mesaj de despărţire când pot să încep să studieaz iubirea adevărată şi să învăţ ccuvantul "feicire"
12. Încrederea şi fericirea au fost doar cuvinte mari. iubirea noastră clasică a murit cu lăutari
13. In ochii mei plânşi nimic nu are preţ acum. vreau să ne despărţim şi să ne vedem de drum
14. Nu conteaza cat ma iubesti... atata timp cat te prefaci!
15. E o nebunie sa urasti toti trandafirii, doar pentru ca te’a intepat un spin!
16. Am plans, am suferit, am pierdut atatea. totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi
17. Ai pierdut un diamant in timp ce erai prea ocupat sa colectionezi pietricele.
18. Toti din jurul meu imi vand complimente, dar nimeni nu stie sa-mi ofere si sentimente.
19. Daca as avea curajul sa iti sp ca inca tin la tine daca as avea curajul sa iti sp ca inca ai un loc in gandul, sufletul si inima mea pentru ca u esti baiatul la care am tinut cel mai mult.si ori cat as incerca nu voi putea uita atat de usor tot ce a fost
20. Crezi ca-mi pasa ce ai? Oricum nu te respect. ai ambalaju` misto. da` continutu` e infect
21. De ce sa plang? suflete si inimi stiu si eu sa frang!
22. Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."
23. Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!
24. Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.
25. invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu maska indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!
26.Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!
27. "Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor... Mor incet...simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara."
28.Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu, mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?
29. Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi. thinking"
30. Incearca sa razi si tu de viata. .nu lasa numai viata sa rada de tine."
31.Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa.
32. • Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea
33.
• mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •
34? Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata? Dar n-a trecut un an? Ai pus prea mult suflet? Nu-ti face corectie!? N-ai gresit cu nimic? Deci ia-o ca pe o lectie!?
35. `• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceputlove struck. •
36. Regreti? Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n. o sa my vin. tu plangi. mie`mi vine sa rad. e neplacut. dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.
37. cuvintele sunt surde... acel vechi "eu" nu te mai aude! Am uitat toate acele sentimente, nu v`or fi momente sa n-am argumente!"
38.Nu mai sunt copil cu slabiciuni de alta data... acum sunt slabiciunea altora... cu caracter de piatra.
39. De ce ne indragostim, apoi nu mai iubim? Si spunem adio fara sa gandim?
40. Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora...pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc.

Sper sa-ti fi placut kisskisskiss sad

18 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

-i don`t wanna play the broken hearted girl
-incepi sa-mi spui "s-a terminat" si acum regreti ca ai plecat
-tot ce a fost.doar un vis frumos straight face
-am nevoie de tine mai mult ca oricand
-esti aproape. da totusi.atat de departe
-All this time in love with you was cry
-Nu credeam ca'mi va fi rau.am fost noi.acum sunt eu;(
-am gresit. dar te iubesc
- E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit.straight face
- Ai sa-ntelegi candva cat ai gresit si nu vei afla.cum te-a iubit.si atunci vei regreta

| daniDeeDee a răspuns:

Plang de durere… sunt singur si trist, te vreau inapoi… intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc…

Un zambet m-ar face sa zbor, un sarut m-ar face sa mor, dar ma trezesc si simt durere, viata, adevar...

| SufletDeCopil a răspuns:

A da am uitatbatting eyelashes uite iti mai dau unu big grin
Ma amuza baieteii care se vaita ca au suferit din dragoste si ca nenorocita dracului ce a îndraznit sa le faca. V-a ranit orgoliul, ma, nu sentimentele. oh go on

| SufletDeCopil a răspuns:

Ti-ai sters singura lacrimile cand el te supara...Si ai incercat chiar si sa iesi cu altcineva.Deci hai sa te intoarcem in trecut.Si spune-mi sincer cate flori ti-a oferit? Cate promisiuni false nu ti-a facut? Si de cate ori iti spuneai...de maine am sa-l uit?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zimbeste orice ar fi...mergi mai departe indiferent de cit de greu crezi ca e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te bazezi pe iubitul tau ...caci uneori el te poate lasa balta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti stiu ca sunt buna...deoarece eu nu ma laud!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostilor cei cu statusurile astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ducetiva in cur la besca...sa ma pupati in cur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ducetiva in cur la besca...sa ma pupati in cur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E prea tarziu acum, prea tarziu pentru regrete. Din tot cea fost frumuos au ramas acele momente.cryingcryingcryinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ViatSa nu e Ca in filme`.

Da` trebuie S`o traieSti.

POtSi Sa viSezi cu Ochii deSchisi.

Da` tot in eternu` vietii dragOSte cerSeSti.[].

Sper ca ti-a placut.Eu l`am compuS cand eram Suparata`h. Sper ca ti-am fost de foloS. te puup.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea e rea stii bine, asa a fost mereu, oricum nu fi dezamagit ca poate fi si mai rau
Nimeni nu-mi poate fura zambetul care-mi apare cand ma gandesc la tine. Si nimeni nu-mi poate fura inima, pentru ca ea deja iti apartine

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
In viata este ca la bal mascat, cand toata lumea isi scoate masca, piere veselia
Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans necesar pentru a iesi din impas!
Sunt clipe din trecut peste care am trecut...sunt momente in viata care sincer m'au durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate.sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate
Toti imi spun ca nu estipentru mine! nu`i nimic.sunt eu pentru tine!
Trecem peste tot ...Trebuie sa insisti... si inca ceva Iti multumesc ca existi
Intamplator, oricine poate
8. Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.
"ca ma barfesti de parca mai cunoajte hei fatoo noi nu sunem ca celellalte pentru ca doar ei ma inteleglove struck ii iubesc love struck"
Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"
"Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"
"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"
"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"
"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"
"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"
"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"
"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uiti ce e Respectul"
"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"
"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"
"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"
"Inchid usa, sting lumina, trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"
"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."
"Cei care ma critica si ma invidiaza. vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"
"Vei cauta privirea mea, in fiecare "ea" din viata ta!"
"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."
"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| ingerash_2415 a răspuns:

Zambesc dar nimeni nu stie ce este in sufletul meu asa ca daca vrei sa afii cucereste-mi sufletul... imi pare rau daca o sa fi dezamagit cand vei vedea ca imi sufletul meu este numai durere sad

| babybombon a răspuns:

Buah nu mai suferiti atat dn dragosthehappyce dq nu e nici prmu nici ultimulove struck