| Geor9y a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri frumoase de trisatete de singuratate si de lumea rea care se baga in toate va rog dau fundita

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

După fapte înţelegi cine ţine la tine, după apeluri înţelegi cine are nevoie de tine şi doar cu timpul întelegi cine întradevăr are nevoie de tine’’

E o vorbă, şi are rost... Când eşti bun, eşti luat de prost!oh go on

Intr-o vreme eram fetita lui! Bine zis: ERAM!

Eşti nevoit să strângi din dinţi, să fii rece …Când vezi că în jurul tău nimeni nu te inţelege

Vine o zi, iar de voi pleca
Nimeni nu va sti
Nimeni nu va sti cat voi regreta...

Destule lacrimi deşi puţine sunt pe faţa ta. Şi-i trist că uneori plătim greşelile altora.

Oglinda e cel mai bun prieten al omului...niciodata nu-ti va rade in fata atunci cand tu plangi.

Finalurile fericite sunt doar povesti neterminate.

Toate cuvintele spuse de tine : ''O SA FIE CEEA MAI FERICITA'', ''NU O SA TE RANESC NICIODATA!'' au fost doar simple cuvinte oh go on.

Si ai vrea sa-l uiti, dar inima nu te lasa.Tu te framantii dar lui nu`i pasa! straight face

Fetița care îți spunea cândva că te iubește a murit,acum e schimbată pentru că în inima ei n-ai rămas decât o pată!

Bine, cere`ti scuze te voi ierta.Dar niciodata nu voi uita!

Între noi, se află o iubire imensă. Iar în spatele iubiri noastre, e o persoană care ne detestă!winking

-Atunci când te întorci la o iubire mai veche, e ca și atunci când citești o carte din nou și din nou - sfârșitul nu se schimbă niciodată!

Este dureros când cineva special începe să te ignore...dar este şi mai dureros când trebuie să te prefaci că nu îţi pasă...

Astăzi e una din zilele în care îmi doresc să fiu iar o fetiţă mică; să mă pot urca în braţele mamei şi să plâng până dispare absolut toată suferinţa

Din privirea mea curg lacrimi de tristeţe. Plang pentru că am întalnit oameni cu o mie de feţe!

Ne e frica sa iubim pentru ca ne e frica sa ne daruim cuiva pe care l-am putea pierde.

Am plans, am gresit, am zambit, am facut mereu ceea ce am vrut si nu permit nimanui sa judece tot ce am facut, pentru ca pentru greselile mele platesc doar eu, nimeni altcineva

Atunci cand nu iti mai amintesti de ce ai fost ranit, inseamna ca te-ai vindecat

Uneori am nevoie de o vorba buna, de cineva care sa imi spuna : Stai linistita, sunt alaturi de tine! Impreuna vom trece peste toate.

Cand spui "te iubesc", ti se coase si cea mai adanca rana!

Sentimentele sunt degeaba cand nu e nimeni care sa le simta!

Ai tras adânc aer în piept de`afară. Dar azi, m`ai strâns în brațe pentru ultima oară! sad

Nu este ciudat cum persoana cu care vorbeai înainte în fiecare zi s-a transformat brusc într-un strain?straight face

Mereu am trait cu frica ca pot pierde persoanele pe care le iubesc...dar cate o data ma intreb daca ele traiesc cu frica pentru ca ar putea sa ma piarda

Într-o zi eşti totul pentru cineva, în alta nu mai eşti nimic.

Tine minte ca lacrima de adevar e rece, la fel ca si timpul care greu mai trece

O dezamagire iti deschide ochii, dar iti inchide inima

E greu când îţi repeţi în gând: „Capul sus, trebuie’ să zâmbeşti!" şi subconştientul îţi dictează: „Când plângi, să nu te mai opreşti".

Am fost invatata mereu ca inima omului este mai inselatoare decat orice pe lume si groaznic de rea...

Am atatea cuvinte, dar tu? tu n-ai sa intelegi nimic!

Suferinta face oamenii sa se schimbe.dar îi face si mai puternici.

Eu ce zic acum simt pe bune.
Ma simt de parca am pierdut ce am avut mai scump pe lume.

- Timpul nu vindeca ranile ci. ne obisnuim cu durerea!

Nu meriţi lacrimile mele. Cred că de asta ele nu sunt acolo.happy!

- Prietenii vin si se duc. Putini la nevoie apar. Vezi tu. raman doar niste poze aruncate in sertar!

1 răspuns:
| Nucreeed a răspuns:

Dar n'ar fi mai bine sa nu mai pui tu niciun status? chiar crezi ca o doar pe lume de ce faci/simti tu? NU O DOARE asa ca incetati cu statusurile astea...ce draq vreti sa aratati?straight facesuferiti in ***