| Bianca_7258 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri frumoase love struck Nu din alea cocalare puppy dog eyes! Va rog frumos love struck FUNDA >big grin

Răspuns Câştigător
| Amalia a răspuns:

Si` te`nteleg`. Sau` macar incerc sa ma prefac`. M`am saturat sa aud mereu` " Imi pare Rau N`am Sa Mai Fac " •"love struck!~"

"Ea nu` se compara cu restul`. E tot ce`ai visat`. Ai o viata` normalaaa`!? O sa ti`o dea pestee` cap`!

Nu asta vroiam sa spun, vroiam sa spun cu totul altceva. da` mi-am pierdut ideea in timp ce ma gandeam la ea!

♦ Alb in0cent ♦ r0suu` pasi0nal si`un gram d verde ♦ ExTrAoRdInAr!

Ai o întrebare? Da. Poţi să taci.winking

N-am sa ma joc cu dragostea Tu m-ai făcut sa cred in ea Ce mult as vrea Când ma trezesc S-aud in șoapta Un te iubesc"

Ştii că e fără control şi totul se admite p`aici. Faci ce vrei când vrei, fără să te complici şi zici: fără regrete, fără defecte, fără idei preconcepute! Doar clipe frumoase şi plăceri mai multe.

Prieteni falsi ce m-au ajutat ce sunt să fiu, i-am numărat pe un singur deget, pe cel mijlociu.

Tu vrei să`mi explici mie ce? Tu nici nu ştii cum e, Tu nu faci diferenţa între iarbă şi Vitamina C.

Nu mă interesează ce crezi tu, nu te cunosc;;].E O tara libera.decii.esti liber sa fii prost :*

Pt. tine totul` are un pret, familia oare cat? Trezeste-te odata, viata e mai mult d` atat!

Incerc s` ma apropii sa-ti vorbesc, spun lucruri reale atunci cand glumesc.Te rog asculta`ma, nu pleca, nu t` speria, t` rog priveste`ma, ramai asa;

@. Chiar crezi ca imi pasa? iubesc din nou, zambesc din nou E ce conteaza.

Esti p` primul plan, vei fi p` primul plan mereu. Sh cand esti departe esti aici, in sufletul meu

• Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti! •"

• Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

~ Daca vrei sa plangi fa`o singur in casa nu spune nimanui.Fiindca oricum nu`i pasa. Fiecare pentru el... Toti se mananca intre ei. Iar prietenia valoreaza 150 mii lei `

★ o vorba de pe strada O stiu toti ai mei … " cele mai multe TarFe nu~s Femei " ★

Pozele vorbesc, nici ale mele nu tac.Bă Amii` bagă-ti dracu odata mintile in cap waiting!

Imi spui: "GandestiBine" ...Ai fi socat daca`i stii ce gandesc despre tine

Te apasa acum Constiinta Care inCă Te mai minte. si nu'i nimeni Lângă Tine Care să Te alinte, Inconjurat de oameni Care, inCaLCă juraminte

"Nu`i asa ca e frumoasa :->? Nu`i asa ca e dulce? love struck Daca t`uiti atent la eabatting eyelashes Direct la dracu t`duce `laughing))`!"

"Am Fost proasta `Sh`am gresit. Sh` acum ma pij phe Toti tovarasii care m`au Folosit big grin"

Esti ca un hObby, ca O plaCere d` tOp…DiferentSa este ca ew te-a tSinut tot aceSt timp p` primul` lOc

Nuмi pasa мiє cє zicє luмєa...Luмєa`i proasta si`o sa fiє iиtotdєauиa...

Ca să-ţi atingi obiectivele trebuie să fii un visător…. Aşa că nu mai pierde vremea, trimite totul la naiba şi du-te să te culci!laughing

Mi'a spus cineva, o vorbă odată: "Prinţeso, nu plânge că viaţa nu te aşteaptă"!\"

♥Trag un zambet fals pe care toata lumea`l crede, numai ca sa-i arat prostului ce pierde! ♥``

``♥ i n t r e v i s s i r e a l i t a t e ♥``

Gen : Suferim De noi; ) Si ne pisam pe voi!

faʼnłεzzzie☼Genul de fata, intelegi tu. daca e loc spune: de ce nu?! Se tine bine si e bine de tot. si stie sa profite atunci cand stie ca e loc!

Sunt asa cum nimeni n`ar vrea sa fie ` sunt eu si atat! cu nimic mai speciala` cu nimic mai deosebita doar diferita!

Nu'l lasa sa plece de lânga tine, Fa'l sa uite ca ai gresit si iubeste'l, Pt. ca el va fi mereu lânga tine!

Ești conștient că nu e un joc: ).Ea e pe bune:X.și nu e pasiunebatting eyelashes.O ai ca slbăiciune :X

te.super.mega.extra.ultra.iubesc.

| Nuu` rezolvi nimic! Injuri fara rost, injur`o pe mata ca ea te-a crescut prost.| tongue

->…Imi spun : "Nu-mi pasa!" cand poate ma doare, inima-mi plange dar eu rad mai tarehappy

Esti tare-n gura cand e multa lume.Dar cand sunteti doar voi doi, ii spui ca au fost doar GLUME!

O aluzie discreta. Pluteste. O idee. O nemultumire. O tradare. O impresie. O poveste despre ceva. Impresii. Impresii. Si daca este adevarat?

E un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare! Capu` sus, nu lăsa nimic să te doboare.

e pentru tine :X pentru tine:X ti-am mai zis ce e facut sa tina tine!

esti proastaa` daca ai impresia ca-mi faci vreun rau `. rostindu-mi numele,îl facii uitat pe al tau smug

ღ `♥. şi daca lui ηu`i pasă. miє de Cє mi-ar păsa... ♥`

Falsifică un zâmbet,prefă.te că e bine, minte.i pe cei din jur, dar nu pe tine happy

Am fost...Doar un copil cretin...ce credea în destin

TOata` lumEa` vrea sa fie Cat mai sUs oh go on.inSa putini ajunG` unDe si-aU prOpus`; X

blushing Si e normal să fiu aşa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam -> Treaba ta ce faci.

Un vânt ce bate şi-o vreme rece... acum ştiu... tot ce-i frumos repede trece! happy

"E mai bine câte o dată să-ţi ţii gura inchisă să-ţi laşi faptele să-ţi vorbească in lipsă!"

♥ Să te certi cu prietenii din motive tâmpite.Sunt lucruri care dor...şi totuşi obişnuite! ♥

Neuronul tau infect isi cam bate joc de tine, Cand vorbesti mult fara rost te faci de rusine`!

♥D.N.D = DragOstEa nu diSparE [love struck][:*][love struck]♥

Funda?big grin

6 răspunsuri:
| Biia a răspuns:

Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost odata"

Se spune ca iubesti o dta in viata,o singura iubire! Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?!straight face[

O lume in care ne iubim,si tu ma ti, mai mai ma vrei iar eu te privesc si nu imi ajunge,te simt si nu ma satur! te am si te mai vreau!`:

Tine minte` Ca o lacrima adevarata e rece`La fel ca si ` timpul care numai trece!`Am doar simple regrete`iar ce`a fost intre noi`Doar false Sentimente!:

Poate ca nu`s la fel de frumoasa ca ea poate nu stiu sa fac ce face ea da ce fac eu stii doar tu ce face ea stie tot kartieru

Toate Te Vor Macar O NoapTe Dar N`ai Timp De VagabOante Le VrajesTy Le IneBunesTy Le Dai Idei Le Dai SperanTe Dar Cand Vine Vorba De IuBiRe Le Zici Ca Ma Ai Pe Mine!

Hai ramai cu mine Sau ramai cu bine Poate asa-i mai bine Daca nu-ti convine nimeni nu te tine Poti sa faci ce vrei de maine

Ochi am pentru totibatting eyelashes Inima am doar pentru unul love struck

Nu o sa uit ceea ce sunt O sa ajung ceea ce visez O sa iubesc ce`mi place O sa uit ceea ce ma doare Nu o sa iert ceea ce mi se greseste O sa fiu buna cu cine merita Si rea cu cine trebuie

Sunt:* o pustoaica cuminte care nu aduce belele, nu se ia dupa celelalte sa se arda pe lovele

Sigura pe mine, in viata` am drumul meu am incredere doar in ai mei si in Dumnezeu, sunt gata mereu sa o iau de la inceput stiu ca ambitzia` ma protejeaza ca un scut

Intotdeauna povestea mea de iubire,Se termina cu "va urma", Si niciodata cu "sfarsit", Caci pot iubi la infinit"

O Sa` Fie Bine` ^Stiu`` Asta^ Mama M`a Avertizat` Cat De`Grea^e^Viata Zile` ^Bune^ Si` Rele^ S`au` Scurs Insa` Intotdeauna` Am Tinut^^Capul^ SUS!

Stai te uiti la poze dar n`au niciun efect in schimb daca inchizi ochii Mereu iti aduci aminte de cel mai frumoos moment; x

Poarta`te Frumos cu Ea, Ca E Prea Mica Si Nu stie Ce Vrea Spune`i Da Cand Spune Nu Zambeste`i Cand Iti Zambeste Cand Greseste N`o Certa Ca E Prea MiCa Si Nu stie Ce Vrea

""- Educata de destin.simt mult.arat putin. love struck

Nu fi trist ca s-a terminat[.]zambeste ca ai scapat[happy"

Diferita, nu pot fi comparata, nici cu toti banii din lume nu pot fi cumparata, greu sa ajungi la mine firesc, sunt multe ca noi... da nu toate stralucesc :*"

Nu`ti spun ca altele : "Te rog nu ma uita!" Eu iti spun doar " Uita-ma de vei putea!"

Nu vreau bomboane, ciocolata, nici parfumuri frantuzesti Cu o floare si`un sarut imi demonstrezi ca ma iubesti"

poate eu nu stiu ce`i dragostea... dar d tine` m`a legat ceva;

Teoretic: te vreau`. Practic : Ma abtsin`. Metaforic : Ma pis` pe tine! [De as`i afla ca maine mor sau peste o ora Viata merge inainte cu mine sau fara.:*on the phone"
Daca ai nevoie stii ca sunt aici. Striga.ma si vin…nu.ti face griji
"M`ai pierdut`. Si nu mi-ai dat de ales. A venit altul in locul tau`. mult mai bun. Bineinteles`!
Cand o sa legi o prietenie asa cum o avem noi, atunci iti poti permite abia sa ne pronunti numele`:*
Azi sunt jos,n-are nimic`oh go on, stiu ca maine ma ridic si oricat ar fi de greuuu o sa ajung unde vreau euu`.:X
"Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!"
Mh` confunzii, Nu auzii?! Nu poti sa mh` faci, degeaba te lauzii!winking
Sper ca te.am ajutat, daca ti se pare vreunul cocalaresc imi cer scuzebig grin
~>Take careee`!

| anaMARIA a răspuns:

A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)

Astazi am aflat ce e Iubirea :X MAINE aflii tu ce-i despartirea

Daca eram pompier ardeai ca sobolanu`n casa si tu si mata si iubitzica ta libidinoasa!

Eşti şters şi Deяuℓat De ℓa Cap! Timpu` Caяe` ti-a fσst acσяdat A EXPIRAT! :X

→ ღ ← Иu Stĺu ©Um Są Tϊ ξxPℓĺ©... ĐąR VθЯbﻉℓξ Tąℓξ Иu mд ąTϊИg→ ღ ←

sunt scoasa din bratele tale pe cautiune. sa ne desparta e o infractiune!

Când o vezi,în mintea ta apare aceeaşi intrebare : oare prietenul ei o iubeşte mai tare?!

[Iubi,cred ca sunt gravida. am poftit la niste blugi ]

Nu-i place plimbarea, nu merge cu floarea Nu-i plac romantismele, vrea provocarea!

Lumea e plina de impresii. Candva, cumva... Sa nu ai impresia ca esti totul pentru cineva

Duci un cap pe umeri da` kapu nu te duce Ca ti-am intins un deget ca sa ai ce suge

Nu plec capu’ nici de-a dracu’, ce-o fi sa fie.

Fiecare clipa departe de tine. este ca o lupta intre rau si bine!

Daca m-ai lasa sa fiu asa cum sunt, certurile ar disparea fara nici un cuvant

Gata am tras cortina, nu te mai pot ierta nici daca-ti recunosti vina.

Viata merge înainte ce a fost a fost. Nu te poti abtine si nu îl poti uita, îl iertai mereu chiar daca îti gresea

Si stiu ca niciodata n-ai fi renuntat la el! Indiferent de cum era mincios sau infidel.

E gata jocul, (e gata) ai face bine s-o uiti, nu fi bou! Ca poate pe maine te suna si-ti zice ca vrea sa te vada din nou Nu da, esti constient ca nu poti refuza.

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult.

Sunt rare momentele de pus in rama! Si uite ca viata nu are maini, dar tot iti da cate o palma

°De azi arunc totul la gunoi numai vreau nimic nimic inapoi; x

Copilu` din mine se tine De nebunii intruna Dar nu-i pierd urma Il voi pastra in suflet pentru totdeauna:X

• Sunt un om simplu, mai simplu decat tine… Genu` de persoana care vrea atat de multe si obtzine!•

ºAi habar oare,mai precis, te doare faptul ca cel mai bun prieten vine si dispare?°

Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu! Visele` se spulbura aproape instantaneu!

Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat

Nu am nevoie de prieteni falsi, detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!

Hai sa refuzam Orice rol pe scena regretelor!

Acorda-ti tie primul loc, NU greselilor! Nu spune stop, chiar daca te simti sufocata.Invata ca in orice rau exista si un pic de bine! Invata sa ai grija in primul rand de tine!

Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!

[♥]Am capul printre norì, dar de aici este o panorama supebaaaa. [♥]

Teoria zambetului:Ingerii nu plang.

Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

Lasa timpu sa treaca, poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii,vei reusi.

Lasati`ma sa fac si bune si rele,dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

Tot ce a fost, a fost urat. Vreau s-o iau de la-nceput... A durut, dar acum a trecut...

Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor. Am incercat dar nu te pot uita asa usor...

N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam fiindca mi-e dor de baiatu’ pe care mai de mult il iubeam

Eu am crezut in tine tu ai facut tot ce ai vrut si poate ai tinut la mine dar sa-mi arati nu ai stiut.

♥ Sunt destui ca mine, destui ca tine, care speră de fiecare dată ca totul va fi bine.

♥ E povestea ei, cu bune și cu rele a trecut, peste toate și a arătat că poate realiza tot ce a visat.

♥ Când îmi merge puțin bine și zic și eu că reușesc, atunci mai rău, dar tot mai rău în morții mei greșesc.

♥ În lumea asta în care toți își văd de ale lor, și dacă ași fi dentist nu ma.și uita în gura lor!

♥ Dupa ploaie nu vine întotdeauna soare, din viața asta pleci un oarecare.

Dar văd că n.a contat și timpul trece, acum normal că văd totul la rece!

Ea e rebelă,dar e femeie fidelă Sunt rece, nimeni nu ajunge la inima mea,Tu mai invătat Să imi bat joc si să tac!

# am trecut singura prin vant si ploi, am nevoi... da sigur nu nevoie de voi!

●. Totdeauna loviturile
cad pe locul unde-i rana…

Ea se ridica, il trage dupa ea si`i zbiara "Te iubesc, iti jur! dar nu mai vreau sa doara"

# Pot fi tare, pot fi slaba nu conteaza niciodata, la cate pietre in cap am luat normal ca am caracter de piatra!

# timpu trece, nu sta sa-mi leg eu siretu nu se da iar Startu daca n-am pornit cu dreptu!

#Fa-ti timp sa asculti, dar cand vorbesti tu toti sa taca!

# Am ajuns sa iubesc eu pentru. amandoi. TU te gandesti la tine EU ma gandesc la noi!

Prefer sa tin aproape doar persoanele care-mi vor binele. eu nu numesc prietene toate cretinele!

Fă`mă nebună spune`mi că visez prea mult, dar nu îmi spune că nu am pentru ce să lupt. Nu te ascult!

Da pur si simplu n`ai ce face...La fel ca timpu care trece, nu se mai intoarce!

Asa ma` cu defectele mele...Nu trebuie sa-ti bati tu capu cu ele!

Nu'ti consuma Pantofii sa fugi dupa el, mai Bine ii Folosesti, Ii arunci in Cap! ♥ laughing))

Parca ura m-a facut acum sa nu mai simt nimic Ma simt de parca pic dar am ambitie ma ridic.

Vreau să schimb lumea! Măcar lumea mea!

Nu ai dreptul sa te minti, sa te pacalesti, sa renunti.Nu ai dreptul sa mori atata timp cat inca traiestiwinking!

● Si acum nu`ti pot spune ca doar m`am folosit de tine! sunt modesta am eu grija sa iasa bine :O

Pentru un baiat merita sa renunti la aproape orice, mai putin la ceilalti baieti laughing

Ideile sunt ca şi copiii: ale tale sunt cele mai frumoase!

Lady, stai chill! Ei vor ceva serios, le'ai dat tot ce le'a trebuit si i'ai intors pe dos. happy

Da recunosc au fost clipe in viata mea in care imi doaream sa mor. Dar speranta si dorintsa ma ajutau mereu sa fac pasul urmator!

Era o lume magica, vazuta prin ochii nostri.Dar am crescut si-am vazut, adevaratii monstri.

Intr`o zi. Usa care m`a lovit. Va cersi sa ii mai calc pragu'!

Ajuns jos realizezi ca la testul final ai raspuns prost!

Tu nu sti cum e sa ii ceri timpului sa repete momentele cand nu duceai lipsa de zambete.

Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost

#Poate ca ai vrea sa mai fii langa mine cum erai candva... Dar fierbe tot sangele in tine cand stii ca imi vad de viata mea.

nu tine de mine sa te fac om mai bun.Chiar de eu aprind tigara tot tu o faci scrum…

Acum e prea tarziu sa repar ce am stricat
Mult prea tarziu sa sterg unde am scuipat

| Ma intrebi de unde-a aparut atata ura-n ochii mei. E vina ta. Tu m-ai facut sa te privesc asa cu ei. |

Este fara rost! Si stiu ca ziua asta imi va merge prost!

Taci,taci, nu se mai poate! Adio, o luam pe drumuri separate!

#N`au ramas decat amintiri, tu te`ai schimbat. M`ai facut sa plang prea des, am renuntat!

• Si as vrea sa schimb ceva dar e tarziu nu mai pot

| Catutzaaa a răspuns:

1.Mereu imi aduc aminte cat de fericita eram! Cand plangeam de fericire si mereu iti spuneam : Sa nu ma lasi niciOdataa`!

2.`Cele mai frumOase clipe langa tine le-am trait!

3.Ce mult as vrea sa-ti vOrbesc Sa`tsi amintesc cand in bratse ne tineaam` Cu ce fOk te sarutaam`

4. # De maine totul va fi rozhee heeNIMENI nu poate sa le faca pe fete cand dau hainele jos :X

5. # Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

6. # Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.

7. # Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

8. # orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste.dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc

9. # vat sa plang fara lacrimi,sa admir cu maska indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

10. # totul trece... asa se spune.dar nimic nu trece fara sa lase urme!

11.Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drumlove struck TBX

12. # Doua Surorii Am Fost mereu una pentru alta. si daca mi-ai spus vreodata ce`i rau ti-am ascultat sfatul. Niciodata nu am putut stii bine sa trec peste tine si tu peste mineee TE IUBESC!

13. # ai plans pe umarul meu, ti'am sters lacrimile, te'am facut sa zambesti... asa cum ai facut si u cu mine :X

14. # Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

15.Au fost atatea lucruri ce ne-au legat
In tot acel timp de neuitat :X

16.Nu mai pot nu, sa ma gandesc la altceva decat la tine
Pana si semnele zodiacale ne spuneau ca o sa fie bine

17.Cine ar putea sa caute`n trecut ``Sa vada ce vise am avut`!?

18. Pierdut intr-o cascada de cuvinte fara inteles, mergi incet pe jos in ploaie.ca n-ai de ales...

19.
Am 16 ani ...Imi sP "Gandesti destul de bine".
Ai Fi socat daca Ai stIi Ke gandesc deSpRe TnE

20.Te maturizei prea greu ...sa stii ca nu sunt ma`ta sa te iert mereu love struck

21.Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva!" Priveshte`o dar stai departe, acum nu te mai vrea!

23.SIMPLU si USOR
Ma iubesti? Eu nu.
Ma pocnesti? Te pocnesc.
Ma barfesti? N`ai decat.
te-am insultat? Foarte bine, meritai.
Copilaroasa? DA pentru ca asa vreau.
Rea? Cu cine merita.
Bunul meu simt? Depinde de al tau.
ti-am zis ca te iubesc? Am fost sincera.
Indragostita? In fiecare zi de altu.
Geloasa? Doar daca am pe cine.

24.aM Prieteni Buni.DAR cateodata gluma ii intrec.MA FAC sa plang.cu lacrimi amare.
Cand se rad de mine si asta doare.

25.Lasa coniacu` sa curga, da`ne o tigare sh sa ne amintimDe clipele care au fost si nu revin. Lasa pe masa o scrumiera sh un pahar de vinlove struck

Fundaa?

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Catalutsaaa a răspuns:

Bianca in legatura cu ce vrei statusurile? Adica de prietenie, dragoste, tradare s.a thinking

| Bianca_7258 explică:

Nu conteaza, cu de toate daca se poate. :*