| Ally98 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri pentru facebook, pentru fete:* va rog foarte foarte foarte frumos:* Dau fundita

Răspuns Câştigător
| Madu2027 a răspuns:

Si tu poti fi ranit de o fata. Nu uita ca si baietii plang cateodata.winking
Zambesc cand se vad. Plang cand se cearta.Si indiferent de fapta. Ei se impaca si se iartalove struck
Eh. na! Pot si cu si fara tine! b-)
O sa fiu tare, o sa trec peste. Tu deja o simpla poveste. El un basm day dreaming
Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...
Si daca s`a schimbaT inseamna ca`i tradat`o happy. nu my e aceeias proasta care`i inselat`owinking
Trebuie sa te scot din mintea mea!
Stii ca nimic nu e usoR? uite` 2 gemene asa spun toti smug dar Totus si ele se mai cearTa.
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri
Am invatat sa rad alaturi de tine.; x
Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat Si a fost mereu cand toti *** spate m-au acuzat.
Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!
Ia`măă de mâna să facem o plimbare, să fim doar tu cu mine pan' la rasărit de soare, fără prieteni, fara timiditate, fara telefoane si apeluri ratatesmug
Ti. a promis stiu! Te. a mintit.stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!
Ai simtit vreodata cum e sa cazi in gol? Pe drumul care l-am parcurs mi s-a parut usor.straight face
• Imi spuneai ca sunt copilaroasa... Iarta-ma dar copilul asta n-are timp de`o relatie serioasa!
Oare fara ea ai fii la fel? Oare. fara ea te simti alfel? Caci daca esti departe nu te mai simti la fel. Spui : Pune-o intr-o mie de fete, ca tot pe ea o aleg!
Tac, indur si tin in mine fiindca tin prea mult la tinestraight face, decat sa te pierd de tot, mai bine tac si suportstraight face.
... Nu te mai compara cu altii`. ca tu esti totu` happy. Nimenii niciodata n`o sa poataa sa-ti ia locul`!batting eyelashes.
Ia`măă de mâna să facem o plimbare, să fim doar tu cu mine pan' la rasărit de soare, fără prieteni, fara timiditate, fara telefoane si apeluri ratatesmug

Vreau sa fim sa fiu toata viata Sa-ti dau doar eu "buna dimineata" Parte din inima si suflteul meu Tu vei fi vïata mea mereu

Esti singurul lucru pe care l`am facut bine!

Vreau sa te sun atunci cand mi`e foarte dor de tine.Atunci cand sunt singura.

Doar cand sunt langa el pot zambilove struck. Te iubesccclove struck!

De ce ea? Pentru ca alaturi de ea nu vei fii doar mandru ci si fericit!

Iar cand se intampla sa imi fie rau Esti langa mine cu tot sufletul tau Imi dai curaj, m-ajuti sa reusesc Si uite de-asta te iubesclove struck

N`aş putea nici n`aş vrea să mai iubesc aşa love struck

Vreau sa stii ca te iubesc, te iubesc!

#. Pentru ca iubirea este arhitectul universului!; x

El e singuru` ce poate, Cand apare sa`mi trimita problemele departe; x
Poţi să iubeşti un om pentru că merge pe acelaşi drum cu tine în fiecare dimineaţă sau în fiecare miez de noapte. Poţi să iubeşti mult un om învăţându.l să iubească oamenii, deci şi pe sine. Poţi să iubeşti oamenii cum nu i.a iubit şi nu.i va iubi nimeni niciodată, dar nu poţi cere nimănui să te iubească...
Prin iubire nu te anulezi, ci te regăsești pe tine însuți și te îmbogățești cu felul celuilalt de a fi. În iubire trebuie să-i păstrezi celuilalt taina, să n-o spulberi. Să nu încerci să cotrobai prin podul sufletului lui și să nu dai buzna cu nori de ploaie peste primăvara ei...Să nu intri cu excavatorul peste flori!
Bărbatul perfect? Nu trebuie să fie bogat… și nu trebuie să aibă o frumusețe de star, cu abdomen cu pătrățele și păr bogat… Şi nu, nu trebuie sa vină cu o viaţă perfectă la pachet… Bărbatul perfect este acela care îți oferă siguranța iubirii. Și care te determină să îl vezi cel mai frumos și să fii cea mai frumoasă. Este omul care te face să râzi și în brațele căruia găsești tot ceea ce îți dorești. Este omul lângă care poți crește și împreună cu care poți construi.
Uneori lacrimile pe care le versI nu sunt de ajuns sa arati persoanei pentru care ai plans ca te-a durut cea spus, cea facut si cea zis...nu plange nimeni nu.ti merita lacrimile
Și când crezi că nimic nu-și mai are rostul, apare cineva și schimbă totul!
- Pot sa uit cuvintele pe care mi le-ai spus, pot sa uit chiar si lucrurile pe care mi le-ai facut, dar nu pot sa vindec sentimentele pe care le-ai ranit –
Acordă-ți suficient respect (și încredere) cât să știi că meriți doar ce-i mai bun!
O persoana care te iubeste cu adevarat te cauta chiar daca v.ati certat
O parasesti, o faci sa sufere, o ignori, ii oferi cate putin, uiti de ea, te intorci inapoi la ea, o implori sa te ierte si apoi pleci iar. Esti prea tanar, prea orgolios, prea bun sa stai in loc pentru o femeie. Esti prea barbat sa ii oferi lucruri marunte care ar face-o fericita. Esti mult prea bun pentru tine ca sa fii si pentru ea. Conteaza mult mai mult ce zice o lume intreaga si prietenii tai, decat ce zice sau isi doreste ea si voi amandoi. Conteaza mult mai mult restul lucrurilor, parerilor, sfaturilor si oamenilor decat un singur suflet care pare sa fie al tau. Si ajungi sa te trezesti, sa iti dai seama ca nu esti implinit in fata unor prieteni care te parasesc sau care te tradeaza, in fata unor pareri care au fost spuse doar ca sa fie sau in fata unor decizii care au fost luate gresit. Si o cauti, o vrei inapoi, te astepti sa fie acolo, cu acelasi zambet si aceeasi daruire cu care te astepta. Si. nu mai e aceeasi, iti dai seama ca te-ai intors de atatea ori, incat ai uitat ca va fi o ultima data. Si acea ultima data a fost sa fie cea dinaintea acesteia. O gasesti apartinand altuia sau pur si simplu si-a luat sufletul inapoi de la tine si a gasit puterea sa zica banalul „NU"!
Ar trebui să ştii, sunt greu de iubit! N-am să mă îndrăgostesc de la prima întâlnire de tine şi nu o să-ţi spun " te iubesc " din prima zi. De fapt nu o să-ţi spun " te iubesc " până nu o să simt şi poate dura luni întregi. Nu o să fac tot posibilul să te văd, nu o să-ţi cer să ne vedem în fiecare zi pentru că aşa şi-ar pierde tot farmecul. nu o să-ţi fac crize de gelozie dacă ieşi în oraş fără mine pentru că fiecare are timpul lui liber şi nu o să te sun de 10 ori doar pentru a auzi cu cine eşti şi ce faci. Cu mine nu o să incepi ziua cu un mesaj dulce şi nici nu o s-o inchei cu un " Mi-e dor de tine iubire. Te iubesc. Noapte bună! ". Nu o să accept să-mi schimb statutul pe facebook până nu o să schimbi ceva în inima mea. Nu o să imi placă brusc acelaşi gen de muzică pe care îl asculţi tu, sau poate chiar n-o să-mi placă deloc şi voi alege întotdeauna eu filmul pe care îl vedem fie că o să-ţi placă sau nu. Nu o să mor de nerăbdare să-ţi cunosc părinţii, vom avea timp şi de ei, dar nici patul tău nu o să mi-l prezinţi în prima lună, mai ales dacă nu ştii să faci diferenţa între " a face sex " şi " a face dragoste ". Nu o să facem milioane de poze şi n-o să umplem facebook-ul cu ele doar pentru a vedea alţii cât de mult ne iubim, asta trebuie să simţim doar noi nu ceilalţi. Dacă nu o să mă suni, nu o să fac eforturi să vorbim. O să spun foarte rar " iartă-mă " şi mai niciodată nu o să renunţ la orgoliu. Asta până nu te voi iubi. Dacă vei reuşi să-mi intri la inima vei face cunoştinţă cu cea mai dulce şi înţelegătoare iubită. Până atunci nu. N-am să mă prefac ca să te fac să zâmbeşti voi fi mereu directă cu tine şi îţi voi spune întotdeauna ce-mi place şi ce nu-mi place. Va trebui puţin efort din partea ta dacă vrei să ajung să fiu aşa, Tu doar trebuie să încerci….
Cu toţii ajungem la acel punct din viaţa noastră când ceva sau cineva nu ne mai mulţumeşte; nu ne mai face fericiţi, nu ne mai umple sufletul cu aceeaşi cantitate de bucurie, de iubire. Şi toţi trebuie să învăţăm să ne retragem cu demnitate; să renunţăm şi să plecăm de acolo de unde simţim că nu mai avem loc. Să acceptăm că totul se schimbă; că oamenii se schimbă, că totul trece; şi că iubirea şi fericirea sunt atât de relative şi trecătoare încât s-ar putea să nici nu sesizăm că ele au făcut parte din viaţa noastră. Se întâmplă; pur şi simplu să te trezeşti într-o dimineaţă şi să simţi că nimic din ce a fost ieri nu mai e la fel.
Am fost minţită de atâtea ori şi parcă în clipa în care mi-ai spus că îţi e dor de mine te-am crezut…Am crezut când mi-ai spus că ţi-e dor şi că îţi lipsesc, oră de oră. Am crezut când mi-ai spus că îţi pare rău pentru tot ce ai făcut greşit, pentru toate cuvintele urâte spuse şi mai ales pentru toate minciunile spuse…Am crezut, am avut încredere, chiar dacă tu ai jurat strâmb de atâtea ori. Mi-ai rupt sufletul în zeci de bucăţele şi nici măcar
în ultima clipă nu ai incetat să-mi faci rău. Îmi promit să nu mai cred, de fapt nici nu vreau să te mai ascult!
Niciodată nu ai să cunoşti o fată cu adevărat dacă nu vorbeşti cu ea pe la 4 dimineaţa. Toată ziua o să se ascundă în spatele cărţilor, hainelor drăguţe, zâmbetelor false. Dar în cea mai întunecată oră a nopţii şi în cea mai luminoasă oră a dimineţii, o să dărâme zidul alcătuit din regrete şi lacrimi şi o să-şi deschidă inima. Bătăile de inimă o să accelereze, vocea o să tremure, ochii ei o să aibă o sclipire aparte. Niciodată nu o să cunoşti o fată, până nu vorbeşti cu sufletul ei, la 4 dimineaţa.
- Sa pretuiesti mai mult dragostea ce ti se ofera, decat cea pe care trebuie s-o cuceresti –
-Pentru că mi-e dor de tine în fiecare zi. Pentru că dincolo de mine ești tu. Și umbra ta. Și visele tale încâlcite cu ale mele. Și zâmbetul tău ocult cu care furi priviri și dai înapoi speranțe. Pentru că din clipa în care mi-ai atins sufletul cu sufletul tău am înțeles că te voi iubi toată viața. Pentru că ești acolo mereu – la mijlocul distanței dintre reverie și realitate.-
Dragostea este abilitatea de a merge prin conflicte impreuna.
Distanţa - este pentru ca să-ţi fie "dor", nu pentru a "înşela".
O singura luna intr-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii intr-o singura minte… 1000 de ganduri in 2 cuvinte!
Fericirea este ceea ce privirea ta da nastere in inima mea si zambetul tau in sufletul meu.
În viață nu contează unde te afli, ci pe cine ai alături.
Trebuie să reţii că tot ceea ce se întâmplă înăuntrul tău este mult mai important decât ceea ce se întâmplă în exterior
Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău.
Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseşte.
"Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
"Când îți dorești ceva cu adevărat, tot universul conspiră pentru îndeplinirea visului tău."
„Poate că pentru lume ești o singură personă, dar pentru o anumită persoană, ești întreaga lume."
"Viața nu are subtitrare, ori o ințelegi ori nu..."
Iubirea nu e târg: te iubesc pentru că mă iubești. Iubirea este o certitudine: te iubesc pentru că te iubesc!

1 răspuns: