| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri:X Nu cont de carehappy... Dau funda la cele mai multe si mai frumoase:X Sa nu fie de pitipoanca cu scrisu: PoSgAe ceva in genulaughing

Răspuns Câştigător
| buterfly a răspuns:

Http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=2&topic=4129&page=166

Sunt foarte multe aici si unele sunt chiar frumoase!:*

2 răspunsuri:
| ancu_6221 a răspuns:

Zambeste, e gratis!
visez ca visele se implinesc
ma pierd in acorduri ratacite
uneori viata e de neinteles, ea nu iarta iar tu nu ai de ales
daca viata nu iti zambeste, gadil-o
de aia imi place, pentru ca e fara sens
incredere.incapatanare.teama.iubire.greseli.iertare.sentimente.pierdere
unii oameni nu gandesc. vorbesc si ranesc
aparentele inseala, adevarul distruge iar nepasarea...nepasarea doare
vad, ignor si oricum nu conteaza
nu iti visa viata.traieste-ti visele
inchei simplu spunand sfarsit

| Byuska a răspuns:

Sunt contruita genetic sa te rup, sa te corup, da tot eu te educ crede'ma cand iti spun in viata trebuie sa fi corect, comparandu'te cu mine' chiar te crezi perfect?"
Cand totul ti se pare greu si lumea te vorbeste, Te rog, asculta sfatul meu: zambeste si iubeste!
am vrajeala necesara pentru orice domnisoara
intr'o lume de cristal...eram un ciob de sticla
Este o lege a naturii. Tu mă loveşti, eu te lovesc înapoi!"
Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!"
Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.

O petala de trandafir o sa te gaseasca, o sa-ti sopteasca la ureche cat imi lipsesti, o sa te mangaie pe obraji cu dragoste si o sa se topeasca pe buzele-ti calde intr-o dulce sarutare! Primeste-l caci e trimis de mine. Te sarut!"

"Un gand de-al meu ajunge repede la tine. Ii pun in brate un dor mare si multa dragoste.Acum ajunge mai greu, dar va sosi negresit la tine si-ti va spune cat imi lipsesti si ca de-abia astept sa te vad.

Mi-e dor de tine.de sufletul tau cald.de sarutul tau dulce.de ochii tai frumosi.de rasuflarea ta fierbinte.de tot ce esti tu!

Ce frumos imi impodobesti tu sufletul - tot e numai al tau! Ganduri, dorinte, vise, sperante...toate ale mele, sunt numai despre tine, pentru tine, cu tine.

Mi-e dor de tine. De buzele tale senzuale Vreau sa te am aproape, sa te strang in brate, sa te sarut. Sa ne contopim amandoi intr-un sarut pasional. Sa ne imbatam cu dragostea ce ne imbratiseaza, toata noaptea. Dimineata, sa ne trezim imbratisati si sa o luam de la capat.

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza te iubesc
Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga, dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!
Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi.
Undeva, cineva se gandesta la zambetul tau si se bucura de prezanta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur, aduti aminte ca cineva undeva, se gandeste la tine
mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut
Invata din ziua de ieri, traieste pentru ziua de azi si spera pentru ziua de maine. Lucrul important este sa nu te opresti din a pune intrebari
Incearca sa razi si tu de viata nu lasa numai viata sa rada de tine.

Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celui care plange

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa

Sunt extrem de simpla si extrem de clara dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara

Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa, ea e frumoasa pentru ca o iubesti!

Principala problema a baietilor de bani gata este sexualitatea, astfel singura diferenta dintre o fata si un Porsche este ca atunci cand distrugi o fata. tati nu te cearta!

invata sa suferi de vrei sa iubesti, invata sa fii liber de vrei sa traiesti, nu dispera cand viata te apasa si nu plange de-al tau destin.caci dupa lacrimi viata-i mai frumoasa, cum dupa soare ceru-i mai senin.