| Ale123456 a întrebat:

Vreau si eu niste statusurii. Cele mai multe si cele mai noi primesc fundă

Răspuns Câştigător
| Sonia98 a răspuns:

Statusuri de viata
-Viseaza la ceea ce vrei sa visezi, du-te acolo unde vrei sa mergi, fii ceea ce vrei sa fii, ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui
-Nu ma gandesc niciodata la viitor. ----Oricum vine destul de repede
-Curajul inseamna sa fii singurul care stie ca iti este frica
-Unul dintre cele mai frumoase lucruri ale vietii este… sa gasesti pe cineva care sa te inteleaga, fara sa dai prea multe explicatii
-Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi. Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta
-Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni… Ci sa stii sa dansezi in ploaie…
-In viata asta fiecare din noi face o alegere… si fiecare va trai cu alegerea aceasta pana la sfirsitul vietii… indiferent a fost corecta sau gresita… pana la sfirsitul vietii!
-Sa nu cauti niciodata sa fi fericit cu pretul fericirii altuia. Este urat, inuman
Cel mai bine e sa copilaresti sau uiti de rele si sa visezi
-Din momentul in care ne nastem, timpul incepe sa ne ia viata inapoi!
-Sunt oameni pentru care viata isi desface bratele, le deschide orice usa… dar ei prefera sa stea inchisi in casa
-Iti mai aduci aminte cum era primul drum la inceput, primul vis pierdut, cum ai suportat primul cosmar avut?!… Poti sa stii tu oare, viata asta cate drumuri necunoscute pentru noi mai are?
-Razi cand esti suparata, Zambeste cand esti enervata, Trezeste-te zambind dimineata, Mai pe scurt… Traieste-ti viata
-Au trecut problemele au trecut anii grei, acum am prieteni si fericirea mea vine cu ei
-Ambitia te ajuta dar orgoliul te distruge
Fericirea nu inseamna sa ai ceea ce doresti, ci sa doresti ceea ce ai
-Nu uita: langa cel mai inalt punct al fericirii se afla cea mai adanca prapastie a durerii…
"-Nu pot!" nu a facut niciodata nimic. In schimb "Am sa incerc!" a facut uneori minuni
Nu exista nici prietenie si nici dragoste acolo unde nu exista respect si sinceritate
-In viata sa nu spui niciodata "te iubesc" sau "imi pare rau" daca nu simti cu adevarat asta!
-Nu imi place sa sterg mesajele vechi, pentru ca ma simt ca si cum as sterge o istorie
-Daca viata este un test, atunci imi fac fituica. Incerc sa am suflet de fier si principii de stanca!
Pentru cineva noi suntem vesnic ocupati… iar pentru cineva gasim timp chiar si in cea mai incarcata zi
-Omul intotdeauna gaseste timp pentru ceea ce el doreste cu adevarat
-Hotaraste-te ca din fiecare situatie urata sa extragi doar partea cea mai buna, si astfel iti vei construi o lume mai frumoasa. Vei atrage mai multi prieteni, caci oamenii sunt atrasi de persoane cu o gandire pozitiva
Pretuieste fiecare clipa din fiecare zi, pentru ca fiecare clipa reprezinta un dar
-Exista multe lucruri marunte pe care le poti face pentru oricine, oricand, fara nici un alt motiv decat acela ca iti pasa – pe tine nu te costa nimic sau doar foarte putin, dar pentru ceilalti inseamna enorm
-Viata este ca o arta martiala: poti sa dai cat vrei din maini si din picioare, dar performanta nu se obtine decat prin rabdare, disciplina, echilibru si exercitiu
-Acorda-i lui Dumnezeu o parte din timpul tau, astfel vei realiza cel mai important lucru pe ziua de azi. Acorda-le celor din jur o parte din timpul tau pentru a-i ajuta intr-un fel sau altul, astfel vei realiza cel de-al doilea lucru
important

Statusuri despre fete
Daca vrei sa fiu a ta, tine-ma langa tine si nu ma da nimanui!
Trebuie sa iti zic din nou? Eu nu fur inimi, le primesc cadou!
Fata visurilor mele a fost gasita. Multumesc la toate, sunteti libere!
Fata care rade, vorbeste mult si pare foarte fericita, este si fata care noaptea adoarme plangand
Nu te lasa pacalita de vorbe frumoase, toti stiu sa le spuna!
Tacerea este cel mai zgomotos plans al unei fete
Femeia perfecta este cea care stie sa te faca sa te simti mereu iubit
Un baiat o sa isi aminteasca mereu de fata timida cu inima frumoasa care l-a cucerit cu un singur zambet
Intr-o relatie fiecare fata isi doreste 3 lucruri : ochi care sa nu planga, buze care sa nu minta, iubire care sa nu moara
Femeia cand isi propune ceva, poate traversa fundul marii cu tigarea aprinsa!
Fiecare femeie poate e o regina pentru iubitul ei, insa pentru tatal ei va fi mereu o printesa!
Exista un loc in care poti atinge o femeie si o poti face sa inebuneasca de placere. Inima ei!
Nu este adevarat ca toti barbatii sunt la fel. De multe ori depinde de femeia pe care o au alaturi
Sa-ti spun ce m-a facut sa fiu atent la ea… felu-n care mergea… felu-n care vorbea… felu-n care tragea cu ochiu sageti direct la mine-n inima
Cele mai frumoase cadouri pe care un băiat le poate face unei fete : timpul, atenţia şi toată iubirea lui
Mereu mandra si multumita de mine special pentru alea care ma vorbesc de "bine"!
Zambetul tau e fals ca de obicei… Nici n-ai curaj sa te uiti in ochii ei. Te pierzi usor cand vorbesti despre acea fata, care era preferata ta odata
Nu uita de mine. Nu pentru ca eram speciala ci pentru ca te cautam mereu si eram mereu acolo pentru tine, orice ar fi fost. Mereu!
Sunt femeie, dar pot sa iubesc chiar daca am fost ranita, pot sa privesc lumea cu ochi mai buni pentru ca sper si cred ca mai devreme sau mai tarziu totul va fi bine… si imbratisez si oamenii care poate nu merita, dar care au nevoie de mine. Pentru ca stiu… ca iubirea, privirea si imbratisarea unei femei nu se compara cu nimic din lumea asta
Barbatii intodeauna doresc sa fie prima iubire a unei femei – femeile doresc sa fie ultima poveste de dragoste a barbatilor
Orice femeie merita sa auda un "esti frumoasa" din cand in cand
Alint-o, iubesti-o, ai grija de ea, e inca micuta… nu stie ce vrea…
Cand barbatul o face pe femeie sotia lui – acesta este cel mai mare compliment pe care il poate face vreodata si ca de obicei e ultimul
Zambeste!… si nu fi suparata cand cineva te numeste cur*a… nimeni in afara de tine nu stie cate nopti dormi singura
Daca educi un baiat, educi o singura persoana, dar daca educi o fata, educi o comunitate
Inima unei femei nu e niciodata libera. Ea ori simpatizeaza, ori iubeste, ori… incearca sa uite!
Femeia, devine întodeauna emblema barbatului!
Inima unei fete nu se cumpară: ori o cucereşti, ori o furi…
URASTE-MA ca de iubit n-ai fost in stare
In casa curatenia este mandria femeii

1 răspuns:
| alialinu75 a răspuns:

Statusuri:
-In dragoste si vise nu exista "imposibil"
-Un gand: Când cel mai bun prieten te părăseşte, nu plânge! Închide-ţi lacrimile în cel mai ascuns colţ al inimii, numit "uitare"...
-Mulţi spun "te iubesc" cu alt nume în gând!
-Chiar si cea mai ranita inima - poate fi vindecata!
-N-ai să te schimbi... degeaba timpul trece... ai fost si ai ramas un suflet rece
-Invat sa las sa plece pe cei care nu mai vor sa mai ramana, invat ca iubirea adevarata se intoarce de una singura, umilita, schioapa, diforma si ranita, dar fericita ca a revenit acasa
-N'am averi, am doar prieteni care suna sa-mi spuna:Ai grije de tine, te pup, Noapte buna!
-Trec toate, asa se spune, insa nimic nu trece fara sa lase urme
-E de ajuns sa am incredere in mine. In ce pot sa fac ca sa fie bine. Poate intr-o zi iti vei aminti. Ca am avut grija de tine, macar o zi.
-Iar el mereu va spune : tu m`ai inselat. Iar eu voi raspunde, tu m`ai provocat!
-Urat, da` bun rau
-Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.
-Viata-i doar un text.Morala e aceeasi, o stii. Fa`o pana la capat.Maine nu stii ce va fi
-Mulţi oameni ar învăța din greşelile lor dacă nu ar fi atât de ocupaţi să le nege!
-Daca planul A a esuat.Nu uita, alfabetul mai are 30 de litere
-E greu când îţi repeţi în gând:„Capul sus, trebuie’ să zâmbeşti!"şi subconştientul îţi dictează: „Când plângi, să nu te mai opreşti"
-Aşteaptă-te la orice de la oricine. Până şi diavolul a fost un înger.
-Fac ce vreau nu-i treaba ta, nu-mi da sfaturi, nu te băga. Nu vreau prieteni falşi: AM DEJA!
-Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.
-Vrei atentie? Fa-te semn de circulatie.
-O data cu magia. dispare si misterul!
-Poate lumea minte sau poate nu. Dar trebuie sa tii minte: EU NU SUNT TU!
-Zambeste si arata-le ca nu iti pasa, asa viata ta va fi mai frumoasa!
-Azi nu dau autografe...
-Cine se trezeste de dimineata casca toata ziua
-Cand ma uit la soare, te vad pe tine; cat ma uit la luna, te vad pe tine; cand ma uit la mare, te vad pe tine! Da- te naibii la o parte din fata mea!
-O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana
-Unde dragoste nu e, atunci sunt bani!
-Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu-mi insel prietena, dorm de la 22 la 6, sunt foarte cuminte. Dar si cand ies din puscarie…
-Viitorul suna bine, pacat ca nu raspunde nimeni…
-Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca…. sa isi dezvolte ambele calitati.
-Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."
-Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme.tot as glumi! pentru ca stii.viata e
grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!
-Nu promite când ești fericit. Nu răspunde când ești nervos. Nu decide când ești trist.
-Cu toții suntem de acord cu frumusețea interioară, și totuși leșinam după ambalaje.