| fetitza2011 a întrebat:

Vreau si eu o compunere cu egiptul antic. Daca e frumoasa dau fundita.

3 răspunsuri:
| Didi908 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Egiptul_antic
de aici poti sa te inspiri si sa iei cele mai interesante propozitii

| ixiHida a răspuns:

Te pot ajuta eu am fost acolo

Egiptul Antic

Egiptul antic este plin de misterii si secretele faraonilor.Soarele este nelipsit in fiecare zi. Se spune ca faraonii au fost ingropati in piramide cu cele mai de pret lucruri ale lor. Se afla trei piramide, dar nu au aceeasi marime, iar sfinxul este jumatate om, jumatate pisica. Oamenii se ighesuie sa vina la piramide deoarece ele fac parte din Cele 7 minunii ale lumii. Un loc plin de mister... Acesta este Egiptul antic... Plin de mister!

Răspuns utilizator avertizat