| zuziOoO a întrebat:

Vreau si eu porecle pentru numele loredana, colegii ma striga lore si prieteni lori vreau si altceva si alte porecle daca stiti

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Referitor la porecle aveți noțiuni greșite. Vezi răspunsurile utilizatorului corolav.

| corolav a răspuns:

Stimată domnișoară, cînd am scris ceea ce am scris am știut eu de ce am scris.
Ceea ce ai scris matale nu se numesc „porecle". Sînt doar niște diminutive, niște nume de alint. Caută un DEX și vezi ce înseamnă „poreclă".
Undeva în ale mele răspunsuri am dat niște exemple semnificative.
Vezi răspunsurile utilizatorului corolav.

| Alma14 a răspuns:

" Lo' ":* mie imi place foarte mult!