| Zileeemaacopileeee777777777777777 a întrebat:

Vreau si eu statusuri de indiferenta vise..viata etc. cele mai frumoase primesc fuda.dar bineinteles si cele mai noi si aparute`n 2013

Răspuns Câştigător
| Șhoghetăn a răspuns:

Prieten e cel ce, vazandu-te plangand, te intreaba: Pe cine omoram?!?
Geloasa....Eu?
Nuuuuuuu!
Pur si simplu am grija de ce-i al MEU!
De ceea ce ar trebui sa fie al MEU!
De ceea ce va fi al meu!
Deci...
Nu ATINGI
NU PRIVESTI
NU TE APROPII!
Iti spun doar asa, pentru siguranta ta!
1) Dragostea este compusa dintr-un singur suflet care traieste in doua corpuri.

2)Dupa o bere am 250 de cai putere

3)Toate greselile pe care le comit au o explicatie: "Traiesc pentru prima data".

4) Prieten este acela care stie cât esti de zapacita, de dusa cu pluta ..si totusi ..nu îi este rusine sa se afiseze cu tine.

5)Oamenii nu pot schimba adevarul, dar adevarul îi poate schimba pe oameni.

6)Sunt momente în viata, în care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e în genunchi!

7)Sunt persoane care te calca pe picior si îsi cer scuze si persoane care te calca pe inima si nici macar nu îsi dau seama.

8)Poti sa spui ca iubesti o persoana dupa ce îi cunosti fiecare fapta rea, fiecare secret si înca gasesti un motiv pentru a fi împreuna.

9)Lacrimile contin durere dar nu uita, durerea se poate transforma foarte usor în putere.

10)Invata sa pretuiesti. Pe cel pe care'l iubesti. Chiar daca in dragoste mai razi, mai plangi, mai te amagesti!

11)Oamenii nu uita niciodata lucruri ce înca îi mai fac fericiti.

12)Când iubesti traiesti, în rest. doar existi.

13)Ea: Promite-mi ca nu vei iubi o alta fata.
El: Nu pot.
Ea: Ah. Deci exista altcineva.
El: Da. Seamana mult cu tine doar ca e mai tânara. Are ochii tai si într-o zi te va striga "mami".

14) Când te ridici prietenii afla cine esti. Când cazi tu afli cine îti sunt prietenii. ~

15)Prima iubire, primul sarut, prima oara… nu se uita niciodata!

16)Intr-un cos cu viorele
Canta doua pasarele
Una canta TE IUBESC
Alta canta si mai bine

17)Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

18)Cand nu ti-a mai ramas nimic decat Dumnezeu, atunci ai realizat pentru prima data ca Dumnezeu iti este indeajuns!

19) Niciodata nu judeca omu dupa fata mai intai cunoastel si dupa judecal

20) poate imi cunosti numele dar nu si povestea

21)Daca zambesc asta nu inseamna ca sunt fericita

La ce prieteni am, nu-mi mai trebuie dusmani

Nu cred ca exista prieteni, ci doar momente de prietenie.

Tine minte ca o lacrima adevarata e rece La fel si timpul care nu mai trece Am doar simple regrete:-s Iar ce`a fost intre noi. doar FaLse sentimente"

Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân... înseamna ca n-au fost!

Un om a spus candva o vorba mare. iarta'ti dusmanii ca sa ii enervezi mai tare!

Ce inseamna pentru Tine verbul A FII?, sau substantivul PRIETEN, dar adjectivul FALS?¿?¿?¿, hai sa facem o propozitie big grin vrei?, ESTI UN PRIETEN FALS!"
Sincer, nu pot spune ca nu imi e dor... Cand o aud pe mama cum striga: `Ce-ti mai face baiatul ala cu care vorbeai pana si-n somn?`

Am 4 vise: 1. Sa-mi spui ca ma iubesti. 2. Sa nu te mai certi cu mine. 3. Sa dispari din viata mea! 4. Sa te omori pentru mine.

M-ai facut sa planng cu lacrimi de sange

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape
4)Letter starts with ''A B C '', Number starts with ''123'' Music starts with ''Do-Re-Mi '' but LOVE start with '' YOU and ME ''

5) FriEND, BoyfriEND, BestfriEND --> everything has an END except --> FamILY and it has I LOVE YOU

6) Russian Roulette is not the same without a gun! And baby when it's love, if it's not rough it isn't fun!

7)Fotografiez sclipiri de pleoape.
Creez album pictat de noapte. Imi dai sperante ca va fi bine. Imi dai sperante ca te am pe tine.

8)Sa te joci cu sentimentele cuiva, nu-i o gluma. E ca la fotbal, ocaziile se razbuna!

9) Sa stii ca de acum sunt schimbata happy! Poate candva o sa spui : " Tu nu ai fost asa niciodata! winking".

Cum e cand persoana iubita te ignora? Cum e cand pe cel care-l placi pe alta o adora? Inima iti plange, dar nu ai ce sa faci. Iti vine sa urli, dar te abtii si taci

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "
Daca îmi ranesti prietena cea mai buna sunt în stare sa fac ca moartea ta sa para un accident.

? Daca sunt zile cand ma prefac ca nu vad minciunile, si cred anumite cuvinte, o fac ori din dragoste, ori din indiferenta

Am jucat dupa regulile care îi faceau pe al? i ferici? i, dar nu? i pe mine.

Stiu, vre? i sa schimba? i multe. Dar nu vede? i ca tot ce face? i, va face sa fi? i târfe!

• Ramâi asa cum esti acolo în lumea ta. Nu vrei sa schimbi nimic, atunci nu mai schimba!

Ca orice basm, începe cu "a fost odata"! Un baiat si-n gândurile lui mereu aceeasi fata!

• Si imi pare rau de tot ce s-a întâmplat, stii bine.Cel mai mult îmi pare rau ca am pus suflet pentru tine!

Cum este mai bine? Cu minciuna care ne zâmbe? te fals sau cu adevarul care lacrimeaza sincer?

• Hey, ai bagat vreodata de seama ca pe acea inima e scris "fragila"?

Sa iert? Poate! Sa uit? Niciodata!

• Desi tii la el, spui ca te-ai saturat, plina de draci! Dar pâna la urma, tot cu el te împaci?

• Viata merge numai în suturi. Ai cazut, te-ai ridicat, înveti noi moduri sa te scuturi!

• Ai încredere în mine! Oricâti baieti ar fi în jurul meu, nici unul nu-i ca tine.;;]

• Stie când sa râda, stie când sa fie suparata, stie când în ochii tai sa fie cea mai importanta fata!

• Dupa fostul` vine altul! Aceleasi gesturi si cuvinte tot ca înainte…Îl crezi apoi îti dai seama ca minte! Si`n final e o alta poveste…Acelasi scenariu.alte fete!……?

• Îmi pare rau ca ma etichetati dupa o impresie, daca ati sti cum sunt într-adevar, ati intra în depresie.

• Ea nu e O papusica s.o manevrezi cum vrei Vezi ca fata asta mica are în cap o mie de idei.

• Mi-e dor de noi. La mine e soare afara, dar în suflet ploi.

• # Deci daca pleci închide usa ca-i curent.
De astazi e asa:
Ma iubest? ...Incearca!
Ma urasti? Du-te naibi!
Iti lipsesc? ...Cauta-ma!
Ma vrei? ...Cucereste-ma!
Te-ai indragostit? ...Demonstreaza!
Pleci? ...Sa nu te mai intorci!
Ma abandonezi? Uita-ma!
Iti plac? .....Nu ma schimba!
Preferi pe alta? Dispari!

1 răspuns:
| TomoeSan247 a răspuns:

~Dragostea e in aer. Noi suntem pe pamant.
~Warm hands, cold hearts.
~ Nu o sa te uit totusi. Ii tin minte pe toti cei care au plecat.