| xEndlessLove a întrebat:

Vreau si eu statusuri despre orgoliu, tristete, etc. Multumesc :*!

2 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună!
Uite:

1. Te deteşti. O vezi cum pleacă cu ochii goi. Tu prea mândru să o opreşti. Crezând că vine înapoi.

2. Şi sunt conştientă că nu iţi face bine, dar orgoliul meu e mai presus de iubire!

3. Calcă-ţi pe orgoliu şi răspunde-mi la întrebare: • Dacă te-aş călca şi eu pe inimă, ce zici, doare?

4. Eu o să te las să îţi vezi de drumul tău. Atunci când o să priveşti înapoi o să-ţi pară rău. Şi îmi pare rău de tot ce s-a întâmplat şti bine. Cel mai mult îmi pare rău că am pus suflet pentru tine!

5. Probabil că ai să plângi, dar ştiu prea bine, că plângi doar din orgoliu pentru tine.

6. Acum cauţi melodii care să'ţi amintească de noi, îţi pare rău, şi mie, da nu te mai vreau înapoi.

7. E greu când îţi repeţi în gând "Capu sus trebuie să zâmbeşti" Şi subconştientul îţi dictează "Când plângi să nu te mai opreşti ".

8. Trebuie să fii tare, să demonstrezi că poţi, să fii în centrul atenţiei şi mai presus de toţi.

9. E genul de fată care te vrea, dar n-are nevoie de tine, nu-ţi poţi da seama, e ceva special la ea!

10. Şi-mi spune-ai că sunt prea copilaroasă, scuză-mă dar copilul ăsta n-are timp de o relaţie serioasă.

Baftă!

| Kamiichu a răspuns:

Si-ti jur ca te-as trata cum nu exista tratament, crezi ca aia e iubire? N-ai trait sa simti suficient.
Nu conteaza cine te-a ranit. Important e cel care te-a facut sa zambesti din nou.
Cand ploua, cauta curcubeul. Cand e intuneric cauta stelele.