| Isa a întrebat:

Vreau si eu statusuri misto cu fite, dragoste, haioase, cool, de indeferenta.
dau funda pentru cele mai multe si super. big grin

Răspuns Câştigător
| RoxyKaRoxana a răspuns:

1.Pe aripi de fluturas
Iti trimit un ingeras.
Si are pentru. tine
Un pupic de la mine.

2.Si la bine
Si la greu
el e tot fratele meu.

3.De-atata barfa si uia
O sa faci spume la gura.
Vin sa te dau cu untura
De la caine jigarit,
Asa ca un biet barfit ce sunt.

4. Fetita smecherita, invidiata
Si de tarfe critikta.

5.nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

6. K apele de primavara
Ce curg la vale spumegand
Se duc frumosii ani de scoala
Si nu se mai intorc nicicand.

7. Trandafir rosu inchis,
Te iubeste cine-a scris,
Dar as vrea ca cititorul
Sa iubeasca scriitorul.

8. DND- decat daca vrei sa-mi spui ca ma iubesti.

9.De o stanca tare
Valul se izbeste.
Nu uita persoana
Care te iubeste.

10.Ca o ploaie din desert ai aparut,
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut.
M-ai facut s aplutesc pe aripi de dor,
M-ai facut sa te ador.

11. daca de fiecare data cand m-as gandi la tine as primi o stea, as avea tot universul in maini.

12. Un carbune aprins
E usor de stins.
O dragoste adevarata
Nu se stinge niciodata.

13.Aseara au cazut 200 de stele.Nu mi-am pus 200 de dorintze, ci una singura de 200 de ori: Sa ma iubesti asa cum TE IUBESC si eu.

14. Ochii negri sunt frumosi,
Ochii verzi sunt mincinosi,
Ochii-albastri si caprui
Fura inima oricui.

15. Te iubesc cu mnimeni nu te-a mai iubit. Daca si tu ma iubesti, da un semn si spune ca ma doresti.

16.Romania e o tara,
Bucuresti o capitala,
In Buzau eu locuiesc
Si pe tine te iubesc.

17.cand ma gandesc ca te gandesti ca ma gnadesc la tine, gandeste-te ca ma gandesc ca te gandesti la mine.

18.Nu am o inima larga
Sa iubesc o lume-ntreaga.
nu iubesc pe orisicine,
TE IUBESC numai pe tine.

19. Daca vrei soare, asteapta rasaritul. Daca vrei curcubeul, asteapta ploaia. Daca vrei zapada, iesi afara. Daca ma vrei, nu astepta, spune-mi!

20.Suntem fete alintate,
Pe baieti ii dam pe spate.
Suntem fete frumusele,
Fara fite si rebele.

21. Trandafirul se cunoaste
Dupa floare si miros,
Dar eu te cunosc pe tine
Dupa chipul tau frumos.

22. Mintea ta e o " comoara"
In prostie inglodata,
Un sirag de " perle"-ascunse,
Peste tot imprastiata.

23.Pre dulce ca sa fiu light.

24.Sunt fata de pus in rama,
Nu ca orice panarama.

25.Cand vei fi mireasa
Si prin flori vei trece
Sa-ti aduci aminte
Ca am fost colege.

26. Dragostea e ca o floare
Ce se pierde-n ochii tai
Atunci cand ma uit in ei.

27.As vrea sa fiu un trandafir,
In gradina ta sa cresc.
As vrea sa fiu o pasare,
Pe deasupra ta sa zbor,
Dar sunt un om
Si TE IUBESC enorm.

28.Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e totul.

29. Te iubesc dar tu nici nu ma iei in seama. Te plac dar uh nici macar nu te uiti la mine.

30.As vrea sa fiu o stea.Sa cad in inima ta si saa nu mai pot pleca.

31.Cand am vrut sa dorm mai bine
Chipul tau veni la mine.
Cand am vrut sa te sarut,
Chipul tau a disparut.

32. Un sfat: " -Ai grija de tine!"
O rugaminte: "- Nu ma uita"!"
O minciuna: "- Te-am uitat!"
Un secretsickTE IUBESC!"

33. daca cineva va bate la poarta sufletului tau, sa-i spui ca e inchisa, iar cheia o am doar eu.

34. O scoica de aur e inima mea
Si perla iubirii se afla in ea.
Scoica se saprge de stancile reic,
Dar perla iubirii ramane pe veci.

35. Te iubesc, TE IUBESC!
Alt cuvant nu gasesc.
Stiu ca te vei gandi la mine,
Oriunde-ai fi si vei veni.
Cand te vad ca sosesti, atat de drag imi vorbesti,
Iar cand in ochii tai privesc imi dau seama ce mult te iubesc.

36.Nu ai tupeu sa-mi spui ca ma iubesti.

37. Daca m-ai intreba cine sunt ti-as spune IUBIREA. Daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC. Daca m-ai intreba pe cine, ti-as spune PE TINE.

38. Ma-ntreb ce se intampla cu mine,
Nu-s atenta, numai la tine ma gandesc.
N-am rabdare sa astept,
Cat am asteptat acest moment.

39. Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana trziu ca sa te simti si tu o floare.

40. Daca as fi o pisicuta
As iubi unmotanel,
Dar eu sunt o domnisora si iubesc un cavaler.

Funda?

3 răspunsuri:
| GuessWho a răspuns:

Liber pe strada, trebuie' sa trag, ruleaza-o bine Nimeni nu te prinde, aprinde-o, arde-o Dracu o ia... Nu ma numar printre cei ce dau in paranoia Stau retras in transa, atras de vinul ars ramas"
""Cand credem ca stim toate raspunsurile, atunci se schimba intrebarile!"...Si acum pot sa o iau de la capat si sa beauoh go on.Lasa-ma!hee hee""
Sa poti trece peste tot si peste toate mai direct. Ai ajuns dependenta de pastilute cu efect laughing"
"Chiar un drum in fata acoperit cu noroi. Mergem in fata cum stim numai noi`
""• Nu înghit În sec • Înghit în demisec • Următoarea lege o aştept direct • Mă exprim să înţelegi mesaju` • Eu nu`s măta sa`mi cenzurez in faţa ta limbaju •
""Tine minte stii prea bine` Ca privirea mea nu minte! De azi am un singur scop! Sa pun fericirea mea pe primul loc!
"Si` nu indrazni` sa o schimbi ca nu se schimba cand vrea pzda ta; x. Si` nu incerca sa o faci alcumva cand vrea proasta aia de mata; x

1. Încep să văd, ce n-am văzut. Încep să cred că te-am pierdut!

Te chem încet, spre nicăieri. Te chem spre visele de ieri!

2.Viaţa mi-a dat o lecţie, tot ea m-a înţepat. Ea a fost singura târfă care m-a făcut să plâng cu-adevărat!

3.Adu-ţi aminte ce greu îţi este să te schimbi pe ţine însuţi şi vei înţelege atunci câte şanse ai când încerci să-i schimbi pe ceilalţi!

4.Nu poţi schimba trecutul, dar îţi poţi nenoroci un prezent liniştit îngrijorându-te despre viitor.

5. Dupã primul' fum viaţa nu mai pare durã, E doar o `pãrere deci mai trag o turã!

6. Bine şi rău în juru' tău se vor juca, lumea asta moartă va vrea să îţi fure dragostea!

7.Viaţa merge înainte ce a fost a fost. Nu te poţi abţine şi nu îl poţi uita, îl iertai mereu chiar dacă îţi greşea.

8.Azi la modă e. să ne pierdem minţile

9.Viaţa nu-i roz! Eu o vopsesc în verde! Am pierdut tot! Deci nu mai am ce pierde! Nu beau de supărare! Eu beau de sete! Sunt la poarta Iadului şi tai bilete

10."Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti tristă, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău

11.Ai putut să dai viaţă unui sentiment faţă de o altă persoană când tu te iubeai numai pe tine?
"spui ca am figuri?raised eyebrowsHa?laughingEsti un taran baioh go on... Vorbesti aiurea=]]"
"Zambesc doar cand nu am voie:X."
"Asta`s eu`... N`am ce sa-ti fac...am vazut ce` tarfe`tsi placoh go onlaughing Nu`tsi da ochii` peste cap! Nu pot` fi cum ai visatwinking!"
"Să nu'ti treacă prin gând că mă poti avea la degetu` mic. Să moară măta de nu stiu prea bine să profit" [laughing]"
"Tine minte stii prea bine` Ca privirea mea nu minte! De azi am un singur scop! Sa pun fericirea mea pe primul loc!"
"Daca penttu un timp credeai c`o vei distruge. uite`te dupa. zambeste sh mai dulcesmug

| Buburuzzza a răspuns:

Lumea zice ca sunt fitoasa dar mie putin imi pasa, nu sunt frumusete mare, am un pic din fiecare...

Sunt cuminte si te fac doar din cuvinte

M-am nascut sa fac fite … Nu sa le suport pe ale altora …

Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri.

Am fite si pretentii si ma invidiaza toti baietii.

Si orice sar intampla...Scumpule te rog nu uita! Eu voi fi langa tine, Cu sau fara voia ta.; x

Si ce daca am fite? Nu ma compara cu pipite.Am pretentii de la viata, ca e buna si frumoasa.
aR fI prea bAnAl sa incEp sa fAc o lIStA cU cEeA cE cRed cA ti-aR cOnVenI tIE sa aUzi dEspRe mEnE. Eu sunt eU, tHu eSti thU fIecArE aRe cALitAtIiE lUi, Fiecare aRe dOzA lUI de pRosTiE aI poVesTeA tA, eU am pOvEsTeA mEah! DaCa nu eSti cuRioS aTunCi nu ma aScUltA, ma sImT pErfEcT iN piElEa mEah, nimEni n`O sa ma sChimBe sunt uN oM sImPlU d`aStA fOLosEsc cUv. sImplE! nu cAut sa tE imPrEsiOnEz sI nu cErsEsC sImPaTzII aM fost tRaSa iN pIEPt de prea mUltE peRsOanE nu vad niMic iEsiIt din cOmUn vAd doar tAranI iEsitZi din cOmUnA. mi-am pErmiS sa abErEz dEsChiS dRaStiC ShI sTii de ce? pAnA sI inImA mEah e de plAsTic, aVeAm iN fata oRiZonTul cOnTurAt de vIzIunI... cReZanD iN vOrbE, sIncErItaTe sI pRomIsiUnI. nu e nImIc cOrEcT si nu aStEpt rEspEcT din pArTeA tAh! °Ma invidiezi? Ai de ce °Ma barfesti? N'ai decat °Regreti ca m'ai cunoscut? M'i se rupe °Indrasneata? Daca tu esti pampalau °Incapatanata? Pana peste masura °Nemultumita? Intotdeauna °te-am insultat? Foarte bine, meritai°Ai zis ce`ai vrut? O sa ascultzi si ce nu vrei°Modesta? In anumite cazuri °Ca sa te multumesc? N`o sa ma schimb °ti-am mai zis ca te iubesc? Am fost sincera °Rea? Cu cine merita °Sincera? Da, oricat de dur ar fi adevarul °Bunul meu simt? Depinde de al tau °Urata? Nici macar la prima ora diminetii °Geloasa? Da, chiar daca nu'mi dai motive °Indragostita? In fiecare zi de altu` °Copilaroasa? Da, pentru ca asa vreau °Originala? Mereu(spre deosebire de tine care esti doar un xerox) °Devotata? Pentru ca stiu sa'mi mentin prietenii °Copiata? De fiecare data °Tupeista? Pentru ca trebuie` sa fiu mereu peste tine °Vrei sa`mi devii prieten? °Demonstreaza`mi ca meritzi °Indiferenta? Daca nu ma interesezi °Te urasc? mi-ai dat motive °Falsa? Doar cu unii °Parsiva? Datorita unora dintre voi °Un sfat? Nu asculta de sfaturile nimanui °Te deranjez? Iarta`ma, nu pot sa multumesc nici macar o pERs

Sunt O fAtA iNcApAtNaTa, RaSfAtAtA, pRiEtEnOaSa, DeStEaPtA, cUrIoAsA, iAr DaCa ImI dOrEsC CeVa FaC tot PoSiBiLuL sa oBtIn... TiN fOaRtE mUlT la aSpEcTuL meu FiZiC...iMi PlAcE sa fIu In PaS cU mOdA imi place sa-mi traiesc viata, iniferent de obstacole!

Sper ca te-am ajutat! FUnda? Funda? funda? FUnda? Funda? funda? FUnda? Funda? funda?

| dianaaa3 a răspuns:

Daca te iubeste inca te asteapta!

Si totusi. dupa cate mi-a facut.Nu pot sa cred ca am sa-l uit!sad!

Nu esti primul care pleaca. Da` esti primul sincer care`as vrea`ntr`o zi sa se intoarca.Nu esti primul care`ncearca sa ma schimbe`n repetate randuri. Da` esti primul care`ntr`un final m`a pus pe ganduri

Zambesc chiar daca stiu ca ma minte.Prefer sa-l cred decat sa simt ca-l pierd! El poate e singurul ce poate.Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa piarda toate!

Fă-ţi timp să găseşti vise de ieri în ziua de azi!

Zambete de decor, Vene pline de-alcool, Cam asa arata un om. -Gol in interior.

Stii bine ca nu o poti uita! Doar pe ea o vrei! Si fara ca tu sa stii! Si ea te vrea!

Invata sa ascunzi tristetile si sa arati ca poti merge mai departe. nu uita sa privesti in urma si sa iti amintesti mereu de cat de frumos a fost!

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare…!

Invata sa ascunzi tristetile si sa arati ca poti merge mai departe. nu uita sa privesti in urma si sa iti amintesti mereu de cat de frumos a fost!…
Ochii vad inima cere. Am curaj dar n-am putere!

Tot ce`i mai frumos in viata mea e doar din vina ta!

Spui ca numai sunt la fel ca m`am schimbat dar de fapt niciodata n`ai ajuns sa ma cunosti cu adevarat

Cu indiferenta ta m'ai facut mai tare...acum incet incet calc pe urmele tale... iar acum vezi si u ca indiferenta prea mult doare.

. Inchidem usa trecutului stam cu mana pe clanta usii prezentului si deschidem usa viitorului asa scapam de de "marea dragoste a trecutului"

" Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat "
Tu poti sa te-ndoiesti de soare, De focul ce scanteie-n stea, De legile nemuritoare, Dar nu si de iubirea mea.'

Plang de durere sunt singur si trist si te vreau inapoi intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc

E greu sa plangi acolo, unde radeai odata, sa vezi cum fericirea, in lacrimi e scaldata.''

Dragostea e ca un trandafir rosu cu spini:cand vrei sa-l iei in mana si sa-l mirosi, te inteapa…Asa e si cu dragostea:iti frange inima cand te astepti cel mai putin''
Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept. vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai

Ma vei inapoi? Eu nu Iti spun doar atat! Nu miza pe faptul ca doar O data mai facut Sa plang Am mai crescut.

" Am visat prea mult ce nu trebuia am vrut prea mult ce nu trebuia acum toti sunt fericiti. iar eu plang printre zambete si rasete

" Viitorul e trecutul la prezent dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur ca va schimba un viitor care a fost deja

" Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang. tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa iubesc! "

" Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

" Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

Vezi numai din cauza ta plang si sufar mi-ai facut zilele nopti ma gandesc numai la tine si tie nu iti pasa am fost doar un vant timpuriu in viaa ta si acum sufar din cauza ta

Ai grija de ea, n`o lasa la greu.Fii mereu aproape de sufletul sau. N`o lasa sa planga, fa`o sa zambeask.Sa fie fericita, sa nu se mai opreask

" Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este sa suferi din iubire!
"Nu totul e pierdut cand te prabusesti. Viata are jocul ei, insa tu ai regulile tale."

"Tu nu esti acum sa ma asculti. ca de obicei tu nu ai timp sa ma asculti."

Pentru` mine ai murit`. Nu mai existi`de azi`!` Traiesti doar in amintirile` ce mi-au ramas` Stiu ca`ti pare`rau Ce ai facut` Dar eu te-am iertat de` cate ori am putut

Am pus suflet in cateva momente `! De azi Stop Sentimente`! O sa rad, Sa traiesc. Dar fara sa Iubesc `! Dar mereu, nu uita. Vei ramane special in viata mea`!:-(

Si maine e o zi • Si maine vom zambi • Chiar daca ne e greu • Vom zambi mereu; x

"te-as Iubi Si Sigur As Face`o Fara Regrete Caci Esti Singura Fiinta Ce Merita Sentimente[love struck]!"

sper sa-ti fie de folos.