| TheBaby a întrebat:

Vreau status-uri de dragoste, aici, nu link-uri happy
Dau fundă la cele mai multe si cele mai frumoase!

Răspuns Câştigător
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Sall...Degeaba esti iubit,.daca nu esti fericit.
Intr-o noapte un baiat si o fata veneau de la cinematograf. Fata simte nelinistea, indoiala din partea baiatului. Tacerea lui dadea de banuit ca ceva nu era in regula. El i-a spus fetei sa se opreasca ca sa poata vb in liniste, apoi incepu sa ii spuna ca senimentele lui s-au schimbat si ca ar fi mai bine sa se desparta. Fata incepu sa planga si incet deschise portofelul si ii dadu baiatului un bilet. Intre timp un conducator auto turmentat venea din spate si i-a lovit in plin; fata a murit pe loc iar baiatul a supravietuit miraculos; amintindu-si de bilet a citit uimit: "FARA DRAGOSTEA TA AS MURI" :X:*

Pentru tine a fost o joaca.totul a fost la intamplare.in fiecare zi mi-ai zis ca am iubesti si ca sunt viata ta.insa cand ne-am despartit.mi-ai zis ca eu eram o singura viata din toate restul.

eu te-am iubit dar tu ai distrus cuvantul i u b i r e pe care il costruiseram impreuna; daca va putea acea persoana sa-i gaseasca literele si sa il amplaseze inapoi piesa cu piesa,pas cu pas,... acea persoana esti tu, dar daca nu vorbesti si nu spui ce simti degeaba se vede in ochii tai daca iti este rusine sa spui cuvantul t e i u b e s c nu vei gasi niciodata literele dintruse si nu vei putea nicio data sa refaci cuvantul i u b i r e; tie iti este rusine sa o spui dar eu o spun:te i u b e s c

stau pe scaun ma gandesc pe cine sa mai iubesc. dar cu gandu' tot la tine s-a rupt scaunu' cu mine ...

Tu esti umbrela mea atunci când începe sa tune. Si daca vrei sa ma omori, macar fa-o cu pasiune...
Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine.

Visez doar la tine… visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini?

Esti totul pentru mine. Ai aparut in viata mea pe neasteptate, m-am indragostit de tine pe neasteptate. A meritat!

Tu esti visul meu… unicul meu vis… as vrea sa te atrag in valtoarea pasiunii, sa te strang asa de tare incat TU si EU sa devenim un singur suflet.

Daca as putea sa rearanjez alfabetul, as pune tu si eu impreuna.

Sa iubesti, inseamna sa traiesti prin celalalt, sa simti nevoia de a-i povesti, de a-i cere un sfat, de a-i darui. Sa iubesti inseamna sa te completezi prin celalalt.

Daca as amaneta un gram din dragostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva…

Esti cel mai dulce vis al meu. Te iubesc pana la cer si inapoi de un infinit de ori.

Dragostea… Toata viata mea am auzit despre ea, am citit despre ea, am visat la ea, am plans dupa ea. Acum, langa tine, am gasit-o !

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine!

Gandeste-te la cel mai dulce lucru, inmulteste-l cu infinit, aduna o eternitate si vei stii cat imi lipsesti.
Exista 4 etape catre fericire : 1.eu 2.tu 3.inimile noastre 4.noi doi impreuna.

Poti sa-ti spun astazi ca te iubesc? Daca nu, pot sa-ti spun maine? Dar poimaine? Pentru ca te voi iubi in fiecare zi din viata mea.

Credeam ca viata este nedreapta cu mine si mi-a dat multe motive ca sa o urasc. Dar acum cum as putea uri viata asta minunata care mi te-a dat pe tine?

Cuvintele nu imi ajung, asa ca inchide-ti ochii, apropie-te de ecranul telefonului… saruta-l, eu sunt de partea cealalta si te sarut… atat de mult te iubesc.

De Ziua indragostitilor vreau sa-ti spun ca dragostea adevarata nu are final fericit… pentru ca pur si simplu nu are final!

Nu mai am nevoie de concediu pentru ca tu esti vacanta mea si cu gandul la tine calatoresc prin cele mai ascunse locuri… pe care doar iubindu-te le pot descoperi.

.

!

E o zi cand sufletul invinge orice urma de tristete, cand tot ce a fost greu ti se pare usor, e Ziua Indragostitilor!

Nu-mi trebuie o zi anume ca sa-mi deschid inima, asa cum nu-mi trebuie nici soare pe cer ca sa-ti vad zambetul.

Daca vrei sa-mi masori dragostea mea pentru tine, iti spun ca te iubesc pana la cea mai indepartata stea.

Valentine’s Day a strans in ea un intreg anotimp de dragoste. E vremea sa gustam impreuna din fructele coapte si rosii.

Te iubesc nu doar pentru ceea ce esti, ci si pentru ceea ce ma faci sa fiu, cand sunt cu tine.

Daca ar creste cate o floare de fiecare data cand ma gandesc la tine, ti-ar trebui toata ziua si tot nu ai ajunge la capatul gradinii de flori. Asa ca mai bine ma chemi sa ne plimbam amandoi.

Am sufletul in mana ta tu trebuie doar sa-l cresti…viata are gust placut atunci cand stiu ca ma iubesti…

Nu stiu cum suna dar…Fericirea mea consta in a fi impreuna!
Fara tine e ca si cum nu mai sunt eu
Inima mea este ca un templu. Intri,te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "
" Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

" Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

" Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu ! "
Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

" Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "

" A B C D E F G H I J K L M.mi-e dor de tine ! "

" Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine… "

" Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta… "

" Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze… "
" Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea , dar o poti simti… "

" Aseara am visat trei stele…numai una era mai stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea…. "

" Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice ! "

" I loved you once, I love you still, Always had and always will… "

In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare….te stiu din cartile de basme si povesti….cat de tandru esti……prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti… "

" Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe !

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

" As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "
" Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "
" As vrea sa fiu zapada ,sa ma topesc pe trupul tau,sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor k si si pe pamant exista raiul! "
" Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno , un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor…
" Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti?ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "
" Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "
" Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine ! "
" Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "
" Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "
" Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "
" Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "
" Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni ! "
" O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "
" Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa ! "
" Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC ! "
" Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "
" Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC !
" Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "
" Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "
" Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "
" As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "
.
privesc spre cer si rog o stea sa te sarute in locul meu ,luna sa iti vegheze somnul si ingerii sa-ti indulceasca visele. inchide ochii si voi fi langa tine
te iubesc….si orice mi-ai face tot te iubesc…
Te iubesc in stil Gabana,ca esti dulce ca bomboana.Te iubesc in stil Armani,sa ne moara toti dusmani.Te iubesc in stil Versace,chiar si-atunci cand n-am ce face!
Da`mi cate putin din toate Un pic de zi de noapte Sa`ti arat dragostea Dar vreau Doar daca se poate Sa te strang in brate tu esti inima mea
o inima te iubeste un suflet la tine se gandeste doua maini te-ar mangaia ce zici tie ti-ar placea?
Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "
As vrea sa fiu o stea`aa Sa stralucesc" numai pentru tine" Sa ma transfrm in ploaie… Sa` cad usor peste trupul thau fisrbinte`ee …Apoi sa ma evapor. Sa ajung din nou in cer"… Sa`aa le`e zic ingerashilor` …Cat de mult TE IUBESK ….:*:*:*:*:
Dragostea nu are nevoie de cuvinte…se poate spune TE IUBESC cu o singura privire
te iubesc oricat de mult ar trebui.tu esti singura persoana pentru care mai traiesc inca.cand am necazuri ma gandesc la tine si ma linistesc.tu esti petala unui trandafir ce se deschide,creste atunci cand imi vede chipul.te iubesc
Si de pe cer
Sa iti aduc
O stea din carul mare
Sa straluceasca viata ta
In semn de alinare….:X:X
ai aparut in viata mea , ca o minune…mai fermecat cu mii si mii de vb bune…ai alungat din jurul meu clipele grele . te voi iubi mereu minunea vietzii mele…!:X:X:X:X:X
1000 sa te iubeasca
100 sa te doreasca
10 sa te vrea
1 sa te ia
Ma indoiesc ca stelele sunt de foc
Ma indoiesc ca soarele se misk
Ma indoiesc ca adevarul poate fi minciuna
Dar niciodata nu ma indoiesc ca iubesc:X
E atat de frumos sa vezi lumea cu alti ochi cand e cineva ce te iubeste langa tine.E atat de frumos sa stai in ploaie cu cel drag sarutandu-te….ce vise….ce lacrimi….ce iubire….ce poate face dragostea din om…e fromos stiind ca cel ce te iubeste acum te va iubi mereu…
Daca vei sta pe ganduri si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti v-a raspunde: sa lupti, sa speri si sa iubesti…
Dacă sufletul celui pe care îl iubeşti este ca o stâncă, asta nu înseamnă că totul în jur e un munte abrupt.
Eu il bex pe prostut si asta nu realizeaza

***Uneori am nevoie de dragoste, uneori am nevoie de singuratate, uneori de zi , alteori de noapte, uneori de frig , uneori de caldura dar intotdeauna am nevoie de tine!
IubesCcC pe cine vreau ``Nu pe cine vrea restul! Ma port asa cum vreau Nu cum vor unii `Sunt ceea ce sunt Si voi fi mereu Nu`ti comvine? Poti sa faci ce vrei De maine… love struck

¡°¢¾ Ezita sa crezi ca viata e trista !Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista . ¢¾¡±love struck

Nu o ai nici TU , nu o au nici altii! Nu se mai baga fata asta in relatsii! E decat pe combinatsii

Am iNvatatt sa VisEz! Dar in AcelaSh tImp iNVat sa`mi Tin ochii` descHIshi` RealitateA NU Este Aja De FRM.;x Cm vreaU Eoo! dAr o AccePT aJa CM eSTe`!

"Imi gaSestiatatea defecthe` care pe tine ar fi perfeCthe ` Ma faci p mine vagab0`antha` cand uh eSti o toantha eXtravagntha` "

~ [] ea e criminala,cu totzii o stiti!lasa figurantzii copleshitzi,d emotzii obositzi!ea e cea my indicata dintre ftl qmintzi [] ~

~ [] alele…chiar daca m barfestish m urasti in fata meah tot fan imi esti[] ~

~ [] uneori exista adevaruri p care trebuie s l colorezi ca s devina vizibile [] ~

Sa-u IntamPlAt DeStUlE Ji nu ReGrEt nimic, E O VorBa : Ce nu tE OmOaRa tE fAcE MaI PuTeRnIk !

"""Sunt extrem de simpla si extrem de clara dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara!"""

Pur is simplu's originala doar ca originalitatea mea te depaseste;x

""`~*~Eu Sunt Fericita Cand Vad Ca Alta Ma Imita*Ca Mi Se Face Publicitate Gratuita*Si Vorba La Lume*Chiar Daca E Rea*E Tot Buna*In Favoarea Mea"`~*~"

Uita`te la ea, ce firava pare dar uita`te in sufletul ei cate are!

->minte lumea minte lumea asta minte toata lumea minte si tu vrei sa fiu cuminte?

->Cate s`au spus Cate s`au dus Nu` ma mai doare Orice zi`n plus Sunt mai sus ! Restu` Doar vb`e goale !

->Daca taci lumea te va lua de fraiera iar daca le zici pe fata vor spune ca esti figuranta si k te`ai schimbat .

->Suntem piesele perfecte dintr`un joc de shah pervers unde nu exista reguli si toti merg pe interes []

• In continuare`crezi ca totul iti apartzineh`! P0tsi sa ai ORICe`dar nu sh`pe mine`!Nu trebuie`sa ma cautzi iti spun eu unde sunt`. In discOteca cu baietii`acOlo`unde m`ai cunOscut •

• Nu mai e Ea! Fetitsa ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa •

• Stie` cand` sa rada`,Cand sa fie` supaRata`,Cand in `ochii tai `sa fie `singura faTa `ImpOrtanta •

• Invidia`ta Ma face superi0ara` exPresiiLe mele te d0b0ara`.Barfele tale ma Lasa rece` La pr0stie NIMENI nu te intrece`! •

• Un auTograf` mai Tarziu` acum o Sa`tSi arat Ce faTa | REA | poT Sa fiu` Cu fiTSe Sh` Cu aere` O Sa fii pe Spate | FRAIERE` |` •

nu sunt perfeCta, dar de ce m'as sChimba cand prieteni ma iubesc si aSa? .•

♥ Misca`ti fOrmele Lasa luminile, sa te deScoperee `♥

ApropO.stii` cUm e vorba mea fRate` Iubeste`O din sUflet, Dar sa dOvedeSti Si prin Fapte` !

C0aie mai tii minte cand visam si desenam "I L0ve Y0u" pe tr0tuar?

"Daca peNtru un mOmenT ai kreZut k O poti diStruGe priVeste`O acum zaMbeste si e dulce"

Ştii ;> . ;x Dorinţele sunt pe gratis >;] Eu Nu ! ;x

"Sunt satula de toate de vorbe false mincinoase si poate ca din bunatate le-am crezut pe toate "

# ~"Imi spui vorbe goale vrei sa ma vrajesti STOP BABY ! Yo nu mai cred in povesti"

# ~nuH cOnteaza cine ,, `qOm a gresHit ,, cine a pLans ,, `cand ceLalat a zaMßit . `! ,, ' #

De atata barfa m`am intoxicat, dar s` stii` k 0muu` nebarfit e 0m ratat

Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` sh s` castigi !

Traiesc intr-o Lume Perfecta Fiecare Produs are`o Eticheta.•

●Sa fii capabil sa vezi realitatea este un mare dar. ●

xD | invidia doare =). sunt prea tare ! | #. Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X

fEtelee` nuh` au deFect` d0aR` un machiAj` peRfekt` ziUaa` s`a dus` suSpect` seaRaa` trEcem` la subIect

Sh ToT Ce Mai Poti Face EsTe S'o PrivesTi. "

"Sh, tine minte Lovesc prin fapte, nu prin cuvinte ! "

"Sunt Incapatanata, Iar Asta E O Arma Care Ma Ajuta In Multe Privinte ! "

"Nu'ti visa viata Traieste'ti visele []"

"Femeile Sunt Creaturi Menite Sa Fie Iubite Nu Intzelese "

"Ochii Mei Ascund Secrete K Jurnalul Unei Fete "

Mereu îmi reproşezi că sunt indiferentă . dar oare uiţi că tu m-ai învăţat să fiu aşa ?

Nu azi ;[ Poate maine;;] Prea mica ;x Nestiutoare ;-s Ma inveti tu? ;"> Vreau sa dansez \;d/

De ce oare te-as astepta un veac ? La naiba ! Dragostea e doar un fleac.

Sa-u IntamPlAt DeStUlE Ji nu ReGrEt nimic, E O VorBa : Ce nu tE OmOaRa tE fAcE MaI PuTeRnIk !

Rad ! Ai ceva impotriva ? [Ai grija unde calci, Sa nu-ti calci visele!]

Mi-ai dat speranta sa traiesc,si-o traiesc prin ea love struck

[Doar viata pe care o traim pentru altii este o viata ce merita sa fie traita. ]

Nu mai sunt copilu` cu slabiciuni de alta data Acum sunt slabiciunea altora c-am caracter de piatra

1 răspuns:
| alexandra1003 a răspuns:

Dragostea este ce simtim, nu ceea ce vedem!