| blonda2012 a întrebat:

... vreau si eu status de dragoste frumoase dau funda:X:X:X...

2 răspunsuri:
| Acadeeeaa a răspuns:

O intrebare. Preferi sa-ti dau cele mai frumoase dar putine, sau cele mai multe dar neinsemnate?

Uite aici cateva care m-au impresionat pe mine:

" Nu merită să plângi pentru nimeni, iar cel care merită nu te va face să plângi. "

" Nu lupta pentru cineva care nu-ţi dă motive s-o faci. "

" Viaţa nu se măsoară în numărul de respiraţii pe care le ai, ci în momente care îţi taie răsuflarea. "

" Omul sentimental e un degenerat dacă nu ştie, iubind frumos, să urască admirabil. "

" Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume. "

| vladutz_7059 a răspuns:

Eu iti zic unu dar doar uni il inteleg cu adevarat:Afla ce iubesti si apoi iubeste ce ai aflat.